Ženy: HC Tatran Stupava – Iuventa Michalovce juniorky 36:30 (19:15)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 30 október 2016 22:38
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Ešte pred súbojom žien sa v našej školskej hale hrali dva zápasy dorasteniek. Ako mladších, tak i starších. Oba zápasy priniesli kvalitné súboje so smutnými bezbodovými koncami. Treba povedať, že za predvedené výkony oboch kolektívov dorasteniek si dorastenky bod či bodíky určite zaslúžili.

O 16:30 prišiel na rad zápas žien. Baby si po minulotýždňovej prehre, ktorú si zapísali na ihrisku v Zlatnej na Ostrove chceli napraviť chuť na domácej palubovke. Hala bola plná a súboj sa mohol začať.

Hneď prvé minúty naše baby skvele zachytili a ukázali Michalovčankám, že ich tu nečaká ružová záhrada, ale boj o dva cenné body do tabuľky. Výborný nástup do zápasu bol podčiarknutý i priebežným výsledkom 7:2 a fantastickou streleckou potenciou Kristíny Kupkovičovej, ktorá z úvodných jedenástich gólov Stupavy dala päť a svoj gólový apetít naďalej v priebehu zápasu stupňovala!!

Michalovce však nie náhodou patria k dlhodobo najúspešnejším slovenským družstvám v WHIL-ke (najvyššia súťaž Česko-Slovenska), kde sa spoliehajú na svoje odchovankyne, ktoré prechádzajú ich výbermi od žiackych rokov. Aj dnes boli v kádre Iuventy kadetské reprezentantky Slovenska ako napríklad Františka Solárová či Adriána Holejová, ktoré bolo na ihrisku cítiť. Preto sa aj priebežné skóre neustále menilo a náš náskok sa pohyboval v rozmedzí od troch do piatich gólov.

Potom však v rozmedzí od 47 do 51 minúty prišla, ako povedal sediaci Miro Puškáč v hľadisku, rozhodujúca pasáž zápasu, ktorú naše baby zvládli skvele. Tieto štyri minútky vyhrali 4:1 a zasadili tak Michalovčankám definitívne KO. Zápas sa tak dohrával bez zbytočných emócií a napätých nervov.

Pochvalu si okrem celého kolektívu zaslúžia aj dve včeličky. Možno so mnou nejakí jedinci nebudú súhlasiť, že ich uprednostním pred ostatnými, ale ich prínos pre družstvo je veľmi osožný! Nie len v sobotnom zápase, ale aj v predošlých kolách musí pozorných divákov zaujať pravá krídelníčka, Zuzana Janšáková. Práve ona v sobotnom zápase dvakrát prerušila brejk súperiek excelentným spôsobom a potvrdila tak rýchle nohy a hernú intuíciu. Druhou včeličkou je ešte len sedemnásťročná Vanesa Valachová. Pivotka, ktorá nevyniká žiadnou robustnou postavou či streleckou efektivitou, ale svojou „zažratosťou“ pre hru. Je použiteľná pre osobnú obranu a schopnosť súperku rozladiť či až „nasrať“. Sú to vzácne typy pre kolektívny výsledok a dúfam, že si baby udržia hernú pokoru a rešpekt naďalej.

Zostava a góly: Kristína Balážová, Barbora Ďurechová 7, Almi Yildizová, Kristína Kupkovičová 12, Zuzana Kalmárová 1, Vanesa Valachová, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Zuzana Janšáková 3, Romana Gašpareková 1, Ema Klamová 2, Dominika Jančíková, Sarah Richter 2, Anna Kvasnicová, Karin Švehlová, Ivana Gašpareková.

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 7:2, 12:8, 9:8, 16:13, 19:15 / 23:20, 28:25, 32:26, 36:30