Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality

Dve (tri) percentá pre stupavskú hádzanú

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
pondelok, 20 február 2023 08:47

Vážení priaznivci stupavskej hádzanej,

2% z vašich daní nám každoročne veľmi pomáhajú. Príspevky z minulých rokov nám umožnili zrekonštruovať tréningové centrum na Zelenom Dvore či kúpiť klubový autobus a zaobstarať modernú palubovku GERFLOR, ktorú máme zloženú v školskej hale.

Vyzbierané finančné prostriedky použijeme na modernizáciu športovej haly - položenie nového povrchu GERFLOR s tlmiacou podložkou a zvýšenie kapacity miest pre divákov.

Aj tento rok máte možnosť darovať 2% z daní na rozvoj hádzanej v Stupave. Vás to nestojí nič a stupavskej hádzanej to môže pomôcť. Ako postupovať?

Ak ste zamestnanec:

 • Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 • Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane.
 • Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 • Vyplňte prijímateľa:
  • Identifikačné číslo prijímateľa: 31824765
  • Obchodné meno (názov): HC Tatran Stupava
 • Obidva formuláre doručte daňovému úradu v mieste vášho bydliska.
 • Termín podania : do 30. apríla 2023
 • Tlačivo si môžete stiahnuť tu:
  Vyhlásenie o o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

Ak ste živnostník a podávate daňové priznanie

 • Tlačivo vyhlásenia je už súčasťou daňového priznania, vyplňte do neho prosím údaje:
  • Obchodné meno alebo názov: HC Tatran Stupava
  • Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Stupava, 900 31, Krajná 16
  • Právna forma: Občianske združenie
  • Identifikačné číslo prijímateľa: 31824765

 V prípade, že pracujete pre klub ako dobrovoľník, máte možnosť darovať až 3 percentá. Kontaktujte vedenie klubu kvôli potrebnému potvrdeniu.

V mene stupavskej hádzanej ďakujeme.

 
 
 
 
 
 
 
 

Odišiel predčasne, zanechal veľa

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 12 február 2023 18:07

 

S bolesťou v srdci sme dnes prijali smutnú správu o odchode nášho milovaného kolegu Svetozára Prokeša jr, ktorý opustil našu hádzanársku rodinu 11. 2. 2023 vo veku 52 rokov. 

Ťažko sa hľadajú výstižné slová, ktoré by zahnali mraky žiaľu, ktorý pociťujeme všetci tí, čo sme ho poznali, denne sa s ním stretávali a pracovali. Sveťo bol vzácny a výnimočný človek. Kamarát, otec, brat, syn, manžel, učiteľ a tréner. Pre klub bol jedným z dôležitých pilierov. Pomáhal budovať náš klub, je zakladateľom Golden Teamu, na realitu premenil všetky svoje odvážne vízie. Obdivovali sme jeho životnú vitalitu i jeho ochotu pomáhať všade tam, kde bolo treba, a každému, kto ho o to požiadal. Preto i keď smrťou sa končí jeho život, výsledky jeho práce sú pre nás odkazom i výzvou k ďalšiemu vylepšovaniu nášho klubu. Toto pomyslenie je útechou nám všetkým, ktorí v zosnulom strácame nášho drahého priateľa.

Napriek tomu, že ho premohla zákerná choroba a zabránila mu vrátiť sa medzi nás, v srdciach stoviek detí, rodičov, priateľov a aj nás kolegov zostane navždy.

V mene klubu vyslovujeme úprimnú sústrasť pozostalej rodine. 

Vyjadrenie klubu k zvýšeniu energií

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 29 november 2022 22:10

ASTRONOMICKÝ nárast cien za energie má dopad aj na hádzanú v Stupave.

Hádzaná v Stupave stojí pred neľahkou situáciou a najväčší hádzanársky klub na Slovensku, ktorý pôsobí v dvoch najvyšších súťažiach (ženy – ČESKO-SLOVENSKÁ MOL LIGA, muži – novozaložené spoločné družstvo HC Záhoráci Stupava / Malacky – NIKÉ HANDBALL EXTRALIGA). Podľa nového cenníka nám cca trojnásobne stúpli platby za nájmy za tréningový proces v školskej hale a telocvičniach za tri mesiace - október, november, december 2022 na takmer 12 000 € (približne 3 800 € mesačne) .

Uvedomujeme si výšku nájmov spôsobenej nárastom energií a rozumieme aj navýšeniu cien v novom cenníku platnom od 1.10. 2022, ktorý schválilo aj mestské zastupiteľstvo. Situácia je však veľmi vážna. Preto hľadáme všetky spôsoby ako danú situáciu „prežiť“. Rátame s tým, že toto obdobie je prechodné a cenník sa po čase upraví.

Momentálne je našim hlavným cieľom zvládnuť toto obdobie, aby náš klub mohol naďalej fungovať. V opačnom prípade by sme boli nútení činnosť klubu ukončiť.

Príďte na Vianočný punč 23.12.

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
piatok, 25 november 2022 14:38

Pozývame všetkých členov, fanúšikov a podporovateľov na vianočný punč v predvečer štedrého dňa.

Nezabudniíte si priniesť dobrú náladu, pohárik na punč, prípadne doneste priateľom ochutnať z vašich sladkých či slaných vianočných dobrôt.

Hádzanársku rodinu navždy opustil Milan "Mišo" Sivák

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
pondelok, 10 október 2022 13:08

Dňa 6. októbra 2022 vo veku 60 rokov opustil našu hádzanársku rodinu Milan Sivák.

Odchovanec Strojáru Malacky, neskôr pôsobil ako hráč aj v Tatrane Stupava a po ukončení hráčskej kariéry pôsobil ako úspešný medzinárodný rozhodca.

Dozvedeli sme sa smutnú správu, že zomrel náš kamarát, spoluhráč a tiež vynikajúci rozhodca Milan Sivák. Milan je rodák z Malaciek, kde hrával aj za miestny TJ Strojár Malacky a do nášho klubu prišiel po základnej vojenskej službe v roku 1984, keď Tatran Stupava pôsobil v 1. Lige mužov pod vedením pána Miroslava Jančára. Neskôr ho nasledovali aj jeho kamaráti z Malaciek Milan Mikulčák a Peter Dávid. Milan hral na poste pivota a odohral za Stupavu aj dve sezóny v najvyššej federálnej lige v rokoch 1989/90 a 1991/92. Neskôr prestúpil naspäť do Malaciek, kde odohral ešte ďalšie sezóny a postupne začal kariéru rozhodcu, kde sa vypracoval na uznávaného medzinárodného rozhodcu.

Milana sme v Stupave volali familiárne Mišo po jeho otcovi. V našom archíve sme našli fotku z obdobia, keď hral za náš klub.

Budeš našej hádzanárskej rodine chýbať. Česť tvojej pamiatke!

S drahým zosnulým sa rozlúčime v stredu 12.10 2022 o 14:45 na novom cintoríne v Malackách.


Odchovankyňa MHK Bytča a reprezentantka SR v hádzanej Mária Holešová mení od nasledujúcej sezóny klub, keď z tureckej Super Ligy - Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü prestupuje so nášho klubu.

Jej angažovaním sa snažíme priniesť do nášho mladého tímu skúsenosti, ktoré nadobudla v minulosti v kluboch ako Iuventa Michalovce, Mosonmagyaróvári KC SE , RK Podravka Vegeta , Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü. V nedeľu 17.7 2022 náš prezident Ján Papaj podpísal zmluvu s novou hráčkou na 1 rok s opciou.

Všetci veríme, že Márii sa bude v novom pôsobisku páčiť a prajeme je u nás veľa šťastia a úspechov.

Hádzanársku rodinu navždy opustil Vojtech Profant

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
piatok, 17 jún 2022 14:23

Dňa 14. júna 2022 vo veku 73 rokov opustil našu hádzanársku rodinu Vojtech Profant. Odchovanec TJ Tatran Stupava, neskôr hráč VSŽ Košice (majster Československa 1978 a 1981) a dlhoročný funkcionár VSŽ.

Včera sme sa dozvedeli smutnú správu, že zomrel náš kamarát a vynikajúci hádzanár Vojto Profant. Bol rodený Stupavčan, tu začal hrávať hádzanú pod vedením Stana Landla a Mira Jančára. Robil veľké pokroky, mal vynikajúcu strelu z výskoku. Keď hrala v Stupave Trnava, zapáčil sa jej a po dohode už o týždeň hral ligu za Trnavu. Ale nakoniec Trnava z ligy vypadla. Vojto v tom čase zmaturoval a musel nastúpiť na umiestnenku zo školy do Košíc. V Košiciach ho k hádzanej pritiahol majster sveta Anton Frolo, hrali druhú ligu. V roku 1970 nastúpil na základnú vojenskú službu do športovej roty ČH Bratislava. Výkonmi sa prepracoval až do reprezentácie ČSSR. Po vojne sa vrátil do Košíc, ktoré už vtedy hrali prvú ligu a neskoršie tam získal aj majstrovské tituly ČSSR. Po skončení aktívnej činnosti pracoval ako funkcionár v Košiciach.

Vojtech Profant bol náš odchovanec a v Stupave sme sa na neho vždy tešili, aj keď k nám zavítal ako tréner súpera. Vojto, budeš našej hádzanárskej rodine chýbať.

Česť tvojej pamiatke!

Organizátori z HC Tatran Stupava pripravujú na leto tradičné mládežnícke podujatia.

V termíne 19. – 21. augusta 2022 sa uskutoční 8. ročník medzinárodného hádzanárskeho chlapčenského turnaja ZORNO CUP v kategóriách:

 • B12 – mladší žiaci (r. narodenia 2010 a ml.) 
 • B14 – starší žiaci (r. narodenia 2008 a ml.)
 • B16 – mladší dorast (r. narodenia 2006 a ml.)
 • B18 – starší dorast (r. narodenia 2004 a ml. + max 3 hráči r. narodenia 2003).

Prihlášky treba zaslať do 31. júla 2022 Rudolfovi Draškovičovi ml. (tel.: +421 907 827 047) na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Viac informácií a prihláška tu

 

 

 

V auguste pripravujeme Stupava Cup pre žiačky a dorastenky

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 02 jún 2022 10:10

Organizátori z HC Tatran Stupava pripravujú na leto tradičné mládežnícke podujatia.

Medzinárodný hádzanársky dievčenský turnaj STUPAVA CUP napíše už svoju piatu kapitolu od 26. do 28. augusta 2022.

Je určený pre kategórie:

 • G12 – mladšie žiačky (r. narodenia 2010 a mladšie)
 • G14 – staršie žiačky (r. narodenia 2008 a mladšie)
 • G16 – mladšie dorastenky (r. narodenia 2006 a mladšie)
 • G19 – staršie dorastenky (r. narodenia 2003 a mladšie).

Prihlášky treba zaslať do 31. júla 2022 Róbertovi Popluhárovi (tel.: +421 903 789 709) na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., resp. zahraniční účastníci (komunikácia v anglickom a nemeckom jazyku) Zuzane Popluhár (+421 911 229 705) na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viac informácií a prihláška tu

 

Stupava Cup 2021 - informácie

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 26 august 2021 12:52

Program, výsledky a tabuľky 

 

Program:

 Piatok/Friday 27.8., Školská hala Stupava - hala ZS

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2 Fáza
14:00 G19 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 28:20 ŠKP Bratislava Group
15:05 G16 HC DAC Dunajská Streda 25:5 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
15:51 G16 ŠKP Bratislava 11:19 HK AS Trenčín Group
16:37 G16 MHK Bytča 13:16 HC Tatran Stupava Group
17:23 G19 MHK Bytča 23:35 HC Tatran Stupava Group
18:28 G16 HC DAC Dunajská Streda 20:17 HK AS Trenčín Group
19:13 G16 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 27:13 HC Tatran Stupava Group

 Piatok/Friday 27.8., Záhorská Bystrica - hala ZB

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2 Fáza
14:00 G14 A MHK Bytča 4:28 HC DAC Dunajská Streda "A" Group
14:36 G14 A ŠKP Bratislava 8:8 Slovan Malá Fatra - HK Žilina Group
15:12 G14 B HK AS Trenčín 16:22 HC DAC Dunajská Streda "B" Group
15:48 G14 B MHáK Martin 4:20 Handball Zlatná na Ostrove Group
16:24 G14 A MHK Bytča 10:6 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
17:00 G14 B HK AS Trenčín 23:13 HC Tatran Stupava Group
17:36 G14 A HC DAC Dunajská Streda "A" 26:8 ŠKP Bratislava Group
18:12 G14 B HC DAC Dunajská Streda "B" 23:5 MHáK Martin Group

 Piatok/Friday 27.8., Park hala Stupava - hala PK

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2 Fáza
14:00 G12 MHK Bytča 16:5 HC Tatran Stupava Group
14:30 G12 HK AS Trenčín 23:5 HC Zlín (CZ) Group
15:00 G12 ŠKP Bratislava 7:4 ŠK ZEMPLIN Trebišov "B" Group
15:30 G12 MHK Bytča 11:4 ŠK ZEMPLIN Trebišov "A" Group
16:00 G12 HK AS Trenčín 22:6 ŠK ZEMPLIN Trebišov "B" Group
16:30 G12 ŠKP Bratislava 7:19 HC Tatran Stupava Group
17:00 G12 HC Zlín (CZ) 6:12 ŠK ZEMPLIN Trebišov "A" Group

 Sobota/Saturday 28.8. 2021 , Školská hala Stupava - hala ZS

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2 Fáza
8:00 G16 ŠKP Bratislava 11:12 HC Tatran Stupava Group
8:46 G16 MHK Bytča 15:19 HK AS Trenčín Group
9:32 G19 HC DAC Dunajská Streda 26:32 ŠKP Bratislava Group
10:37 G19 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 24:27 HC Tatran Stupava Group
11:42 G16 ŠKP Bratislava 12:11 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
12:28 G16 HK AS Trenčín 24:15 HC Tatran Stupava Group
13:14 G19 ŠKP Bratislava 30:29 MHK Bytča Group
14:19 G16 MHK Bytča 13:12 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
15:05 G16 HC DAC Dunajská Streda 25:11 ŠKP Bratislava Group
15:51 G19 HC DAC Dunajská Streda 32:35 HC Tatran Stupava Group
16:56 G16 HC DAC Dunajská Streda 21:14 HC Tatran Stupava Group
17:23 G16 ŠKP Bratislava 12:19 MHK Bytča Group
18:28 G16 HK AS Trenčín 22:9 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
19:14 G19 MHK Bytča 14:17 HC DAC Dunajská Streda Group
20:19 G16 HC DAC Dunajská Streda 22:12 MHK Bytča Group

 Sobota/Saturday 28.8. 2021 , Záhorská Bystrica - hala ZB

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2 Fáza
8:00 G14 A Slovan Malá Fatra - HK Žilina 9:5 MHK Bytča Group
8:36 G14 A HC DAC Dunajská Streda "A" 21:4 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
9:12 G14 B Handball Zlatná na Ostrove 18:26 HK AS Trenčín Group
9:48 G14 B HC DAC Dunajská Streda "B" 27:14 HC Tatran Stupava Group
10:24 G14 A MHK Bytča 14:19 ŠKP Bratislava Group
11:00 G14 A Slovan Malá Fatra - HK Žilina 15:7 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
11:36 G14 B HK AS Trenčín 18:5 MHáK Martin Group
12:12 G14 B Handball Zlatná na Ostrove 20:11 HC Tatran Stupava Group
12:48 G14 A HC DAC Dunajská Streda "A" 18:6 Slovan Malá Fatra - HK Žilina Group
13:24 G14 A ŠKP Bratislava 11:10 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
14:00 G14 B HC DAC Dunajská Streda "B" 18:14 Handball Zlatná na Ostrove Group
14:36 G14 B MHáK Martin 8:21 HC Tatran Stupava Group
15:12 G14 A3 - ŠKP Bratislava 9:22 B4 - HC Tatran Stupava 5.-8.
15:48 G14 A4 - MHK Bytča 8:19 B3 - Handball Zlatná na Ostrove 5.-8.
16:24 G14 A1 - HC DAC Dunajská Streda "A" 15:16 B2 - HK AS Trenčín 1.-4.
17:00 G14 A2 - Slovan Malá Fatra - HK Žilina 9:22 B1 - HC DAC Dunajská Streda "B" 1.-4.

