utorok, 05 apríl 2016 19:29
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

HC Tatran Stupava - Strojár Malacky 11:7 (4:4)

V piatok 1. apríla nastúpili ml. žiačky proti súperkám z Malaciek, ktoré ešte v tejto sezóne v ligovom zápase neporazili. Na jeseň rovesníčkam tesne dvakrát podľahli, 13:11 a 13:10, ale v marci na turnaji v Otrokoviciach sa im už podarilo vyhrať a tak boli dievčatá motivované ukázať čo v nich je aj pred domácim fanklubom a konečne poraziť súpera vo veľkom

Dlho bol zápas vyrovnaný, nikto nechcel urobiť chybu v útoku a tak dať šancu súperovi zobrať zápas do vlastných rúk. Do 16. minúty bol stav 2:2 a 1. polčas skončil nerozhodným výsledkom 4:4. Po krátkej taktickej porade sa dievčatá vrátili do zápasu s elánom a prebrali vedenie, ktoré už do konca zápasu nepustili. Postupne zvyšovali náskok z 5:4, na 7:4, 8:5, 10:6 až na konečných 11:7.

Po zápase dievčatá neskrývali obrovskú radosť a tešili sa skvelému výsledku s rivalom

Po zápase povedala trénerka Zuzka Kalmárová: „V zápase dominovala naša agresívna obrana, súpera sme nepúšťali do vyložených šancí. V útoku sme však boli ustráchané, ani jedna hráčka akoby nechcela na seba zobrať zodpovednosť a tak sme si veľakrát loptu posúvali dokola a ponúkali sme sa, no nikto nezakončil. Napriek nie úplne sebaistej hre ma teší výsledok a radosť dievčat po vyhratom zápase.

Čítať 882 krát Naposledy zmenené utorok, 05 apríl 2016 19:33