Takto hrali Žabky na jeseň: Krátke zhodnotenie jesennej časti mladších žiačok

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
piatok, 30 december 2016 22:44
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ako družstvo mladších žiačok „A“ máme za sebou veľmi úspešnú polovicu sezóny. V tejto časti sa nám darilo v domácej lige, ale aj na zahraničných turnajoch.

Po jesennej časti sme v tabuľke Majstrovstiev BKZH mladších žiačok na 1. mieste. V lige sme stratili len 1 bod, hneď v úvodnom zápase proti ŠKP. Ostatných 13 zápasov sme jednoznačne vyhrali. V priebehu jesene sme strelili 524 gólov a inkasovali len 44.. Treba však podotknúť, že úroveň súťaže je tento rok veľmi nízka, pretože v družstvách našich súperov hrajú prevažne hráčky vekom ešte „prípravkárky“.

madliga1Vybrané hráčky, narodené po 1.7.2004, hrajú aj Majstrovstvá školských športových stredísk, kde reprezentujú ZŠ Kpt. Nálepku. Po dvoch turnajoch v domácom prostredí a 4 jednoznačných výhrach, 2x so stupavským „B“ družstvom a 2x s Topoľníkmi, sme na čele tabuľky a s najväčšou pravdepodobnosťou postúpime do celoslovenského semifinále.

Z dôvodu, aby mali dievčatá dostatok kvalitných a vyrovnaných zápasov, aj tento rok hráme tzv. Maďarskú ligu, ktorú organizuje ETO Györ. V Györi sme odohrali zatiaľ 6 zápasov a nestratili sme ani bod. So šiestimi výhrami sme aj tu na prvom mieste tabuľky.

madliga2Výsledky:

Stupava- Fiáth ÁMK 16:12
Stupava- Tatabánya 19:7
Stupava- Kölyökkézi „A“ 14:10
Stupava- Kölyökkézi „C“ 20:8
Stupava- VSK DAC Dunajská Streda 11:9
Stupava- Stupava „B“ 24:0

Okrem pravidelných súťaží sme odohrali niekoľko prípravných zápasov, v ktorých sme dva krát zdolali Malacky „A“, porazili sme staršie žiačky z Nitry a odohrali sme veľmi vyrovnaný zápas s našimi staršími žiačkami, ktorý sme tesne prehrali.

Na jeseň sme sa zúčastnili dvoch medzinárodných turnajov v Čechách a v Maďarsku. Na turnaji vo Veselí nad Moravou sme síce začali prehrou s Velkou nad Veličkou (8:12), ale potom sme zatiahli roletu a už nás žiaden súper nevedel zastaviť. Postupne sme vyhrali v skupine s Malackami 11:6, s Havličkovým Brodom 15:5, s Prahou Kobylisy 12:4 a so Slaviou Prahou 10:6 a tak sme postúpili do prvej štvorky z 1. miesta. Vo finálovej skupine sme si poradili so Slaviou Praha „B“ 10:4 a vo finále sme porazili Žirovnice. Vo finálovom zápase chytila Veronika Papajová až 5 sedemmetrových hodov a právom sa stala Najlepšou brankárkou turnaja. Dievčatá nastúpili do zápasov s entuziazmom, bojovali nie len na ihrisku, ale aj na lavičke. Toto ich nasadenie ich priviedol ku krásnym zlatým medailám. Ako najužitočnejšia hráčka družstva bola vyhodnotená Ivanka Konswaldová.

madliga3O dva týždne neskôr sme cestovali k našim južným susedom na turnaj do Szombathelyu. Tam sme už však úspech spred niekoľkých dní nevedeli zopakovať. Na úvod sme prehrali s Debrecenom 10:12 a porazili sme Szombathely II. 31:0. Ďalší deň sme prehrali so Szombathely I. 9:16, porazili sme Wiener Neudstatd 12:11 a na záver sme podľahli Audi ETO Györ 6:18 a obsadili sme 4. priečku. Na turnaji bola opäť vyhlásená za Najlepšiu brankárku Veronika Papajová. Dievčatám však v zápasoch chýbal elán a nasadenie, na ktoré sme u nich zvyknutí.

Máme za sebou náročnú jeseň, počas ktorej dievčatá svedomito trénovali, pracovali na sebe, ľahšie zápasy odohrali s úsmevom na tvári a v tých ťažších išli až na dno svojich síl. Verím, že si cez prázdniny oddýchnu, naberú sily a do ďalšej časti sezóny sa pustia s rovnakým, ak nie väčším, nasadením, elánom, bojovnosťou a entuziazmom.

Za jesennú časť majú veľkú pochvalu :-)

Za Žabky na jeseň hrali:
Karolína Holúbeková, Simona Černá, Michaela Novosadová, Aylin Yildizová, Eliška Ďurišová, Viviana Pírová, Mária Štrbáňová, Hanka Karkušová, Nina Palušová, Ivana Konswaldová, Tamara Fabianová, Lucia Masarovičová, Adela Horváthová, Veronika Papajová, Viktória Vilemová.
Dlhodobo zranená: Elena Chandogová
Preradená z „B“ družstva počas sezóny: Verona Kľučárová