 Sobota/Saturday 28.8. 2021 ,Park hala Stupava - hala PK

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2 Fáza
9:00 G12 MHK Bytča 11:1 ŠK ZEMPLIN Trebišov "B" Group
9:35 G12 HK AS Trenčín 12:7 ŠK ZEMPLIN Trebišov "A" Group
10:10 G12 ŠKP Bratislava 11:4 HC Zlín (CZ) Group
10:45 G12 ŠK ZEMPLIN Trebišov "B" 4:14 HC Tatran Stupava Group
11:20 G12 MHK Bytča 9:2 HC Zlín (CZ) Group
11:55 G12 HK AS Trenčín 16:8 ŠKP Bratislava Group
13:30 G12 HC Zlín (CZ) 8:21 HC Tatran Stupava Group
14:00 G12 HK AS Trenčín 6:11 MHK Bytča Group
14:30 G12 HC Tatran Stupava 8:8 ŠK ZEMPLIN Trebišov "A" Group
15:00 G12 HK AS Trenčín 20:12 HC Tatran Stupava Group
15:30 G12 ŠK ZEMPLIN Trebišov "B" 3:10 ŠK ZEMPLIN Trebišov "A" Group
16:00 G14 A5 - TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 16:12 B5 - MHáK Martin 9.-10.

 Nedeľa/Sunday 29.8. 2021 ,Školská hala Stupava - hala ZS

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2 Fáza
8:00 G16 5 - ŠKP Bratislava 12:5 6 - TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník o 5. miesto
8:46 G19 MHK Bytča 20:22 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník Group
9:51 G16 4 - MHK Bytča 20:17 3 - HC Tatran Stupava o 3. miesto
10:37 G19 ŠKP Bratislava 21:32 HC Tatran Stupava Group
11:42 G16 2 - HK AS Trenčín 15:23 1 - HC DAC Dunajská Streda o 1. miesto
12:30 G19 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 21:27 HC DAC Dunajská Streda Group

 Nedeľa/Sunday 29.8. 2021, Záhorská Bystrica - hala ZB

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2 Fáza
8:00 G14 A5 - TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 14:11 B5 - MHáK Martin 9.-10.
8:35 G12 ŠKP Bratislava 2:15 MHK Bytča Group
9:10 G12 ŠK ZEMPLIN Trebišov "B" 8:7 HC Zlín (CZ) Group
9:45 G12 ŠKP Bratislava 2:9 ŠK ZEMPLIN Trebišov "A" Group
10:20 G14 A3 - ŠKP Bratislava 10:18 A4 - MHK Bytča o 7. miesto
10:55 G14 B4 - HC Tatran Stupava 8:19 B3 - Handball Zlatná na Ostrove o 5. miesto
11:30 G14 A1 - HC DAC Dunajská Streda "A" 13:11 A2 - Slovan Malá Fatra - HK Žilina o 3. miesto
12:05 G14 B2 - HK AS Trenčín 16:14 B1 - HC DAC Dunajská Streda "B" finále

Tabuľky/Tables:

G12

G12 MHK Bytča HC Tatran Stupava HK AS Trenčín HC Zlín (CZ) ŠKP Bratislava ŠK ZEMPLIN Trebišov "B" ŠK ZEMPLIN Trebišov "A" body skóre dif poradie
MHK Bytča 16:5 11:6 9:2 15:2 11:1 11:4 12 73:20 +53 1
HC Tatran Stupava 5:16 12:20 21:8 19:7 14:4 8:8 7 79:63 +16 3
HK AS Trenčín 6:11 20:12 23:5 16:8 22:6 12:7 10 99:49 +50 2
HC Zlín (CZ) 2:9 8:21 5:23 4:11 7:8 6:12 0 32:84 -52 7
ŠKP Bratislava 2:15 7:19 8:16 11:4 7:4 2:9 4 37:67 -30 5
ŠK ZEMPLIN Trebišov "B" 1:11 4:14 6:22 8:7 4:7 3:10 2 26:71 -45 6
ŠK ZEMPLIN Trebišov "A" 4:11 8:8 7:12 12:6 9:2 10:3 7 50:42 +8 4

G14A

G14A MHK Bytča HC DAC Dunajská Streda "A" ŠKP Bratislava Slovan Malá Fatra - HK Žilina TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník body skóre dif poradie
MHK Bytča 4:28 14:19 5:9 10:6 2 33:62 -29 4
HC DAC Dunajská Streda "A" 28:4 26:8 18:6 21:4 8 93:22 +71 1
ŠKP Bratislava 19:14 8:26 8:8 11:10 5 46:58 -12 3
Slovan Malá Fatra - HK Žilina 9:5 6:18 8:8 15:7 5 38:38 0 2
TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 6:10 4:21 10:11 7:15 0 27:57 -30 5

G14B

G14B HK AS Trenčín HC DAC Dunajská Streda "B" MHáK Martin Handball Zlatná na Ostrove HC Tatran Stupava body skóre dif poradie
HK AS Trenčín 16:22 18:5 26:18 23:13 6 83:58 +25 2
HC DAC Dunajská Streda "B" 22:16 23:5 18:14 27:14 8 90:49 +41 1
MHáK Martin 5:18 5:23 4:20 8:21 0 22:82 -60 5
Handball Zlatná na Ostrove 18:26 14:18 20:4 20:11 4 72:59 +13 3
HC Tatran Stupava 13:23 14:27 21:8 11:20 2 59:78 -19 4

G16

G16 HC DAC Dunajská Streda TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník ŠKP Bratislava HK AS Trenčín MHK Bytča HC Tatran Stupava body skóre dif poradie
HC DAC Dunajská Streda 25:5 25:11 20:17 22:12 21:14 10 113:59 +54 1
TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 5:25 11:12 9:22 12:13 27:13 2 64:85 -21 6
ŠKP Bratislava 11:25 12:11 11:19 12:19 11:12 2 57:86 -29 5
HK AS Trenčín 17:20 22:9 19:11 19:15 24:15 8 101:70 +31 2
MHK Bytča 12:22 13:12 19:12 15:19 13:16 4 72:81 -9 4
HC Tatran Stupava 14:21 13:27 12:11 15:24 16:13 4 70:96 -26 3

G19

G19 MHK Bytča HC Tatran Stupava HC DAC Dunajská Streda ŠKP Bratislava TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník body skóre dif poradie
MHK Bytča 23:35 14:17 29:30 20:22 0 86:104 -18 5
HC Tatran Stupava 35:23 35:32 32:21 27:24 8 129:100 +29 1
HC DAC Dunajská Streda 17:14 32:35 26:32 27:21 4 102:102 0 3
ŠKP Bratislava 30:29 21:32 32:26 20:28 4 103:115 -12 4
TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 22:20 24:27 21:27 28:20 4 95:94 +1 2

G14 9.-10. miesto/place

G14 9.-10. A5 - TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník B5 - MHáK Martin A5 - TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník B5 - MHáK Martin body skóre dif poradie
A5 - TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 16:12 14:11 4 30:23 +7 1
B5 - MHáK Martin 12:16 11:14 0 23:30 -7 2

Konečné poradie

Final Standings

G12

1 MHK Bytča
2 HK AS Trenčín
3 HC Tatran Stupava
4 ŠK ZEMPLIN Trebišov "A"
5 ŠKP Bratislava
6 ŠK ZEMPLIN Trebišov "B"
7 HC Zlín (CZ)

G14

1 HK AS Trenčín
2 HC DAC Dunajská Streda "B"
3 HC DAC Dunajská Streda "A"
4 Slovan Malá Fatra - HK Žilina
5 Handball Zlatná na Ostrove
6 HC Tatran Stupava
7 MHK Bytča
8 ŠKP Bratislava
9 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník
10 MHáK Martin

G16

1 HC DAC Dunajská Streda
2 HK AS Trenčín
3 MHK Bytča
4 HC Tatran Stupava
5 ŠKP Bratislava
6 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník

G19

1 HC Tatran Stupava
2 TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník
3 HC DAC Dunajská Streda
4 ŠKP Bratislava
5 MHK Bytča

Zorno Cup 2021 - informácie

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
sobota, 21 august 2021 00:22

Program, výsledky a tabuľky 

 

Program:

 Piatok, Hala ZŠ Stupava

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2
15.00 MŽCI Strojár Malacky 15:40 HŠK Legends Šaľa
15.45 MŽCI HC TATRAN STUPAVA 25:6 ŠKP BRATISLAVA
16.30 SŽCI HC TATRAN STUPAVA 25:29 ŠKP BRATISLAVA
17.30 SŽCI Strojár Malacky 20:12 HŠK Legends Šaľa
18.30 MŽCI HC TATRAN STUPAVA 21:14 SK Zemplín Trebišov
19.15 SŽCI HC TATRAN STUPAVA 7:39 SK Zemplín Trebišov

 Piatok, Hala Malina, Malacky

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2
16.00 D Záhoráci Stupava/Malacky -MD 28:41 ŠKH Agrokarpaty Pezinok -MD
17.30 D Záhoráci Stupava/Malacky - SD 25:37 ŠKP BRATISLAVA - SD

 Sobota, Hala ZŠ Stupava

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2
8.00 MŽCI Strojár Malacky 16:19 ŠKP BRATISLAVA
8.45 MŽCI HŠK Legends Šaľa 28:12 HC TATRAN STUPAVA
9.30 SŽCI Strojár Malacky 29:16 ŠKP BRATISLAVA
10.30 SŽCI HŠK Legends Šaľa 27:24 HC TATRAN STUPAVA
11.30 MŽCI SK Zemplín Trebišov 21:18 Strojár Malacky
12.15 MŽCI HŠK Legends Šaľa 31:14 ŠKP BRATISLAVA
13.00 SŽCI SK Zemplín Trebišov 32:24 Strojár Malacky
14.00 SŽCI HŠK Legends Šaľa 28:18 ŠKP BRATISLAVA
15.00 MŽCI Strojár Malacky 19:30 HC TATRAN STUPAVA
15.45 MŽCI SK Zemplín Trebišov 18:15 ŠKP BRATISLAVA
16.30 SŽCI Strojár Malacky 41:24 HC TATRAN STUPAVA
17.30 SŽCI SK Zemplín Trebišov 30:16 ŠKP BRATISLAVA
18.30 MŽCI HŠK Legends Šaľa 33:17 SK Zemplín Trebišov
19.15 SŽCI HŠK Legends Šaľa 13:32 SK Zemplín Trebišov

 Sobota, Hala Malina, Malacky

-
Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2
9:00 D Záhoráci Stupava/Malacky -MD 26:52 Záhoráci Stupava/Malacky - SD
12:00 D Záhoráci Stupava/Malacky -Muži 21:20 ŠKP BRATISLAVA - SD
16:30 D ŠKH Agrokarpaty Pezinok -MD 34:53 ŠKP BRATISLAVA - SD

 Nedeľa, Hala ZŠ Stupava

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2
8:30 Záhoráci Stupava/Malacky -MD 20:25 HK Slavoj Trebišov - stžci
9:35 MŽCI MŽCI 4 - ŠKP 8:20 MŽCI 3 - Trebišov o 3. miesto
10:25 SŽCI SMŽCI 4 - ŠKP 16:24 SŽCI 3 - Šaľa o 3. miesto
11:25 MŽCI MŽCI 2 - Šaľa 31:18 MŽCI 1 - Stupava Finále
12:15 SŽCI SŽCI 2 - Malacky 21:28 SŽCI 1 - Trebišov Finále

 Nedeľa, Hala Malina, Malacky

Čas Skupina Tím1 Výsledok Tím2
10:30 D ŠKH Agrokarpaty Pezinok -MD 25:48 Záhoráci Stupava/Malacky - SD

Tabuľky

Mladší žiaci

Strojár Malacky HC Tatran Stupava HŠK Legends Šaľa ŠKP Bratislava SK Zemplín Trebišov SKÓRE BODY PORADIE
Strojár Malacky 19:30 15:40 28:12 18:21 80:103 2 4
HC Tatran Stupava 30:19 19:16 25:6 21:14 95:55 8 1
HŠK Legends Šaľa 40:15 16:19 31:14 33:17 120:65 6 2
ŠKP Bratislava 12:28 6:25 14:31 15:18 47:102 0 5
SK Zemplín Trebišov 21:18 14:21 17:33 18:15 70:87 4 3

Starší žiaci

Strojár Malacky HC Tatran Stupava HŠK Legends Šaľa ŠKP Bratislava SK Zemplín Trebišov SKÓRE BODY PORADIE
Strojár Malacky 41:24 20:12 29:16 24:32 114:84 6 2
HC Tatran Stupava 24:41 24:27 25:29 7:39 80:136 0 5
HŠK Legends Šaľa 12:20 27:24 28:18 32:13 99:75 6 1
ŠKP Bratislava 16:29 29:25 18:28 16:30 89:112 2 4
SK Zemplín Trebišov 32:24 39:7 13:32 30:16 114:79 6 3

Mladší a starší dorastenci

Záhoráci Stupava/Malacky -ml. dorast Záhoráci Stupava/Malacky - st. dorast ŠKH Agrokarpaty Pezinok -ml. dorast ŠKP Bratislava - st. dorast SKÓRE BODY PORADIE
Záhoráci Stupava/Malacky -ml. dorast 26:52 28:41 54:93
Záhoráci Stupava/Malacky - st. dorast 52:26 48:25 25:37 125:88
ŠKH Agrokarpaty Pezinok - ml. dorast 41:28 25:48 34:53 100:129
ŠKP Bratislava - st. dorast 37:25 53:34 90:59

Spojené družstvo Záhoráci Stupava/Malacky

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 10 jún 2021 16:13

 

Vážení športoví priatelia,

 

Chceli by sme Vás oboznámiť s našim projektom Záhoráci Stupava/Malacky.

 

Spoločné družstvo vzniklo potrebou oboch družstiev zvýšiť úroveň hádzanej v našom regióne. Každý klub sme doteraz hrali súťaž 1. ligy mužov samostatne, s tým, že polovicu družstva tvorili mladí muži, niektorí s perspektívou a druhú polovicu tvorili starší páni, ktorý už majú svoje rodiny a nemajú motiváciu posunúť družstvo na vyššiu úroveň. Preto vznikol projekt Záhoráci Stupava/Malacky, ktorý by pozdvihol úroveň hádzanej v oboch mestách. Najvyššiu súťaž mužov by hrali muži, ktorí chcú trénovať a pracovať na sebe a 1. ligu mužov by hrali muži, ktorí už nemajú na profesionálnu hádzanú čas. Stávalo sa nám, že muži, ktorí mali ambície hrať vyššiu ligu nám odchádzali do iných klubov, či už je to klub HKM Šaľa, HC Sporta Hlohovec alebo MHC Štart Nové Zámky. Vytvorením tohto projektu by sme chceli dosiahnuť aj to, aby sme zabezpečili našim odchovancom profesionálne podmienky a kvalitnú súťaž, kde budú mať možnosť na sebe viac pracovať a nemuseli by za takýmito podmienkami cestovať do iných klubov.

 

V nedohratom súťažnom ročníku 2020/2021 v 1. lige mužov naše družstvá boli priebežne na 2. (HC Tatran Stupava) a 3. (TJ Strojár Malacky) mieste. 

 

Pár rokov dozadu sme mali obdobný projekt s našimi dorasteneckými družstvami, kde sme dosiahli pekné výsledky, či už to bolo 2. miesto v mladších dorastencoch alebo 3. miesto v starších dorastenkách.

 

Radi by sme upozornili aj na to, že naše kluby majú bohatú členskú základňuv Stupave je to 330 hráčov do 23 rokov a v Malackách 173 hráčov do 23 rokov. Oba kluby už majú v mestách dlhoročnú tradíciu a patria medzi TOP športy v mestách.

 

V časovom horizonte 3 roky by sme chceli docieliť aj to, aby sme na strednej škole v Malackáchvytvorili športovú triedu, kde by chodili hráči z Malaciek aj zo Stupavy a tak by sme zabezpečili kvalitné podmienky aj pre dorastenecké družstvá.

 

S pozdravom

                   

Záhoráci Stupava/Malacky

 

 

Keď sú tréningy doma...

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 04 február 2021 12:05

 

Šľak ma ide trafiť z toho, kde sa stratili tie čučoriedky z Bratislavy. Určite i vy poznáte slová, ktoré veľmi často používal Julo Satinský. Keď som bol mladším, tak som jemu i Milanovi Lasicovi nevedel prísť na chuť. Dnes, keď vidím pána Lasicu, tak si uvedomujem, ako veľký odkaz máme my ako ľudstvo v tomto hercovi, zabávačovi a človeku zároveň. To isté by sme mohli povedať myslím aj o nebohom Julovi Satinskom.

 

Kam sa len tie čučoriedky podeli?

Ešteže to ten Julo nevidí. Sedia doma. Na riti. A nie len oni, ale takmer my všetci. Sedíme doma, „čúmíme“ do bedne, „čumíme“ do mobilu. Občas „čumíme“ z okna, čo nové na ulici. Ale ani tam nič nové nie je, pokiaľ sa teda nepreháňajú vonku psy alebo mačky. Oni môžu. My nie. Máme sedieť doma. Vraj je to tak správne a dobré. A tak sedíme. Po čase už ani ako rodičia nemáme energiu hovoriť deťom „odlož ten mobil“ alebo „vypni tú telku“. Toto naše uzatvorenie sa v domácnostiach z nás vychováva lenivcov. A niektorým z nás to aj vyhovuje.

 

Viacmennej len do potravín

Inú turistiku vlastne nemáme. Niekedy pre spestrenie ideme do lekárne, či do obchodu so zvieratami alebo na antigénový test. Fajnšmekri na PCR. Ale to klasické socializovanie je preč. Nejdeme už ani na pivo (nejedna manželka by už aj chcela, aby sme vypadli z domu). Ženy nejdú poklebetiť ani na kávu (ako by sme my chlapi boli radi, že budeme chvíľu sami). Takto by som mohol vyratúvať kopec rôznych aktivít, ktoré sú dnes minulosťou. Ako sa nesocializujeme my dospelí, tak bohužiaľ ani deti. A to je smutné. Pred rokom sme si ani nevedeli predstaviť ako ťažké je deti vytrhnúť z tej ich komfortnej zóny. Tú zónu majú teraz ešte intenzívnejšiu ako kedykoľvek predtým. Prečo? Pretože sa i z nich stávajú lenivci. Lenivci dnešnej doby domovej.

 

Kam tým spejeme?

Z bežného života detí sa z noci do rána zmenilo vyučovanie. Z bežne strávených približne 30 vyučovacích hodín za týždeň v škole, zostalo len približne 12 hodín online. Vytratil sa denný režim. Už deti nevstávajú o 7h ráno ako tomu bolo pred rokom, ale kľudne im stačí 10min pred „onlajnkom“. „Veď na pripojenie to stačí a kameru mám vypnutú“, ako tvrdí môj syn... Tiež i za mnohými umeleckými krúžkami sa zavrela voda. Odpadol ten návyk, ponáhľať sa domov, aby sa deti stihli pripraviť na krúžok. Veľmi podobne sa to deje aj so športovými tréningami. Vidím to aj v bezprostrednej blízkosti okolí môjho domova. Rástol tu (a dúfam, že aj bude rásť naďalej) jeden výnimočný športový jedinec. Bol ochotný sám si nastaviť budík na sobotu v deň zápasu, aby nezaspal. Nevynechal jeden tréning, keď bol zdravý. Nikdy trénerom neodvrával. Trénoval, makal, drel, aj keď ho to bolelo. Pretože chcel. Fakt chcel a bolo to na ňom vidieť.

 

Je tomu stále tak i dnes?

Obavám sa, že u mnohých detí záujem o športovú aktivitu klesol. Technika poráža šport. Čo vidíme častejšie? To ako deti cvičia, či ako držia v ruke mobil? Česť výnimkám, ale tipujem, že mobil vyhráva a nielen u nás doma. Možno zostaneme zdraví, pretože sme doma, ale možno zostaneme chorí z toho, že nebude chcieť byť zdraví. A zdraviu bezpochyby pomáha športovanie. Tréneri voči tomu bojujú, aby vyhral šport a tým pádom aj zdravie. Deti dostávajú počas tejto doby domovej od trénerov pozvánky na online tréning, alebo im posielajú plány individuálnych tréningov. Čím dlhšie sú deti však doma, tak sa ich ochota, sám ísť športovať, vytráca. Opakujem, česť výnimkám. Veľmi príjemným spestrením bola napríklad olympiáda, ktorú mali mladšie žiačky počas online tréningu. Bezpochyby táto virtuálna súťaživosť cez videochat im opäť prinavrátila chuť do tréningu. Veď žiadna nechcela a nebude chcieť byť nabudúce posledná. Ale domnievam sa, že po čase zase ten zápal chcieť sa spotiť, keď nemusím, opadne. Keď si ktokoľvek bude myslieť, že sa deti budú chcieť spotiť samé, tak je buď na veľkom omyle, alebo má doma budúceho reprezentanta.

 

Poďme do toho s nimi

Podajme pomocnú ruku v týchto ťažkých časoch trénerom, deťom a tiež aj sami sebe. Dajme sa do športového a zacvičme si s deťmi. Jednu tabatu, či druhú tabatu alebo aj nejaký beh. Predsa len ako hovorí české príslovie „ve dvou se to lépe táhne“, je pravdivé. Poznám vo svojom okolí pár rodičov, čo sa do týchto tréningov s deťmi zapojili a po niekoľkých týždňoch boli prekvapení kam svoju kondíciu posunuli i po štyridsiatke. A možno sa takto dočkáme po skončení doby domovej, že sa do ulíc vrátia tie čučoriedky, o ktorých hovorieval Julo Satinský.

 

Text: Daniel Jančár

 

Aktualizácia COVID-19: Opäť sa trénuje

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 30 august 2020 21:53

 Vážení rodičia, hráči a hráčky,

chceli by sme Vám oznámiť, že od pondelka 31.8.2020 opäť začínajú tréningy, podľa rozpisu, ktorý Vám zašlú Vaši tréneri. Podľa opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a usmernenia Ministerstva školstva SR, do 20.9.2020 sa nebude trénovať vo vnútorných priestoroch základnej školy. Napriek tomu, tréningy budú pokračovať, nakoľko sa nám podarilo dočasne zabezpečiť náhradné športoviská.

K vysvetleniu situácie, ku ktorej došlo v priebehu minulého týždňa, a ktoré viedlo k zrušeniu tréningov a aj k zrušeniu turnaja Stupava Cup 2020. Niektorí hráči a tréneri nášho klubu prišli do kontaktu s osobou, ktorá bola v utorok 25.8.2020 pozitívne testovaná na COVID-19. Z dôvodu ochrany zdravia všetkých členov klubu, boli dotknutí hráči a tréneri následne testovaní na COVID-19 a všetky ich testy boli negatívne. Z uvedeného dôvodu môžeme pokračovať v tréningovom procese.

Prosím všetkých hráčov i rodičov, aby zodpovedne pristupovali k nariadeniam a opatreniam Úradu verejného zdravotníctva SR, týkajúcich sa COVID 19. Každý hráč/hráčka má mať počas tréningu vlastnú fľašu podpísanú s dobre viditeľným menom, vo vnútorných priestoroch má používať rúško - okrem samotného tréningu. 

 S úctou,

Vedenie HC Tatran Stupava

 

Oznámenie v súvislosti s COVID-19

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 26 august 2020 12:22

Tréningy

Na základe informácii a pokynov vedenia klubu HC Tatran Stupava sú s okamžitou platnosťou dočasne pozastavené akékoľvek tréningové procesy v klube v interiéri aj exteriéri. Tréningový proces sa pozastavuje z dôvodu, že v priestoroch športovej haly sa pohyboval človek (nie hráč ani tréner), ktorý bol následne pozitívne testovaný na COVID 19. Z tohto dôvodu klub v zmysle pokynov epidemiológov pozastavil tréningový proces.

According information and instructions from management of HC Tatran Stupava, we immediatelly stop the training process, indoor and outdoor. Trainings are stopped as a result of presence of a person in our sport hall (the person in not player nor trainer) who was later positively tested on COVID 19. Because of this reason and instructions of epidemiologists, the club had to stop the training process

 

Stupava Cup

 Zároveň oznamujeme, že z uvedeného dôvodu sme nútení v rámci prevencie šírenia COVID-19 zrušiť aj 3. ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja Stupava Cup 2020, ktorý sa mal konať 28.8 až 30.8.2020. 

 

We also inform you, that because of the same reason, as a matter of COVID 19 spread prevention, we have to cancel 3rd year of international handball tournament Stupava Cup 2020, planned from 28. to 30. August 2020.

 

Veľmi pekne ďakujeme za porozumenie. O ďalšom postupe Vás budem informovať. vedenie 

Thank you for understanding. We will inform you about following steps.

 

HC Tatran Stupava

 

HANDBALL ACADEMY – Stupava

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
pondelok, 18 máj 2020 17:56

 

Nejeden fanúšik športu, a obzvlášť hokeja, si pamätá prvý hokejový TOP turnaj sveta. Dostal názov turnaj storočia. Išlo o zimné olympijské hry v roku 1998 v japonskom Nagane. Turnaj storočia, vtedy prekvapujúco, vyhralo České družstvo, keď porazilo v play-off postupne také veľmoci ako sú USA, Kanada a v samotnom finále aj Rusko. O pár rokov neskôr, keď táto zlatá česká generácia zavesila korčule na klinec, sme mali možnosť vidieť dokument o jednom z týchto hráčov. Pamätám si to, akoby som ho videl včera. Hráč tohto olympijského teamu sa prechádzal po svojej bývalej ZŠ v Litvínove a spomínal. Otvoril dvere do triedy a hovoril: „tu som sedel ja (Jiří Šlégr), tam Róbert Reichel, vedľa Martin Ručinský a tam Róbert Lang. Celkom štyria olympijskí víťazi kolektívneho športu v jednej triede! Podľa mňa je toto jedna z najväčších celosvetových inšpirácií, prečo má zmysel, aby vznikali športové triedy.

 

HA_01.jpgProjekt Handball Academy

Niekomu stačí práve takýto stimul, aby sa inšpiroval a pustí sa do práce. Pár ľuďom v Stupave to stačilo. V školskom roku 2014/2015 vznikol na našej ZŠ v Stupave projekt pre I. stupeň s názvom Golden Team. Projekt Golden Team bol zameraný na všeobecnú pohybovú prípravu. Toto bol len začiatok cesty, pretože už hneď pri počiatočnej myšlienke bolo jasné, že musí prísť i k pokračovaniu na druhom stupni. Pokračovanie na II. stupni ZŠ začalo v školskom roku 2015/2016 s názvom Handball Academy. S víziou projektu, však musela prísť aj kvalita metodickej činnosti. A presne takú kvalitu stupavská škola získala s príchodom Roberta Popluhára, bývalého reprezentačného trénera mládeže. Robert Popluhár sa stal šéftrénerom Handball Academy. Projekt Handball Academy (HA) je prioritne zameraný na hádzanú. Prvá trieda vôbec, v školskom roku 2015/2016, mala 27 žiakov. V každom ďalšom roku sa počet športových tried rozrastal. V roku 2016/2017 boli na našej ZŠ tri triedy Handball Academy so 77 žiakmi. Cieľom bolo, a aj stále je, aby v každom ročníku na druhom stupni bola jedna športová trieda zameraná na hádzanú. V aktuálnom roku 2019/2020 sú na našej ZŠ štyri športové triedy, ktoré celkovo navštevuje 100 žiakov/žiačok - piatacká, šiestacká, siedmacká a deviatacká trieda.

 

Program v Handball AcademyHA_04.jpg

V jazykových gymnáziách býva zvykom, že väčší priestor je venovaný práve jazykom. V triedach Handball Academy je venovaný väčší priestor športu. V týždennom rozvrhu nájdete 2h telesnej a športovej výchovy, 3h športovej prípravy a 2h plávania, respektíve regenerácie či kondičnej prípravy. Počas školského roka každá trieda absolvuje jedno zimné sústredenie, ktoré je zamerané na lyžovanie a jedno letné sústredenie, ktoré je zamerané na hernú prípravu a športy v prírode.

 

HA_06.jpg

Víťazstvá našich žiakov

Žiaci Handball Academy reprezentovali školu aj v okresnom basketbalovom kole, kde získali 2.miesto.  Rovnako sa im darilo aj v okresnom kole vo volejbale. V atletike sa víťazmi okresného kola stali Radoslav Harden, Leo Olšavský a Viviana Pírová. Za spomenutie určite stojí aj štvrté miesto na Majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu, ktoré do Stupavy priviezlo kvarteto v zložení Leo Olšavský, Jakub Lučenič, Lukáš Mackovič a Michal Dobrovodský. Okrem športových úspechov sa deťom darí aj v iných oblastiach. Napríklad Zara Komineková a Lucia Poláková sú úspešnými riešiteľkami celoslovenských súťaží Matematický klokan, Maks alebo aj celoslovenskej vedomostnej súťaže Expert geniality a informatickej súťaže I-Bobor.HA_03.jpg

 

Reprezentácia

Zdravým športovým cieľom je vždy reprezentovať danú krajinu. Je to vlastne odzrkadlenie kvality práce každého klubu. Aktuálne sa môže HA pochváliť tým, že z ich radov vzišli títo reprezentanti: Michal Dobrovodský – kadeti SR, Martin Živner – širšia nominácia predkadetov SR, Veronika Pápajová, Mária Štrbáňová, Nina Palušová, Michaela Novosadová a Tamara Fabiánová sú v širšej nominácií predkadetiek SR.

 

Najväčšie úspechy Handball Academy

Handball Academy v tomto roku oslavuje piate výročie od svojho založenia. Aktuálne sú však všetci jej hráči a hráčky ťažko skúšané, pretože už osem týždňov majú individuálnu prípravu, kvôli celosvetovej situácii. Všetci kompetentní však veria, že hneď ako sa rozbehne tréningový a zápasový kolotoč v ďalšom ročníku, tak deti nadviažu na predošlé úspechy, z ktorých spomenieme aspoň niektoré : 

 

Školské celoslovenské úspechy od piateho po siedmy ročník:HA_07.jpg

- súťažný ročník 2016/2017 – 2.miesto mladších žiakov na Majstrovstvách Slovenska (prvýkrát v histórii školy)

- súťažný ročník 2017/2018 – 2.miesto mladších žiakov na Majstrovstvách Slovenska

- súťažný ročník 2018/2019 – 1.miesto mladších žiakov na Majstrovstvách Slovenska (prvýkrát v histórii školy)

- súťažný ročník 2018/2019 – 4.miesto mladších žiačok na Majstrovstvách Slovenska (prvýkrát v histórii školy)

 

HA_02.jpgŠkolské celoslovenské úspechy od siedmeho po deviaty ročník:

- súťažný ročník 2017/2018 – 2.miesto starších žiakov na Majstrovstvách Slovenska

- súťažný ročník 2017/2018 – 4.miesto starších žiačok na Majstrovstvách Slovenska

Pozn.: Stupavská škola bola jedinou školou, ktorá mala zastúpenie medzi chlapcami aj dievčatami!!!

- súťažný ročník 2018/2019 – 3.miesto starších žiačok na Majstrovstvách Slovenska

 

Bude olympijská medaila?

Reálne? Asi nie. Ale predpokladám, že ani v Litvínove si tento cieľ nestanovili pred 30-timi rokmi ako prioritu. Dnes má naša škola 100 žiakov a žiačok v HA. Niektorým z nich sa už podarilo nakuknúť do reprezentácie Slovenska a v ďalších rokoch budú mať bezpochyby svojich nasledovníkov. Niekoľkokrát za rok sa podarí, že naša škola hostí reprezentačné zrazy žien či mužov a určite bude našej škole cťou, keď v kádroch týchto reprezentácií budú bývalí žiaci a žiačky stupavskej školy.

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková, Lucia Obžerová

Začíname trénovať

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 14 máj 2020 17:57

 

Vážení rodičia a hráči, 

na základe uvoľnených opatrení sme sa rozhodli k opätovnému rozbehnutiu  organizovaného tréningovému procesu s dodržiavaním stanovených prísnych opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré sú uvedené nižšie v texte. Tréningový proces by začal od 18. mája podľa pripravovaného rozpisu, ktorý Vám zašlú tréneri Vašich zverencov v priebehu tohto týždňa. 

Tešíme sa, že opäť sa môžeme vrátiť spoločne na športoviská. 

S úctou

vedenie klubu  HC Tatran Stupava

 

USMERNENIE K OPATRENIU ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SR Č. OLP/3461/2020 ZO DŇA 21.04.2020 VO VECI PREVÁDZKY VONKAJŠÍCH ŠPORTOVÍSK PRE BEZKONTAKTNÝ ŠPORT.

Podmienky pre vonkajšie športové aktivity vykonávané organizovaným spôsobom pod vedením športového odborníka: 

 • tréning prebieha na vonkajšom športovisku bez prítomnosti verejnosti, rodičov či iných osôb, okrem nevyhnutne potrebných členov realizačného tímu, 
 • umožňuje sa aj využívanie športovísk v areáloch škôl za podmienok uvedených v tomto usmernení a za podmienok vydanými mestami a správcami uvedených ihrísk, 
 • skupina športovcov aktívne zapojených do športovej činnosti na jednom športovisku nesmie v rovnakom čase presiahnuť 5 osôb, pričom je možné vytvoriť na športovisku viaceré skupiny aktívne športujúcich športovcov, ak na jednu skupinu pripadne najmenej plocha 30 x 30 m, 
 • skupina športovcov čakajúcich na zapojenie do aktívnej športovej činnosti čaká v bezpečnej vzdialenosti, rozstupoch a dodržiava ďalšie pravidlá, ktoré platia v rámci všeobecných opatrení, 
 • medzi aktívne zapojenými športovcami a ostatnými osobami bude zachovávaná vzdialenosť najmenej 2 metre, 
 • športovci aktívne vykonávajúci športovú činnosť vo vonkajších športoviskách nie sú povinní pri výkone športovej aktivity mať prekryté horné dýchacie cesty, 
 • všetky ostatné osoby, ktoré sa zúčastnia na tréningu alebo sa budú nachádzať na športovisku, sú povinné mať prekryté horné dýchacie cesty; výnimkou je osoba, ktorá riadi športovú činnosť a ktorá je v dostatočnej vzdialenosti od ostatných osôb, 
 • nebudú vykonávané kontaktné športy ako napríklad súbojové cvičenia, box, karate atď., v týchto športoch je možné vykonávať športovú aktivitu iba pri dodržaní bezpečnej vzdialenosti od ostatných osôb a pri zabezpečení čistoty náčinia, 
 • na športoviskách bude k dispozícii nádoba s dezinfekčným prostriedkom na dezinfekciu rúk, 
 • zakazuje sa využívať súvisiace vnútorné priestory športoviska, najmä spoločné šatne, umyvárne, sprchy a podobné zariadenia, výnimkou je núdzové použitie WC (nie bežná potreba, ale napríklad náhla nevoľnosť) 
 • po skončení tréningu bude vykonávaná dezinfekcia všetkých použitých tréningových pomôcok,
 • v prípade športovej činnosti detí do 18 rokov veku je povinnosťou športovcov mať a používať výhradne vlastnú nádobu na vodu označenú vlastným menom, 
 • pri striedaní skupín športovcov vykonávajúcich športovú aktivitu na rovnakom športovisku, tréneri zabezpečia dostatočný čas a priestor na dodržanie bezpečnej vzdialenosti meniacich sa športovcov a dohliadnu na vykonanie dezinfekcie použitého športového náčinia,
 • osoba, ktorá vedie športovú činnosť, uchováva záznam o účasti osôb na športovej činnosti v rozsahu meno, priezvisko, dátum a čas účasti na aktivite,
 • odporúčame národným športovým zväzom a športovým zväzom rozpracovať uvedené opatrenia pre podmienky príslušných športov do 30.04.2020 a zverejniť ich na svojom webovom sídle, nesmú však byť v rozpore s uvedenými opatreniami,
 • prevádzkovatelia športových zariadení sú povinní umiestniť toto usmernenie na viditeľnom mieste športového zariadenia.

Život bez hádzanej - Milada Renčová

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 21 apríl 2020 22:42

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

 Množství volného času se u mě velmi nezměnilo, nikdy jsem ho moc neměla a občas jsem říkala, že volný čas si pro sebe „kradu“.  První týdny nás zasáhl nápor ze strany zákazníků a pacientů. Z práce jsem chodila velmi unavená a volný čas znamenal spánek. V současné době, kdy se situace trochu ustálila, se snažím věnovat i domácnosti – mám doma tři strávníky na plnou penzi  (stejně jako mnoho dalších žen). Zároveň se snažíme skoro denně vyvětrat alespoň krátkou vyjížďkou na kole. A víkendy vždy patřily a patří našim výletům. 

IMG_8588.jpgNevynechali jsme je ani teď. Chodíme dýchat do Karpat. V začátcích opatření to byla pro mě opravdu záchrana. Máme štěstí, že máme v okrese takový poklad, jako jsou Malé Karpaty.

 

 

2. Ako veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY  Tvoj súkromný a športový život?

Corona nás zastavila, převrátila životy. Chybí mi kontakt s lidmi, společnost. Stejně jako všem.

 

IMG_8587.JPG

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme? Ak áno, prezraď ako?

Ano, skupinová cvičení jsou zrušená – u mě to byl pilates 3x týdně, tak se snažíme jezdit na kole a chodit na túry.

 

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku / lavičku?

IMG_8491.jpg

Návrat na lavičku pro mě znamená znovu obnovit fanshop. Zastavili jsme se v plném rozběhu, kdy se  podařilo Lesance vytvořit pěknou kolekci, tak se těším, že po uvolnění oblečeme další fanoušky.

 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Já doufám, že v brzké době se pomalu začnou omezení uvolňovat. Ale stále musíme myslet na zodpovědnost a pevně věřím krizovému týmu a jejich rozhodnutím.

 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom?

Být zodpovědný vůči sobě a druhým. Zároveň nesedět doma, ale pohybovat se venku, na kole, pěšky, v lese, u Moravy. Svůj den vyplnit činnostmi, které jsou povinné, ale i takové, které nás baví. IMG_3364.jpgDejte svým dnům režim, pomůže Vám to, aby jste neupadli do letargie a deprese. A věřit, že všechno bude zase dobré. Pokud je to v mých silách a možnostech, ráda pomůžu. Stačí se ozvat. A doufám, že se co nejdříve  uvidíme i jinde než u mě v práci.

Život bez hádzanej - Martin Neradovič jr.

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 21 apríl 2020 22:12

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

Odkedy máme „prázdniny“, tak sa musím doma učiť, pravidelne športujem a hrám online hry so spolužiakmi. Z domu vychádzam len kvôli tréningom, prípadne trávim čas na dvore.92345969_221930565750025_2297109588354269184_n.jpg

 

2. Ako veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY Tvoj súkromný a športový život?

Okrem toho, že nechodíme vôbec do školy (čo som aj rád), tak sa nestretávam ani s kamošmi a nemôžem napr. chodiť do kina na BORY MALL. Najhoršie je, že si tento rok kvôli corone nemôžem vyšibať ani peniaze. 

Mám viac času sa venovať tréningu, ale na druhej strane, chýba mi tím a pravidelné tréningy so spoluhráčmi a trénerom. Rád by som si už zahral aj nejaký zápas.

 

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme?

Áno, snažím sa.

 

92577808_228662481543317_6900522876999303168_n.jpg4. Ak áno, prezraď ako?

Každé ráno začínam s 20 minútovým strečingom, pri ktorom mi pomáhajú aj rodičia. Poobede si zase dám tréning podľa rozpisu, ktorý nám posiela pán tréner. Väčšinou mi parťáka robí ocino. Beháme, bicyklujeme a posilňujeme + cvičíme stred tela. Každý tréning nám trvá asi hodinu.

 

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku / lavičku?

Áno veľmi sa teším, že si po dlhej dobe zahrám nejaký ten zápas so spoluhráčmi. 

 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Dúfam, že veľmi skoro. Ja moc toto nesledujem, ale rodičia mi hovoria, že to nie je také zlé.

 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom alebo svojím zverencom?

Zostaňte doma, aby sme sa všetci skoro mohli vrátiť do haly. Ale určite sa teším, keď nás rodičia prídu povzbudiť na naše zápasy a turnaje.

Život bez hádzanej - Dano Polák

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 08 apríl 2020 13:35

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

Ahojte. Momentálne sa nachádzam doma v Stupave keďže situácia, ktorá nastala si to vyžadovala. Takže som zo Šale, kde mám byt, prišiel domov. 90815026_893664541086717_8771321325881917440_n.jpg

 

2. Ako veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY, Tvoj súkromný a športový život?

Nikdy by som nepovedal, že by mohol vírus z Číny prísť až sem k nám. Žiaľ, stalo sa a človek to musí rešpektovať aj so všetkými opatreniami. Zrušili sa nám tréningy a zápasy. Zažívam to prvý a dúfam, že aj posledný krát . Pre športovca je toto asi najhoršia vec čo sa mu môže stať. Ale ja tvrdím že zdravie je prvoradé. 

 73c3e1a3-dddd-400f-8499-7d5bfdad06a2.jpg

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme?

Samozrejme. Je veľmi dôležité udržiavať sa vo forme. Treba sa aj teraz udržiavať keď je to ťažké. Treba sa nastaviť tak, aby telo ostalo aspoň z časti v tom kolobehu v ktorom bolo. 

 

4. Ak áno, prezraď ako?

Snažím sa to obmieňať. Jeden deň si idem zabehať do prírody a ten druhý zasa doma cvičím. Stabilizačky a taktiež cvičím s činkami. Samozrejme, že aj študujem v Bratislave a zo školy nám poslali taktiež veci, ktoré máme robiť. Takže o zábavu mám postarané.

 

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku?

Neviem sa dočkať. Myslím si, že  v Stupave aj v Šali sme to mali dobre rozbehnuté. Žiaľ, čakáme na verdikt SZH ako to vlastne bude ďalej. Pevne verím, že si ešte zahráme túto sezónu, a že dosiahneme nejaký pekný úspech tu v Stupave, ale taktiež aj v Šali, aby sme ukončili sezónu s dobrou hrou. 

 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Dúfam, že čo najskôr. Samozrejme treba prísne dodržiavať všetky nariadenia. 

 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom?

Aby zbytočne neriskovali svoje zdravie a zdravie ostatných. Teraz treba byť hlavne disciplinovaný a myslieť hlavne na zdravie. Vidíme sa v hale ;) 

 

Dano

Život bez hádzanej - Janka Sirotová

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 01 apríl 2020 09:20

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

Som doma, presne ako je odporúčané. Celý deň som si zorganizovala, čas som si rozdelila medzi svoje školské deti, moje vlastné deti a samozrejme domácnosť. Takže v mojom prípade o nejakej nude nemôže byť ani reč. Učím sa so svojimi deťmi, to mi zaberie dosť veľa času. Popritom, keďže som učiteľka, sa učím so svojimi GT druhákmi, zoomujeme, rozprávame sa, pomáham im s učivom, čítam ich výtvory a vo voľnom čase hľadám a vytváram materiály, ktoré by ich bavili a zároveň pomohli nezabudnúť všetko, čo sme sa doteraz naučili. No a ako každá mama, varím, periem, upratujem, a tí, čo ma poznajú, neuveríte, ale aj veľa pečiem J Dalo by sa povedať, že som v týchto dňoch vymenila trénerskú lavičku za kuchyňu a píšťalku za varechu.

 

2. 4.jpgAko veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY tvoj súkromný a športový život?

Samozrejme, zmeny sú evidentné.  Predtým som trávila množstvo času v škole a v telocvičniach, často s pocitom, že deň by mal mat aspoň 30 hodín, aby som všetko stíhala. Teraz som zavretá doma. Veľa vecí dokážem  robiť z domu, ale nie je to úplne jednoduché skĺbiť to všetko dohromady.   Hlavne, keď sme na takúto situáciu neboli vôbec pripravení. Pre učiteľov home office znamená vlastne improvizáciu v štýle rob ako najlepšie vieš. Ale nechcem sa sťažovať, naopak ja vo všetkom hľadám pozitíva – nemusím skoro vstávať, môžem tráviť viac času so svojimi deťmi a celý byt mám uprataný J

 

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme? 4. Ak áno, prezraď ako?5.jpg

Ano, priznávam, každé ráno začínam deň behom, 3-4 km na vyvenčenie, udržanie kondičky a hlavne doplnenie endorfínov do tela. Spravila som si taký challenge sama so sebou, že koľko kilometrov odbehnem, kým sa toto cele skončí J Zatiaľ som niekde na 40 km J , tak som zvedavá na cieľ tejto výzvy.

 

2d86f837-64dd-464e-8a7f-5a70b97788b3.jpg5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku / lavičku?

Úprimne poviem, že sa už neviem dočkať. Aj keď som smutná, že všetky veľké naše aj medzinárodné turnaje sú zrušené, verím,  že niečo vymyslíme, aby sme si to vyhradili. S mojimi babami Bojovnicami som v kontakte, zoomujeme, posielam im inšpirácie na cvičenie doma, veľmi dúfam, že sa čoskoro vrátime do telocvične a budeme môcť stráviť spoločne ešte nejaký čas, kým sa posunú do mladších žiačok.

 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?6.jpg

Neviem. Na jednej strane dúfam, že čoskoro, na strane druhej sa obávam, či tento školský rok už pre nás neskončil a neuvidíme sa až v septembri.  Niekedy je frustrujúce nevedieť čo bude, ale možno nám celá táto situácia pomôže upratať nielen svoje domácnosti, ale hlavne naše myšlienky, prehodnotiť priority, spomaliť a zamyslieť sa. No a keď to celé skončí, vrhneme sa s chuťou a novým pohľadom do víru života.

 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom alebo svojím zverencom?

Touto cestou pozdravujem nie len svoje Bojovnice, ale všetkých goldeňákov a ich rodičov. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Tak myslite pozitívne, vyťažte z danej situácie, čo najviac. Hrajte sa, cvičte, veľa sa smejte, užívajte si svojich najbližších a ako písali na fb, robte všetko, o čom snívate, keď ste v škole či v práci. 

Stanovisko klubu k aktuálnej situácii

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 31 marec 2020 19:54

 

Vážení rodičia a priatelia stupavskej hádzanej,

sezóna 2019-2020 sa v 73- ročnej histórii nášho klubu zapíše ako zrejme najťažšia. Náš klub sa za posledné roky najmä vďaka koncepčnej práci s mládežou (projekty Golden Team a Handball Academy) výrazne rozrástol. V lete 2019 sme do súťažnej sezóny prihlásili 15 družstiev (5 družstiev v kategórii mladšieho žiactva, 4 družstvá v kategórií staršieho žiactva, 4 družstvá v kategóriách dorastu a 2 družstvá v kategórií dospelých). Okrem toho máme družstvá prípraviek, beach handballu, veteránok a veteránov. Spolu náš klub zabezpečuje, od kategórií mladšieho žiactva po veteránov, tréningy v športových halách pre 17 družstiev. Len pre lepšiu informáciu počas súťažnej sezóny  sa týždenne jedná o prenájmy priestorov pre 38 tréningov a 15 zápasov, čo predstavuje 75 hodín športovej haly. 

Ďalšími športoviskami mimo športových hál klubu sú priestory telocviční v stupavskej škole, posilňovne v parku, vrátane vonkajšieho ihriska, plavárne v Malackách a klubovne v budove školy. Tréningový proces vedie 30 trénerov , ktorým pomáhajú ich asistenti a vedúci družstiev. Dopravu na zápasy riešime spravidla prostredníctvom vlastného autobusu a dvoch 

9- miestnych áut, v prípade potreby aj externými dopravcami.

Celá naša činnosť nie je teda len organizačne a časovo náročná, ale predstavuje aj nemalé finančné náklady. Majoritné zdroje financovania pochádzajú od členov a rodičov vo forme členského príspevku. Okrem toho získavame financie z 2%, príspevku mesta, príspevku zo zväzu, sponzorských darov a tiež organizovaním turnajov. 

Pre ilustráciu, len za prenájom športovísk sme v roku 2019 zaplatili viac ako 25 000 €. 

Už v lete 2019 nastali problémy so športoviskami na tréning. Náš klub využíval obe haly v Stupave, školskú, kde sme po počiatočných “nedorozumeniach“,  ktoré sme napokon spoločne s vedením mesta a novým vedením školy vyriešili, aj za cenu výrazne zvýšeného nájmu školskej haly na tréningy a zápasy, a halu v parku, ktorá prešla do rúk nového majiteľa a tam sme pre problémy s kúrením a osvetlením museli tréningy a zápasy zrušiť úplne. 

Ešte sa nám ani nepodarilo všetko vyriešiť k úplnej spokojnosti pre všetky strany a prišla ďalšia zaťažkávacia skúška v podobe situácie s pandémiou koronavírusu. Nastala situácia, ktorá tu počas histórie klubu nebola. Aj v tieto dni sa vedenie klubu snaží hľadať racionálne možnosti na prekonanie tohto obdobia, ktoré tentoraz nemáme vôbec „vo vlastných rukách“... Máme záujem nájsť optimálne riešenie pre našich členov, rodičov, fanúšikov a samozrejme pre ľudí, ktorí pre chod klubu pracujú najviac – pre našich trénerov.

Na základe včerajšieho oficiálneho rozhodnutia vedenia Slovenského zväzu hádzanej o ukončení súťažného ročníka 2019/2020 k 30.3. 2020 pristúpilo vedenie klubu HC Tatran Stupava k týmto opatreniam platným od 1. 4. 2020 : 

 1. Do odvolania budú tréningy v sezóne 2019/2020 individuálne, tréneri budú pripravovať a posielať tréningové plány a komunikovať so zverencami vo všetkých náležitostiach týkajúcich sa športovej prípravy.
 2. Akonáhle sa začne školské vyučovanie a povolia možnosti spoločného trénovania, prejdeme na normálny tréningový proces v rámci tejto sezóny. V rámci možností nahradíme súťaže prípravnými zápasmi, či turnajmi. To záleží od času, kedy táto situácia nastane. 
 3. Podľa aktuálnej situácie v lete začneme s prípravou na ďalšiu sezónu 2020/2021.
 4. V rámci tohto núdzového režimu sme upravili mesačné členské poplatky na sumu 10 € pre hráčov a hráčky do odvolania. V prípade nejasností alebo akýchkoľvek otázok prosíme kontaktovať trénerov príslušných družstiev, ktorí nám Vaše požiadavky budú tlmočiť.

Samozrejme, v rámci možnosti by sme Vás chceli požiadať, aby ste nám i tento rok venovali svoje dve percentá, ktoré pre nás predstavujú nezanedbateľnú položku v rámci fungovania. 

 

Veríme, že i tieto zdroje nám pomôžu zabezpečiť plnenie finančných záväzkov klubu voči všetkým externým a interným subjektom.

 

Prežívame naozaj mimoriadne ťažké obdobie a dúfame, že sa nám ho týmto spôsobom, spoločne s Vami, podarí prekonať a v čo najkratšom čase si spoločne na zápasoch zakričať : STUPAVA DO TOHO !!! 

S úctou

vedenie klubu  HC Tatran Stupava

Život bez hádzanej - Robo Kubovič

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 31 marec 2020 09:33

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?IMG_20200325_153356.jpg

IMG_8287.JPGMomentálne sa venujem dezinfekcii posilňovne proti plesni, ktorá nám vznikla od prerasteného brečtanu z vonkajšej strany. 

Potom maľovka a mám v pláne ešte odstrániť hrdzu na kufroch autobusu a naposledy vyčistiť vnútro autobusu.

 

2. Ako veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY, Tvoj súkromný a športový život?

Súkromný život sa mi zmenil hlavne v tom, že nemôžem sa stretávať s ľuďmi a žijeme teraz uzavretý život.  Ale zdravie je prvoradé.

Športový život momentálne nemám žiaden (čo je katastrofa), ale aspoň si to budeme viac vážiť.

 

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme?

Udržujem sa. 

 

4. Ak áno, prezraď ako?

Chodím si zajazdiť každý deň aspoň na aute a z času na čas idem naštartovať aj autobus a robím otočky na parkovisku. :)91328548_294163588219589_6672995747543121920_n.jpg

Chodím potajomky pozerať cez okienko u Holuba ako čapujú. 

Športovo už som bol dvakrát na bicykli v lese, aby som vládal pozerať na hádzanú. :)

 

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku / lavičku?

Keď tak na lavičku, keď ma Peťa nominuje. Naposledy si už volala Olšiho, ako keby bol lepší odborník. :D

 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Dúfam, že už na druhý týždeň. 

 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom alebo svojím zverencom?

Nech sa neboja, nás Slovákov nezastaví nejaký repíč-Corona. Porazíme ho a o chvíľu budeme porážať zase my HC Tatran Stupava.

Vraj som bohatý tatko a Vy zrejme tiež ...

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
pondelok, 30 marec 2020 16:59

 

Začínam túto anonymnú elektronickú dobu nemať rád. Táto doba internetu, nickov, sociálnych sietí a diskusií pod článkami v elektronickej podobe nám prináša možnosť vyjadriť svoj názor, myšlienky , postrehy . Mať svoj názor je bezpochyby skvelé, ale má to aj svoje ale. Za svoj názor sa treba postaviť, vedieť si ho obhájiť a nebyť len tým anonymným nickom, ktorý veci dehonestuje.

 91392665_251311069241908_3496839042417295360_n-2.jpg

Prelom roka je už niekoľko rokov termínom, kedy sa hrá juniorský šampionát v ľadovom hokeji. Jeho dejiskom býva väčšinou zámorie, avšak posledný šampionát sa konal u našich susedov v Českej republike. Je to oslava tohto kráľa zimných kolektívnych športov. Festival pre najlepších hráčov z desiatich krajín sveta. Kanaďania, Rusi, Švédi, Fíni či Američania sú jeho tradičnými účastníkmi. Všetci najlepší hráči do 20 rokov na jednej kope... Alebo nie ? Nie je to tak celkom pravda. Fantastickí hráči určite áno, ale nie tí najlepší. Tí najlepší sú už dávno v NHL! Veď si len spomeňte ako v Košiciach hrali minulý rok na MS dve budúce hviezdy NHL - Jack Hughes  a Kappo Kakko ( jednotka a dvojka minuloročného draftu)!! Jack Hughes si v priebehu šampionátu na Košickom ľade dal dole košík, ktorý musia mať hráči do 18 rokov povinne na prilbe,  aby predišli vážnym zraneniam. Obaja mohli pokojne ešte hrať na prelome roka juniorský šampionát v ČR, ale uprednostnili NHL. Takže na juniorských šampionátoch do 20 rokov hrajú fantastický hráči, ale už nie tí najlepší v danom ročníku. Lenže toto neplatí o každej reprezentácií, minimálne o tej našej. Naše národné farby hája chalani, ktorých tréneri nominovali ako najlepších z daného ročníka. Dokonca ani žiadna zmluva v NHL našim chalanom nebráni hrať na tomto šampionáte, pretože žiadnu nemajú. Práve na tomto šampionáte sa môžu ukázať, že aj oni sú na svete! Nie len tí ostatní ... Tento šampionát umožňuje našim chalanom sa doslova predať do sveta. Otvoriť si možno dvere do svetovej ligy. A prečo? Pretože si to za tú drinu, ktorú od šiestich rokov podstupujú, zaslúžia.90890300_1966406806837143_2588014127108587520_n.jpg

 

Nie všetci sme rovnakí

Ale nie každý Slovák je stotožnený s tým, že si to zaslúžia. Ako sa to prejavuje? Skončí zápas s jedným z TOP favoritov na celkový triumf, prehráme rozdielom triedy, zaostávame za súperom v každej hernej činnosti (korčuľovanie, práca s hokejkou či taktická vyspelosť). Média prinesú článok o zápase a potom to začne, diskusia... Online diskusia pod článkom, opakujúce sa dehonestovanie chalanov, ktorí na ľad určite nešli s tým, že si nechajú „naložiť“ od TOP favorita na titul. Viete aký dôvod prehry sa najčastejšie od anonymných nickov uvádza? Ten, že hrajú synovia bohatých tatkov. Áno! Synovia bohatých tatkov! Presne na toto slovné spojenie som si spomenul, keď sme sa asi pred dvoma mesiacmi podvečer vracali s ostatnými rodičmi domov z turnaja, ktorý sa konal v českom Holešove. 90948927_260850381587542_695259869833330688_n.jpgBol to turnaj pre mladších žiakov. A my, vraj bohatí tatkovia, sme cestovali domov. Ale nemali sme „poršátko ani bavoráka“, ale bežný, približne päťročný Peugeot. Cestovali sme dokonca traja jedným autom, aby náklady na PHM a diaľničnú známku boli čo najnižšie. Na obed sme si dali bežné menu v reštaurácií, v tej istej reštaurácii, v ktorej sa boli najesť v priebehu turnaja i synovia bohatých tatkov. Keď som na tých synov bohatých tatkov v tej reštaurácii pozeral, tak sa mi premietol v hlave celý ich deň, bol celkom odlišný odo dňa aký zažívali ostatní ich rovesníci... Bola sobota a budíček konkrétne môjho syna zazvonil o 4:40, po dlhom boji s budíkom vstal z postele a takmer poslepiačky prešiel do kúpeľne. Následne na raňajky a zase do kúpeľne. Všetko ale tak, aby sme o 5:20 odchádzali z domu, pretože odchod autobusu bol o 5:30. 91503009_2667471070199762_7142508872123547648_n-2.jpgCelú sobotu prežili títo chlapci v hale, zatiaľ čo mnohí ich rovesníci vstali ďaleko neskôr a možno celú sobotu strávili leňošením, či posedávaním na gauči pred TV alebo s mobilom v rukách. Synovia bohatých tatkov sa vrátili späť do Stupavy okolo 18h večer. Niektorí od únavy padli priamo do postele z celodenného vyčerpania, niektorí sa zvládli ešte najesť, možno porozprávať o zážitkoch... O týždeň prišiel ďalší víkend a na synov bohatých tatkov čakal ďalší turnaj, tentokrát trojdňový a to v čase polročných prázdnin. Zaslúžené „voľno“ po polroku štúdia absolvovali títo chlapci v halách. Synovia bohatých tatkov sa opäť bili na palubovkách proti svojim súperom o ten najlepší výsledok. Nemali však pri sebe mobily (nemôžu ich mať), aby mohli hneď po odohratom turnaji pod článok v elektronickej podobe napísať....“dali sme zo seba všetko čo vieme, ale na lepšie ako štvrté miesto to nestačilo, tak nám dobre všetci „naložte“.......“. IMG_8284.JPGNamiesto toho, si po utretí sĺz užili potlesk od svojich rodičov. Vedia si vôbec tie anonymné nicky predstaviť koľko driny podstupujú títo chlapci oproti tým chlapcom čo ležia doma s mobilom v ruke na gauči? Vidia koľko úsilia a obetovania sa je za každým jedným tréningom či zápasom?

 

Vás rodičov vidím inak, lebo ste iní ... 

Hrá aj Vaše dieťa v našom klube hádzanú? Tak asi aj Vy vraj patríte do kategórie bohatých rodičov? Cítite sa aj Vy ako bohatí tatkovia či maminy? Ak áno, tak ste ale bohatí najmä v niečom inom, v niečom oveľa dôležitejšom. Ste bohatí na zážitky, ktoré Vám deti už len svojou existenciou, či hrou na palubovkách, prinášajú, bez ohľadu na výsledok zápasu. Koľkokrát už vstávali ráno na nultú, keď je športová príprava a Vy spolu s nimi. 90767926_583091592289076_2117879623839645696_n.jpgAlebo cez víkend na turnaje či zápasy. Všetko podstupujete s nimi, sú to pre Vás vaši hrdinovia. Pretože aj keď sa im poobede nechce na tréning, alebo chcú so všetkým skončiť, ste to práve Vy rodičia, ktorí si s nimi sadnete, preberiete problémy, ktoré majú a oni sa opäť postavia a idú ďalej. Podporujete ich, povzbudzujete, nechýbate ani na jednom ich zápase a nezáleží na tom či vyhrajú alebo prehrajú. Dokonca aj platíte za to, aby mohli trénovať a chodiť na turnaje a veľakrát si  odopierate od úst, aby ste splnili sen Vášmu dieťaťu aby mohlo robiť to čo má rado a čo ho baví. Verím, že niektorým z týchto viac ako 400 detí čo už v našom klube športujú, sa dostane tej cti reprezentovať našu krajinu. A keď sa to podarí, tak možno nielen pre mňa, ale možno aj pre čitateľov tohto článku, nebudete Vy tí bohatí tatkovia či maminy. Ale budete tým človekom, na ktorého by malo byť Slovensko hrdé, že práve v jeho domácnosti sa vychoval reprezentant Slovenska!!! Budem Vás obdivovať.

 

Text: Daniel Jančár

 

Foto: Peter Horecký, Kristína Neradovičová, Lesanka Jánošíková

Život bez hádzanej - Romana Gašpareková

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
pondelok, 30 marec 2020 16:49

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

Ahojte, momentálne som doma, našťastie som nezostala zaseknutá v ČR ? a tu doma sa ani nedá nudiť. Veľa pomáham rodičom v Agroservise, keďže nás zavreli a robíme momentálne len rozvoz. Pomáham najmä s objednávkami. Samozrejme si robím seminárky a prezentácie do školy a chodievam aj na prechádzky a venčíme psov.90677533_2616240595365742_2982051095611703296_n.jpg

 

2. Ako veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY, Tvoj súkromný a športový život?

Na tréningoch som sa vždy odreagovala, napríklad pri futbale s babami  a to mi začína celkom chýbať . Situácia sa zmenila veľmi, lebo som zvyknutá na zápasy cez víkendy a zrazu z ničoho nič všetko prestalo. A zmena v súkromnom živote je celkom príjemná, lebo nemusím toľko cestovať do Brna, doma je predsa len najlepšie ?  a ani sa nikam nemusím ponáhľať.

 

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme?

Áno, ja doma moc neobsedím :D

 

4. Ak áno, prezraď ako?

Skoro každý deň si idem aj s Ivankou zabehať na alej a potom pridávam ešte nejaké cviky buď s činkami, alebo minibandom. Keď je vonku škaredé počasie, zaskáčem si na švihadle. Niekedy si s Ivankou odbehneme do parku na asfaltové ihrisko, zacvičíme si a ideme behom naspäť domov. Je výhoda, že sme dve a vieme sa donútiť aj keď sa tej druhej nechce :D 

 

90657166_902515116856506_4089051535739191296_n.jpg

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku / lavičku?

Určite áno. Chýbajú mi hádzanárske víkendy, adrenalín z hry a kolektív.

 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Ja si osobne myslím, že táto situácia sa neskončí len tak o mesiac či o dva. Nechcem nič zakríknuť, ale myslím si, že to potrvá až do leta. Ale stále pevne verím, že to skončí skôr, a že sa budeme môcť vrátiť k bežnému životu.

 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom alebo svojím zverencom?

Určite, aby dodržiavali všetky opatrenia a nebrali situáciu na ľahkú váhu, lebo jedine tak toto prekonáme. Hlavne veľa optimizmu a veľa zdravia!  Verím, že sa čoskoro uvidíme v športovej hale.

Život bez hádzanej - Natália Szökeová

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 29 marec 2020 08:53

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

Voľný čas vypĺňam prácou a tiež si užívam po dlhšej dobe chvíle s rodinou, keďže doma u rodičov v Partizánskom, kde sa momentálne nachádzam, trávim v poslednej dobe veľmi málo času. O to viac si to teraz vážim, treba na tom všetkom čo sa deje nájsť aj niečo pozitívne.44455301_1908792692530260_8040930899899973632_o-2.jpg

2. Ako veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY, tvoj súkromný a športový život?

Tak ako väčšina ľudí. Momentálna situácia mi neumožňuje chodiť do práce. Ako učiteľka na základnej škole som už druhý týždeň doma. Je to nezvyk, keďže som každý deň po škole chodila do Stupavy na tréningy a domov som sa dostala až večer. Teraz celý deň fungujem na počítači, prostredníctvom ktorého komunikujem s rodičmi a deťmi zo školy, s mladšími žiakmi ktorých trénujem a tiež so spoluhráčkami a kamarátmi. 

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme?

Popravde, som ten typ, ktorý potrebuje niekedy nakopnúť. Našťastie moja mamka už vie ako na mňa, takže stále mám čo robiť. 

4.c2274762-e06d-4afc-b97a-57b767748300-2.jpg Ak áno, prezraď ako?

Pokiaľ to počasie umožňuje, chodím na prechádzky do prírody alebo si zabehať. Pri cvičení využívam minibandy alebo ak máte po ruke dve malé neterky ako ja, dá sa s nimi tiež fajn zaposilovať.. :D 

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku?

Samozrejme. Mali sme mať po pauze odvetu proti Partizánskemu a na ten zápas som sa ja osobne veľmi tešila. Máme im čo vrátiť, takže dúfam, že sa ešte počas tejto sezóny na palubovke stretneme. Treba vylepšiť našu momentálnu pozíciu v tabuľke. 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Ťažko povedať, no dúfam, že čím skôr. Dôležité je, aby sa ľudia správali zodpovedne a nákaza sa rýchlo nešírila.

7. Čo odkážeš našim fanúšikom?

V momentálnej situácií hlavne veľa zdravia a síl. Treba myslieť pozitívne a dúfam, že sa čoskoro vrátime do tréningového a zápasového kolobehu. 

Život bez hádzanej - Jaro Petráš

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
piatok, 27 marec 2020 13:00

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

Ahojte :D. Keď zoberiem pár výnimiek keď idem na krátku prechádzku, alebo si zabehať, tak som stále doma. Našťastie mi moja práca umožňuje pracovať z domu, takže neriskujem, keď nemusím. Teraz je ten čas, kedy môžem rodine vrátiť čas, ktorý som doteraz venoval športu a práci. Samozrejme je aj celý team v kontakte, teraz je priestor kedy naplno môžeme využívať sociálne siete.

 

2. Ako veľmi sa zmenila situácia ohľadom CORONY, Tvoj súkromný a športový život?
Všetko sa zmenilo. Celý denný kolobeh. Okrem behania a povedzme posilňovania s vlastnou váhou sa nedá veľa robiť....haly, ihriská a posilňovne sú pozatvárané a so zalepenou hádzanárskou loptou toho veľa v lese neurobím :D.

 

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme?

Priznám sa, že prvé dva týždne som netrénoval. Potreboval som si dať do poriadku denný program a vlastne zistiť ako počas karantény budeme fungovať. Teraz keď  je toho voľného času veľa tak spojím prijemné s užitočným. Urobím niečo pre seba a ešte aj zabijem čas. Hlavne je teraz veľa času na regeneráciu, čo sa počas sezóny nedá.

 

4. Ak áno, prezraď ako?

Pokiaľ mám vyriešený homeoffice a všetky povinnosti, tak si idem zabehať do lesa so psom alebo posilňujem s tým, čo doma je. Tréningové plány nám pravidelne posielajú tréneri,  takže nemám núdzu.  Expandre, medicinbal a vlastná váha. Jeden deň tréning a druhý regenerácia.41f66f65-ad4e-4f1e-a1dd-045ec638239a-2.jpg

 

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku?

Tak ako ja nalepím loptu, to ste nezažili :DD. Už nech sa hlavne vidíme všetci zdraví a šťastní na tréningoch a vyhodíme túto situáciu z hlavy.

 

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Nechcem byť pesimista, ale budeme radi, keď si cez leto zahráme aspoň plážovku....
Dnešná spoločnosť si iné ani nezaslúžila. Snáď toto celé pomôže nám všetkým pochopiť, čo je v živote dôležité.

 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom?

Venujte svoj čas rodine a sebe. Buďte zodpovední a pomáhajte si ako sa dá (múky je dosť ľudia :D). Hádzaná nám neutečie. Pozeral som na google earth a hala stoji ešte :D, počká nás :D. Už sa teším ako sa uvidíme v plnej hale. Prajem Vám všetkým veľa zdravia.

  

Držte sa

Jaro

Život bez hádzanej - Dárius Rusnák

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 25 marec 2020 20:36

1.  Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

M89260854_2284824308486688_2811799588430675968_n-2.jpgomentálne sa nachádzam v Stupave . Nechcel som riskovať cestu domov. Keďže doma mám starých rodičov nad 80 rokov, tak som usúdil, že bude lepšie ostať v tejto dobe tu v Stupave.

Svoj voľný čas sa snažím vypĺňať  tým, že každý deň sa snažím nájsť čas vybehnúť so psom do okolitých lesov. Keďže v poslednom čase ma dosť chytili šípky, tak som si kúpil terč a trénujem :D. Ďalej je to skypovanie s rodinou a kamarátmi z domu?

2. Ako veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY, Tvoj súkromný a športový život?90655106_1070557883314458_1434339323892727808_n-2.jpg

Keďže popri hádzanej pracujem aj ako učiteľ v súkromnej materskej škôlke, ktorá patrí pod občianske združenie Armády Spásy, posledné týždne s kolegyňami  pracujeme ako dobrovoľníci a pomáhame mestu Stupava s roznášaním ochranných rúšok seniorom nad 65 rokov plus potravinovú pomoc.

Myslím si, že všetkým hráčom aj trénerom sa zmenil náš športový život . Pre mňa je hádzaná a šport od detstva môj život, takže táto situácia je pre mňa tiež úplne nová, bohužiaľ smutná, keďže okrem hádzanej sledujem aj ostatné športy . Už si ani nepamätám kedy naposledy som mal toľko voľných víkendov bez zápasov ? Našťastie existuje stránka ehftv.com, tak cez víkendy sledujem zameškané zápasy ligy majstrov, ktoré som počas sezóny nestihol pozrieť.

3. Udržuješ sa pravidelne vo forme?  4. Ak áno, prezraď ako?

Snažím sa dodržiavať individuálny tréningový plán, ktorý majú aj chalani u mužov aj dorastencov. Tak pevne dúfam, že to chlapci plnia :D

90705341_562303324640215_3724456898762637312_n-2.jpg

 90914012_1434552246704308_4220453727993069568_n-2.jpg

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku?

Tak ako všetci, tak sa teším aj ja. Obzvlášť aj preto, lebo muži sme mali túto sezónu rozbehnutú výborne. Sme super partia, ktorá chcela zabojovať o postup do extraligy, no neostáva nám nič iné len čakať ako to všetko dopadne.

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Bohužiaľ to nevie nikto z nás, ale zostáva nám dúfať, že čoskoro.  Zdravie je to najdôležitejšie. 

7. Čo odkážeš našim fanúšikom?

Chcel by som ich všetkých pozdraviť a odkázať, aby sme sa všetci správali v týchto časoch zodpovedne, dávali na seba pozor, dodržiavali nariadené opatrenia a dúfam, že sa čoskoro vidíme v hale. 

Ahojte Dárius

Život bez hádzanej - Petra Varjassiová

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 25 marec 2020 19:44

1. Ako tráviš momentálne svoj voľný čas? Kde sa momentálne nachádzaš?

Ahojte, väčšinu času som doma, na záhrade alebo pri Dunaji. Každý deň trénujem individuálne, či už doma posilňujem alebo sa idem prejsť do prírody či zabehať si k Dunaju. Prvé dva týždne sme upratovali dom a záhradu, teraz asi začneme od začiatku :D.

 91253268_2989617461089978_3056400973825048576_n-2.jpg

2. Ako veľmi zmenila situácia ohľadom CORONY, Tvoj súkromný a športový život?

Športový život sa zmenil, keďže od rána do večera som bola v hale, či už na fakulte alebo v školskej hale v Stupave. Teraz pripravujeme hráčom a hráčkam individuálne plány a komunikujeme s nimi cez sociálne siete, kde nám posielajú videa a fotky ako trénujú. Aspoň takto sme v kontakte. Súkromný život je tiež zmenený nemôžeme sa stretávať s rodinou, ani s kamarátmi aby sme sa navzájom neohrozovali, musíme to vydržať.

90595801_216144976142170_7197438570376724480_n-2.jpg

3.Udržuješ sa pravidelne vo forme?

Áno, okrem prvého dňa kedy som zostala celý deň v posteli. Potrebovala som si trochu vydýchnuť, tak ďalšie dni som už naplno trénovala. 

4. Ak áno, prezraď ako?

Jeden deň chodím behať a dávam si stabilizačné cvičenia alebo tabatu, ďalší deň posilňujem a idem na stacionárny bicykel. Takto fungujem celý týždeň. 

90694736_265838231106413_7381369913467731968_n-2.jpg

5. Tešíš sa opäť na návrat na palubovku?

Ja som túto sezónu veľa zápasov neodohrala pre zranenie ešte z minulej sezóny, takže sa veľmi teším opäť na tréningy v hale a na zápasy.

6. Čo myslíš, kedy tieto obmedzenia skončia?

Pevne verím, že čím skôr. Dúfam, že koncom apríla už bude všetko ako predtým.

7. Čo odkážeš našim fanúšikom?

Hlavne zdravie a aby sme nezabúdali aj na pohyb, ktorý je dôležitý pre telo a dúfam, že sa čo najskôr uvidíme v hale na tréningoch a zápasoch .

Golden Team oslavuje 5.výročie

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 19 február 2020 21:59

Možno si aj vy pamätáte, keď sa naše futbalové reprezentácie snažili viackrát prebojovať na majstrovstvá sveta či Európy, a ich boje skončili nejedenkrát už v kvalifikáciách. Alebo ako sa v posledných rokoch naša hokejová reprezentácia na súboje play-off o majstra sveta pozerá len z tribúny. Práve z takýchto nejakých tribún sa na hádzanárske zápasy play-off na medzinárodnom fóre viackrát prizerali aj naši stupavskí tréneri. Neraz ich družstvá stratili šancu na postup po prvých zápasoch v skupinách pri medzinárodnej konfrontácií. Prevládalo sklamanie, frustrácia, žiaľ. Prizerali sa, ako iné teamy zvádzali boje o medaile. Aj káva vtedy chutila horkejšie ako bežne. Raz však musí prísť k zásadnej zmene alebo rozhodnutiu.

 

Rozhodnutie

Chceme sa stále na súboje v play-off pozerať len z tribúny a popíjať extra horkú kávu, alebo nechceme v týchto súbojoch chýbať? Jeden múdry človek raz povedal: „Ak si nespokojný so svojim osudom, zmeň svoje rozhodnutia“. K osudnému rozhodnutiu prišlo na turnaji Praga Cup v roku 2014, keď sa opäť popíjala káva na tribúne. Rudo Draškovič mladší, Svetozár Prokeša Roman Vigh svoje rozhodnutie zmenili. V bojoch o medaile na medzinárodnom fóre už nechceli chýbať!

 

Spolupráca so ZŠ Stupava

Po ich zásadnom rozhodnutí musel prísť ďalší, a ten najdôležitejší, krok. Vysvetliť svoj zámer vedeniu školy a mesta, aby dostali podporu pre niečo, čo v Stupave nikdy nebolo. Otvorenie tried s rozšírených vyučovaním telesnej výchovy od prvého ročníka na našej základnej škole kpt. Jána Nálepku v Stupave. Boli pochopení a mohol vzniknúť unikátny projekt. Projekt nesie meno GOLDEN TEAM.

 

MG_9206.jpg

Vývoj

Prvé deti, ktoré do tohto projektu nastúpili, sú z ročníkov narodenia 2007/2008. Prváčikmi sa stali v školskom roku 2014/2015. Ich pracovným označením bolo pomenovanie GT14. Typ takéhoto označenia dostal každý ďalší nastupujúci ročník. Dnes už projektom GOLDEN TEAM-u prešli alebo prechádzajú deti GT14, GT15, GT16, GT17, GT18 a terajší prváčikovia GT19. Už na prvých hádzanárskych „rodičkách“ sa rozoberalo, najmä medzi rodičmi, kedy konečne príde k nejakému prenikavejšiemu úspechu. Celé roky Sveťo Prokeš hovoril, že im na prvom stupni ZŠ nejde o výsledky. Prízvukoval, že prvé výsledky, viacročnej práce, môžu prísť až v roku 2018.

 

Nemýlil sa, prišiel turnaj ZG-VG v Záhrebe a Otvorené majstrovstvá Slovenska SOHU-12 2018 v Stupave

No, aby sme boli úprimní, pomýlil sa o mesiac. V septembri 2017 dostali naše družstvá GOLDEN TEAM-u pozvánku na medzinárodný turnaj do chorvátskeho Záhrebu, ktorý sa konal v decembri, krátko pred Vianocami. Bolo to po prvýkrát, kedy tieto deti vycestovali na viaczápasovú medzinárodnú konfrontáciu. Práve Sveťo favorizoval na najlepší stupavský výsledok dievčatá s rokom narodenia 2008. Dievčatá na ihrisku potvrdili jeho slová a z krajiny olympijských víťazov si odniesli fantastické druhé miesto! O pol roka neskôr, v júni 2018, organizovala Stupava spoločne so SZH (Slovenský zväz hádzanej) otvorené majstrovstvá Slovenska pre kategórie U12 a menej. Chlapci potvrdili stúpajúci trend výkonnosti. Výsledkom bolo, že sa štvrtáci a piataci (ročníky narodenia 2007-2008) stali MAJSTRAMI SLOVENSKA v minihádzanej a mladší chlapci v kategórii 2009-2010 VICEMAJSTRAMI SLOVENSKA!!!

Vicemajstri_SOHU_ml_prip_resized_20200219_095335745.jpg

 

Majstrovstvá Slovenska, Michalovce 2019

O rok neskôr s medailovými ambíciami išli na východ našej republiky obe družstvá GOLDEN TEM-u. Ako dievčatá s rokom narodenia 2008-2009, tak i chlapci s rovnakým rokom narodenia. O tom, že ambície neboli prehnané, svedčí celkové umiestnenie. Chlapci priniesli do Stupavy titul vicemajstrov Slovenska a dievčatá sa stali MAJSTERKAMI SLOVENSKA v minihádzanej! Obe družstvá boli neskôr ocenené aj primátorom mesta Stupava, pánom Petrom Novisedlákom.

 

EUROFEST, Koper 2019

A je to tu. Prichádza medzinárodná konfrontácia. Turnaj Eurofest v slovinskom Koperi patrí k najlepšie obsadeným hádzanárskym turnajom pre mládež na svete. Budú naši tréneri a aj veľká skupina fanúšikov, najmä rodičov, popíjať extra horkú kávu až do dna, keď sa budú pozerať ako v play-off hrajú iné tímy? Alebo sa potvrdia slová, ktoré dával celé roky na hádzanárskych „rodičkách“ Sveťo Prokeš? Ešte aj dnes mám „husiu kožu“ z toho, keď si spomeniem, ako sme doma čakali na nové správy z Koperu na Facebooku. Opäť úradujú najmä dievčatá s rokom narodenia 2008-2009. Jedno víťazstvo v základnej skupine strieda druhé. Človek v jednom kuse kontroluje mobil, či už neprišla ďalšia správa. Neprichádza správa, ale video. Ohromná radosť dievčat ako postupujú do semifinále! Joj, to zase budú dlhé nervózne minúty. Čakáme na novú správu, ktorá sa objaví pri tom F-ku, ten malý modrý krúžok alebo nové vyskakujúce okno. Prichádza. Je to tam, baby postupujú cez dánske družstvo do finále!! Skvelé! Minúty, ktoré zostávajú do začiatku finále sa vlečú obzvlášť pomaly. Beží finálový zápas s chorvátskym Porečom. Kontrola mobilu naberá na intenzite. Veď už musí byť koniec a stále nič. Neprichádza žiadna správa. Začíname sa zmierovať s tým, že baby zostávajú tesne pod Olympom. Taká škoda. Ale veď aj druhé miesto je super. Píp, píp, píp. Jedna správa za druhou. Mobil pípa a vibruje v jednom kuse. JE TO TAM!!!!!! Dievčatá z GOLDEN TEAM-u vyhrali turnaj EUROFEST v slovinskom Koperi v silnej medzinárodnej konkurencii!!!

 

Podpísali sa pod úspech

Spomenúť všetkých a na nikoho nezabudnúť, by bolo nesmierne náročné. Dovolím si však uviesť aspoň pár mien ľudí, ktorí mali, a majú, leví podiel na doterajších úspechoch týchto malých detí. Ako trénerov by som rád vyzdvihol najmä: Sveťa Prokeša, Romana Vigha a Ruda Draškoviča mladšieho, ktorí boli zakladateľmi a hlavnými nositeľmi myšlienky ako byť úspešnejší. K ním sa neskôr pripojili aj: Zuzka Kalmárová, Ľuboš Hepner, Dárius Rusnák, Soňa Štoffová, Ľubo Weiss, Petra Varjassiová či Andrea Hauskrechtová. Ďalšou, a dôležitou, osobou je i prvá učiteľka v Golden Team-ovej triede, Janka Sirotová. Začali spolu s Mirkou Zelenákovou ako triedne učiteľky pre ročníky GT14 a z Janky sa stala neskôr trénerka a dnes i hlavná koordinátorka projektu Golden Team. Pre kvalitné fungovanie klubu je dôležitá i podpora z radu rodičov, keď je potrebné pomôcť s dopravou na zápas, či práca v bufete, alebo pri zapisovacích stolíkoch. Tu sa klub kedykoľvek mohol obrátiť najmä na: Jana Granáta, Rada Jánoša, rodinu Neradovičových, Hanku Dlouhú, Peťa Horeckého či Denisu Kmentovú. Aby sa dalo podeliť o emócie z turnajov pre ľudí, ktorí sa tam nemohli zúčastniť, tak prikladajú ruku k dielu i dve dlhoročné fotografky svojimi zábermi, jedná sa o: Luciu Obžerová a Lesanku Jánošíkovú.

 

0G3A9690_resized_20200219_095335047.jpg

 

Pamätné stretnutie v jedálni ZŠ

Patrím medzi rodičov, ktorí ako prví vstúpili do projektu Golden Team, do GT14. Ešte pred začiatkom školského roka 2014/2015 sme spoločne s ďalšími rodičmi budúcich prváčikov sedeli v školskej jedálni a nechali si vysvetliť projekt, do ktorého môžu naše deti vstúpiť. Vysvetľujúcim bol Sveťo Prokeš. Pred pár dňami, v sobotu 18.1.2020, na Slávnostnom vyhodnotení sezóny 2018/2019 nám premietli prežitých päť rokov v tomto projekte. Po skončení tohto videa zaznel veľký potlesk. V hlave sme si osviežili všetky tie spomienky a so slzami v očiach sme si naplno uvedomili, že rozhodnutie, dať dieťa do GOLDEN TEAM-u, stálo za to! 

 

Prehľad najväčších úspechov GOLDEN TEAM-u:

 

Dievčatá

2017 ZG-VG Cup – Chorvátsko, Záhreb.................................2.miesto v kategórií 2008

2018 ZG-VG Cup – Chorvátsko, Záhreb.................................2.miesto v kategórií 2008

2019 Playminihandball – Slovensko, Stupava.......................2.miesto v kategórií 2008

2019 Majstrovstvá Slovenska – Slovensko, Michalovce........1.miesto v kategórií 2008-2009

2019 Eurofest – Slovinsko, Koper..........................................1.miesto v kategórií 2008-2009

 

Chlapci

2018 Majstrovstvá Slovenska – Slovensko, Stupava.............1.miesto v kategórii 2007-2008

2018 Majstrovstvá Slovenska – Slovensko, Stupava.............2.miesto v kategórii 2009-2010

2019 Majstrovstvá Slovenska – Slovensko, Michalovce........2.miesto v kategórií 2008-2009

Text: Daniel Jančár

Foto: Lucia Obžerová

EU CUP 2020

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 26 január 2020 18:22

II. ročník medzinárodného turnaja pre dievčatá ročník 2004 a mladšie.

Termín: 9. 2. 2020

Miesto: Školská športová hala, ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská ul. 2, Stupava

Zúčastnené družstvá: 

• Győri Audi ETO KC  (HUN)

• Roomz Hotels ZV Handball Wiener Neustadt  (AUT)

• Reprezentácia Slovensko 16 A (SK)
• Reprezentácia Slovensko 16 B (SK)
• HC Tatran Stupava (SK)
 
Rozpis zápasov:
 
9,00 Slovensko 16 A  :  HC Tatran Stupava
9,40 Győri Audi ETO KC : Slovensko 16 B
10,20 Slovensko 16 A : ZV Handball Wiener Neustadt
11,00 HC Tatran Stupava : Győri Audi ETO KC
11,40 Slovensko 16 B : ZV Handball Wiener Neustadt
12,20 Slovensko 16 A : Győri Audi ETO KC
13,00 HC Tatran Stupava : ZV Handball Wiener Neustadt
13,40 Slovensko 16 A : Slovensko 16 B
14,20 Győri Audi ETO KC : ZV Handball Wiener Neustadt
15,00 HC Tatran Stupava : Slovensko 16 B
15,45 Slávnostné vyhodnotenie            

 

Hádzanári a Základná škola v Stupave

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 21 júl 2019 18:06

Vážení priatelia,

v posledných dňoch sa v rámci problému medzi klubom a novým vedením ZŠ rozpútali na sociálnych sieťach viaceré diskusie. Pre ukľudnenie situácie sme sa rozhodli zverejniť aj vyjadrenie finančných vzťahov medzi našim klubom a školou.

Okrem úspešnej reprezentácie školy a mesta Stupava to boli práve hádzanári, ktorí iniciovali v septembri 2017 s riaditeľkou školy a primátorom mesta R. Marošom vytvorenie nového cenníka prenájmov priestorov školy.

 

tab

 

 

Z uvedenej tabuľky vyplýva, že škola získala za prenájmy športovísk:

v  roku 2017 sumu 26.813   (84% z celkových príjmov)

z čoho hádzanári     7 037 *   (26%)

v roku 2018 sumu 52 132  (86% z celkových príjmov)

z čoho hádzanári   12 631 € *   (24%)

v roku 2019 – január – jún hádzanári                       9 595 € *

spolu za dva a pol roka hádzanári škole.........................29 263 € *

*súčet položiek od subjektov: OZ HC Tatran Stupava, OZ Golden Team a SZH (Slovenský zväz hádzanej)

Všetky školské športové turnaje a súťaže v minihádzanej a  hádzanej, kde deti reprezentujú školu (Tipos liga, Majstrovstvá Slovenska škôl,... ), financuje klub HC Tatran Stupava, resp. OZ Golden Team.

Klub bezplatne poskytuje svoje dva minibusy VW Transporter aj na reprezentáciu školy v iných športoch – prehadzovaná(volejbal), futbal atď.

Celková výška na dopravu pri reprezentácii školy v šk. r. 2018/2019 bola približne 1 800 € .

Okrem finančných prostriedkov poukázaných na účet školy hádzanári poskytli škole kompletné materiálové vybavenie na vytvorenie úpolovej telocvične v hodnote viac ako            3 000 , ktorá bola veľmi vítaným priestorom na využitie počas vyučovania telesnej výchovy v školských rokoch 2017/2018 a 2018/2019. Pre nedostatok kmeňových tried žiaľ musel byť tento priestor zrušený. V tomto roku je to kmeňová trieda 5. B.

Hádzanári každoročne prispievajú škole materiálno-technickým vybavením a športovými pomôckami – lavičky, žinenky, posilňovacie stroje a pomôcky, bránky, florbalové hokejky, lopty, atď... V období rokov 2014 až 2019 to bol pomôcky v približnej hodnote 12 000 €. Tieto pomôcky nie sú majetkom školy, ale na základe nášho súhlasu ich učitelia využívajú počas vyučovacieho procesu.

Sme presvedčení, že naša spolupráca so školou je obojstranne výhodná a veríme, že napriek prvotným nedorozumeniam nájdeme s novým vedením školy spoločnú reč pre ďalší rozvoj klubu a tým aj reprezentáciu mesta a školy.

                          

   S úctou

                                                                                                                   Ing. Ján Papaj, v. r.

                                                                                                                  predseda klubu

Zdroje :

 1. https://www.stupava.sk/samosprava/mestske-zastupitelstvo-1/materialy-a-dokumenty/materialy-na-zasadnutie-msz-v-stupave-dna-25042019-4127.html?kshowback=

 1. webová stránka ZŠ Stupava        

https://stupavazsnalepku.samospravaonline.sk/web/index.php

Eurofest 2019

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
nedeľa, 21 júl 2019 17:52

Hádzaná – účinkovanie klubu HC Tatran Stupava na turnaji EUROFEST v Slovinskom Koperi.

Hovorí sa, že jednooký je medzi slepými kráľom. Tiež i to, že niekto pre strom nevidí les, a aj istý rímsky panovník povedal, že radšej bude v poslednej dedine prvý ako v Ríme druhý. Ale on nechcel byť druhý, chcel byť prvý a nielen v Ríme, na území, ktorému vládol. Chceli ísť ďalej, všetci. Či už to boli Cézar, Alexander Macedónsky alebo Napoleon, nikdy sa neuspokojili s tým, že to čo dosiahli je vrchol. Rovnako ďalej chcú ísť správne športové kluby. Nechcú zostať na úrovni okresu alebo kraja a pýšiť sa v týchto končinách ako sú dobrí. Chcú sa porovnávať s najlepšími. Ako vo svojej vlasti, tak i za jej hranicami!

Slovinsko – KOPER

Presne túto ideu, porovnávať sa s najlepšími, má i náš klub HC Tatran Stupava. Práve aj toto bol dôvod, aby náš klub vyslal do Slovinského Koperu výpravu, ktorá čítala celkom 100 členov! Dať si zrkadlo ako naše družstvá obstoja v konkurencii Chorvátska, Slovinska, Nórska, Dánska, Švédska, Poľska, Francúzska, Srbska, Maďarska a ďalších. Našli ste medzi týmito krajinami olympijských víťazov či majstrov sveta? Našli. A predpokladám, že keď ste boli na tomto turnaji EUROFEST aj osobne, tak ste videli i nejedného budúceho majstra, či majsterku sveta na vlastné oči.

Stupavská výprava

Celkovo náš klub reprezentovalo osem tímov. Dievčatá: staršie žiačky 2004 pod vedením Róberta Popluhára, staršie žiačky 2005 pod vedením Zuzany Popluhárovej, mladšie žiačky 2006 pod vedením Veroniky Rumpelovej, mladšie žiačky 2007 pod vedením Romana Vigha a Petry Varjassiovej a dievčatá 2008 mini pod vedením Romana Vigha a Svetozára Prokeša. Chlapci: starší žiaci 2005 pod vedením Róberta Geisseho, mladší žiaci 2007 pod vedením Ľuboša Hepnera a chlapci 2008 mini pod vedením Dáriusa Rusnáka.

Medaily

Pod najväčší úspech sa podpísali dve naše družstvá. Dievčatá 2004 pod vedením Róberta Popluhára si v základnej skupine zmerali sily so siedmimi súperkami a celkovo šesťkrát odchádzali z paluboviek ako víťazky! V skupine obsadili druhé miesto a celkovo tretie na turnaji EUROFEST! Dievčatá 2008 mini pod vedením Romana Vigha a Svetozára Prokeša cestovali do Slovinska ako čerstvé majsterky Slovenska a to, že tento titul nemajú náhodou, podčiarkli prvým miestom v základnej skupine, kde všetkých „vybúchali“. Do finále postúpili cez dánsky tím FREDERIKSHAVN FI 2 výsledkom 18:12 a vo finále si poradili s chorvátskym družstvom ŽRK UMAG po víťazstve 20:14!

Prázdniny

Práve týmto júlovým turnajom sa ukončil hrací ročník 2018/2019 a deti začali prázdninovať. Ako povedala trénerka Petra Varjassiová „nech teraz rastú a v auguste sa nich tešíme znovu“. Budeme sa vidieť, počuť a čítať v ďalšej sezóne.


Text: Daniel Jančár
Foto: Lucia Obžerová

 

Dovoľujeme si Vás pozvať na 2. ročník medzinárodného dievčenského hádzanárskeho turnaja
STUPAVA CUP 2019 v termíne 30. 8. – 1. 9. 2019
v Školskej športovej hale a v Športovej hale na Novej ul. v Stupave.

Kategórie:
• A – mladšie žiačky (r. narodenia 2007 a mladšie)
• B – staršie žiačky (r. narodenia 2005 a mladšie)
• C – mladšie dorastenky (r. narodenia 2003 a mladšie)

 

Koper 2019

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 05 marec 2019 09:14

V termíne od 2.7.2019 do 7.7.2019 sa zúčastníme na turnaji v Koperi (Slovinko).

Prinášame základné organizačné informácie ohľadom turnaja "Koper 2019"

 

Dve (tri) percentá pre stupavskú hádzanú

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 31 marec 2022 09:12

Vážení priaznivci stupavskej hádzanej,

2% z vašich daní nám každoročne veľmi pomáhajú. Príspevky z minulých rokov nám umožnili zrekonštruovať tréningové centrum na Zelenom Dvore či kúpiť klubový autobus, intenzívne využívaný na dopravu na zápasy či turnaje.

Vďaka rastúcemu počtu hádzanárov sú pre nás čoraz dôležitejšie priestory na trénovanie a zápasy. Preto tohtoročné príspevky pomôžu revitalizovať vonkajšie hádzanárske ihrisko na Zelenom Dvore, čo nám zlepší možnosti nášho klubu.

Aj tento rok máte možnosť darovať 2% z daní na rozvoj hádzanej v Stupave. Vás to nestojí nič a stupavskej hádzanej to môže pomôcť. Ako postupovať?

Ak ste zamestnanec:

 • Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 • Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane.
 • Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 • Vyplňte prijímateľa:
  • Identifikačné číslo prijímateľa:31824765
  • Obchodné meno (názov): HC Tatran Stupava
 • Obidva formuláre doručte daňovému úradu v mieste vášho bydliska.
 • Termín podania : do 30. apríla 2022
 • Tlačivo si môžete stiahnuť tu:
  Vyhlásenie o o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

Ak ste živnostník a podávate daňové priznanie

 • Tlačivo vyhlásenia je už súčasťou daňového priznania, vyplňte do neho prosím údaje:
  • Obchodné meno alebo názov: HC Tatran Stupava
  • Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Stupava, 900 31, Krajná 16
  • Právna forma: Občianske združenie
  • Identifikačné číslo prijímateľa:31824765

 V prípade, že pracujete pre klub ako dobrovoľník, máte možnosť darovať až 3 percentá. Kontaktujte vedenie klubu kvôli potrebnému potvrdeniu.

V mene stupavskej hádzanej ďakujeme.

 
 
 
 
 
 
 
 

RIP Rado

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 27 február 2019 23:48

So zármutkom v srdci oznamujeme, že dňa 26. 2. 2019 našu hádzanársku rodinu opustil bývalý hráč Stupavy z federálnej éry a stále aktívny hádzanár Rado Šeliga (horný rad, druhý sprava).

Touto cestou vyslovujeme hlbokú a úprimnú sústrasť jeho rodine.

Posledná rozlúčka s ním bude v sobotu 2. marca 2019 o 14:00 hodine v Jablonici.

Všetko najlepšie Martin!

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
sobota, 24 november 2018 22:04

 

Martinovi ku včerajším okrúhlym 50. narodeninám, želáme v mene klubu veľa zdravia,  šťastia a  krásnych chvíľ nielen v házdanárskom kolektíve.

HC Tatran Stupava

R.I.P.

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 22 november 2018 11:27
 
So zármutkom v srdci oznamujeme, že dňa 20. 11. 2018 našu hádzanársku rodinu po ťažkej chorobe opustil a do športového neba odišiel tréner, masér a hlavne dobrý kamarát Braňo Krištofič.
 
Touto cestou vyslovujeme hlbokú a úprimnú sústrasť jeho manželke Zuzane, synovi Matúšovi, mame, bratovi a ostatnej rodine.
 
Posledná rozlúčka s naším drahým zosnulým bude v pondelok 26. novembra 2018 o 11:00 hodine v kostole Povýšenia sv. Kríža,  ul. 29 augusta (Ondrejský cintorín) v Bratislave.
 
Odpočívaj v pokoji, Braňo!

„Deň zelá“ je za nami, pomaly sa nám spamätávajú peňaženky z množstva dobrôt, ktoré sme si cez tieto dni dopriali, ale najmä z atrakcií, ktoré boli pokušením pre naše deti. Aktuálne sa už v tichosti pripravujeme na uctenie si pamiatky našich zosnulých, avšak ani počas týchto dní naše športoviská nebudú zívať prázdnotou.

 

Poďme však postupne

Náš klub je už na slovenské pomery veľký a na hádzanárske pomery, ktoré panujú na Slovensku, veľmi veľký. Preto sa dnes pozrime na družstvá, ktorých hráčky a hráči navštevujú najmä našu základnú školu kpt. Jána Nálepku na druhom stupni. Štyri triedy Handball Academy tvoria veľmi silný základ pre dievčenské ale i pre chlapčenské družstvá v týchto vekových kategóriách, ktoré dopĺňajú deti z iných tried.

 

Žiačky

Mladšie žiačky „A“ vedú svoju tabuľku so ziskom šiestich bodov v štyroch zápasoch.

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

HC Tatran Stupava A

4

3

0

1

64:34

6

2.

Strojár Malacky

3

2

0

1

40:20

4

3.

ŠKH Rohožník

2

2

0

0

44:18

4

4.

SPORT CLUB Senec

2

1

0

1

19:30

2

5.

HC Tatran Stupava B

3

1

0

2

25:39

2

6.

ŠKP Bratislava

4

0

0

4

24:75

0

 

V kategórii starších žiačok má náš klub na medailových priečkach obe svoje družstvá a čo im slúži ku cti je to, že na chrbty našim tímom pozerajú všetky Bratislavské družstvá!

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

Strojár Malacky, ŠKH Rohožník

5

5

0

0

198:41

10

2.

HC Tatran Stupava A

5

5

0

0

212:37

10

3.

HC Tatran Stupava B

6

4

0

2

115:97

8

4.

ŠKP Bratislava A

6

3

0

3

141:123

6

5.

Inter Bratislava

6

2

0

4

61:153

4

6.

SPORT CLUB Senec

5

1

0

4

49:164

2

7.

Slovan Modra

5

1

0

4

61:129

2

8.

ŠKP Bratislava B

6

1

0

5

78:171

2

 

Žiaci

Mladší žiaci vedú svoju tabuľku a dokonca nestratili ani len bod! Pečať práce, ktorá sa v Stupave deje prináša postupne svoje ovocie.

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

HC Tatran Stupava A

5

5

0

0

109:62

10

2.

ŠKP Bratislava A

5

4

0

1

113:72

8

3.

Slovan Modra A

4

2

0

2

66:74

4

4.

ŠKH Agrokarpaty Pezinok A

5

1

0

4

61:93

2

5.

Strojár Malacky A

5

0

0

5

62:110

0

 

Prvý pohľad na tabuľku starších žiakov vyzerá, že im to až tak „nesype“ ako ostatným našim družstvám. Lepším pohľadom zistíme, že majú odohratý najnižší počet zápasov a sú bez prehry!

 

Klub

Zápasy

Vítazstvá

Remizy

Prehry

Skóre

Body

1.

ŠKP Bratislava A

4

4

0

0

137:92

8

2.

Slovan Modra A

3

3

0

0

77:51

6

3.

SPORT CLUB Senec

3

2

0

1

83:59

4

4.

HC Tatran Stupava A

2

2

0

0

56:36

4

5.

Strojár Malacky

4

1

0

3

106:131

2

6.

HC Tatran Stupava B

4

0

0

4

55:118

0

7.

Agrokarpaty Pezinok

4

0

0

4

71:98

0

 

Čo z toho vyplýva?

Že „zelová“ voda v pravidelných dávkach je recept na získavanie bodov vo všetkých žiackych kategóriách. Alebo, že by to nebolo tou „zelovou“ vodou? Uvidíme. Ligy sú rozbehnuté a povedané rímskou terminológiou „kostky jsou vrženy“. Už sa len nechajme prekvapiť, kam sa dokotúľajú.

 

Držíme palce!

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková

Počtom členov najväčší hádzanársky klub na Slovensku HC Tatran Stupava písomne uzavrel 5. októbra 2018 zmluvu o vzájomnej spolupráci s českým klubom SK Kuřim. Športová spolupráca, ktorá vznikla na základe partnerskej spolupráce miest Kuřim a Stupava sa tak po troch rokoch posunula opäť na vyššiu úroveň.

„Sme radi, že sme podpísali túto spoluprácu. Spolupracujeme už tri roky a rozhodli sme sa, že to posunieme podpisom zmluvy na vyššiu a oficiálnu úroveň. Od spolupráce si sľubujeme zaujímavejšie podmienky pre náš klub. Keďže máme veľa hráčov, tak určite využijeme športoviská v Kuřime. Takisto využijeme know-how SK Kuřim a budeme si vymieňať vzájomné poznatky. Pre nás je tiež výhodou vzájomná účasť na turnajoch, ktoré naše kluby organizujú. V neposlednom rade si budeme navzájom vzdelávať trénerov. Keď bude jeden z klubov niečo ohľadom vzdelávania trénerov organizovať, tak sa vzájomne podporíme. Myslím, že táto spolupráca bude prospešná pre oba kluby.“ povedal po podpise spolupráce manažér stupavského klubu Rudolf Draškovič. 

Spoluprácu hodnotil pozitívne aj predseda oddielu hádzanej SK Kuřim Michal Hanák: „Ja som veľmi rád, že sme túto spoluprácu podpísali, pretože sme sa na ňu dlhodobo pripravovali. Teší nás, že sme mohli a môžeme spolupracovať v našom prípade s profesionálnym klubom. Pokiaľ ide o podmienky v Kuřime, ja si sľubujem od toho hlavne to, aby sme u nás ukázali, ako v Stupave funguje spolupráca so školou. Chceli by sme sem pozvať učiteľov, aby sa pozreli, že šport sa dá robiť aj inak ako podľa nôt, ktoré udáva ministerstvo. Ďalej by sme chceli rozvíjať hádzanú, čo sa týka vzdelávania trénerov, keďže to je základ pri práci s mládežou. Stupava nám ponúkla možnosti zúčastniť sa na ich trénerských vzdelávacích programoch. Naopak, ak budeme niečo organizovať my, či už v spolupráci s našim krajským alebo národným zväzom, tak veľmi radi pozveme stupavských trénerov. My ako klub sa chceme učiť - Stupave sme už nakukli pod pokrievku a zistili sme, že sa tu varí veľmi dobré jedlo, na ktoré máme chuť. Vzhľadom na to, že sme začali spoluprácu, ktorú sme si dnes potvrdili písomne, tak verím, že do budúcna to prinesie pre oba kluby pozitívny vplyv na vývoj detí v hádzanej.“

stupava - kuřim 2.jpg

V oboch krajinách sú takéto projekty zatiaľ výnimkou a jedinečnosť projektu potvrdzuje aj fakt, že ide o medzinárodnú spoluprácu. Ako to vnímajú šéfovia oboch klubov? „Pre Kuřim je to určite unikát, pretože my sme sa k Stupave dostali aj zásluhou partnerstva našich miest. Vedenie našich miest nás v podstate spojilo a spolupráca sa začala prehlbovať. Na Slovensku sa robí hádzaná trochu inak ako v Česku – napríklad vaše majstrovské zápasy v žiackych kategóriách v piatok sú podľa mňa úplne výborný nápad a je to jedna z vecí, ktorou by sme sa mohli inšpirovať." povedal za klub z mesta v okrese Brno s viac ako 10 000 obyvateľmi predseda Michal Hanák.

Rudolf Draškovič vníma medzinárodnú spoluprácu nasledovne: „My sme hľadali partnera zo zahraničia na takýto projekt veľmi dlho. Česi a Slováci mali k sebe vždy blízko, ale s Kuřimom sme si navyše skvele sadli aj povahovo. Takisto ako my sú nastavení a pripravení učiť sa a zlepšovať. SK Kuřim patrí v brnenskom regióne medzi najrýchlejšie rastúce kluby, taktiež nám sedí, že majú podobne ako my mužskú aj ženskú žložku. Verím, že spolupráca bude o ďalšie 2-3 roky ešte lepšia.“

Autor, foto: HC Tatran Stupava

Členské príspevky na školský rok 2020/2021

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
piatok, 28 august 2020 06:34

Vážení hráči a rodičia,

pre sezónu 2020/2021 bol stanovený členský príspevok hráča nasledovne:

 Typ hráča ročná čiastka mesačná čiastka číslo účtu

Hráč mimo Handball Academy

žiacke kategórie

 275 € 25 € (august - jún) SK45 0900 0000 0000 1908 0936

Hráč mimo Handball Academy

dorastenecké kategórie

 330 € 30 € (august - jún) SK45 0900 0000 0000 1908 0936

Hráč Handball Academy

všetky kategórie

 495 € 45 € (august - jún)  SK94 0900 0000 0050 3130 3533

Variabilný symbol dátum narodenia (vzor – 31122000), v správe pre prijímateľa treba uviesť meno a priezvisko.

Finančné prostriedky je možné uhradiť jednorázovo, viacerými splátkami počas sezóny, prípadne pravidelnými mesačnými splátkami. Najneskôr do ukončenia príslušného kalendárneho mesiaca by však mala byť uhradená zodpovedajúca suma za daný mesiac. Všetky finančné prostriedky budú použité na zabezpečenie tréningového procesu, tréningových pomôcok, dopravy na majstrovské zápasy, čiastočne dopravy na turnaje a prípadné iné aktivity súvisiace s tréningovým procesom.

V prípade otázok ma môžete kontaktovať svojich trénerov, šéftrénera Handball Academy p. Róberta Popluhára, prípadne predsedu klubu Jána Papaja telefonicky (0905 612 741) alebo emailom (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.).

Ing. Ján Papaj
predseda HC Tatran Stupava

 

 

 

 

STUPAVA CUP 2018

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 05 september 2018 17:52

Posledný prázdninový víkend, posledná možnosť mať nohy vyložené „na stole“, posledná možnosť si pred začiatkom školského roku dlhšie pospať alebo si zaspomínať na krásne dva mesiace prázdnin. Aj takto sa dá tráviť čas v posledných hodinách prázdnin. Avšak pre dievčatá s hádzanárskym „DNA“ to vôbec neplatilo.

Po troch týždňoch letnej prípravy si klub HC Tatran Stupava pripravil pre kategórie mladších žiačok, starších žiačok a mladších dorasteniek trojdňový turnaj pod názvom Stupava Cup. Aj tie najlepšie turnaje na svete začínali od svojej prvej kapitoly či od prvého ročníka a práve v posledný víkend prázdnin išlo rovnako o prvý ročník Stupava Cupu.

Na tomto predsezónnom turnaji si tréneri mohli v medzinárodnej konfrontácií vyskúšať, ako sú ich družstvá pripravené na sezónu, v ktorej budú bojovať o majstrovské body. Na celom turnaji štartovalo celkom 33 dievčenských tímov v troch kategóriách v oboch Stupavských halách.

40923008_10212618789368130_7841210011488354304_o.jpg   40948955_10212606367737597_3765635812541071360_o.jpg   41051487_10212619217898843_2391223205256757248_o.jpg   41189658_10212618841649437_4756832651489312768_o.jpg

 

Jediný gólik

Najbližšie k celkovému triumfu na turnaji spomedzi stupavských družstiev mali staršie žiačky Stupavy, ktorým v mini tabuľke troch najlepších tímov chýbal jediný gólik k tomu, aby sa stali premiérovými víťazkami Stupava Cupu v kategórií starších žiačok.

Poďakovanie

Radi by sme sa v mene klubu poďakovali všetkým dobrovoľníkom, ktorí počas turnaja vypomáhali či už v jednej alebo v druhej hale . Rovnako si vážime, že na tento prvý ročník meralo cestu toľko tímov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a Maďarska. Ďakujeme. 

Konečné poradie v kategórií mladších žiačok

1.MŠK Dunajská Streda

2.Veselí n. M.

3.HK Slovan Duslo Šaľa 

4.HC Zlín (CZ)

5.Sokol Bánovce n. Bebravou

6.HK Hodonín   (CZE)

7.HC Tatran Stupava "A"

8.MHK Bytča

9.HC Tatran Stupava "B"

10.ŠKP Bratislava

Konečné poradie v kategórií starších žiačok

1.Partizánske

2.HC Tatran Stupava

3.ETO Gyor (HUN)

4.Dunajská Streda "A"

5.HK Slovan Duslo Šaľa "A"

6.HK AS Trenčín

7.Zlín

8.MŠK Dunajská S. B

9.Bánovce nad Bebravou

10.Malacky-Rohožník

11.ŠKP Bratislava

12.SHK Kunovice  (CZE)

13.MHK Bytča

14.HK Slovan Duslo Šaľa "B"

15.MŠO Štúrovo

Konečné poradie v kategórií mladších dorasteniek

1.Zlín

2.HK Slovan Duslo Šaľa 

3.Hc Tatran Stupava

4.Partizánske

5.HK AS Trenčín

6.Dunajská Streda 

7.MHK Bytča

8.HK Hodonín   (CZE)

 

Text: Daniel Jančár

Foto: Lucia Obžerová

STUPAVA CUP 2018 - výsledkové tabuľky

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 30 august 2018 19:06

STUPAVA CUP 2018 - 31. 8. - 2. 9. 2018 Stupava / Slovensko

Koncom letných prázdnin odštartoval 1. ročník dievčenského turnaja pre kategórie mladších a starších žiačok a mladších dorasteniek. Turnaja sa zúčastnilo 33 dievčenských teamov. Veríme, že sa nám podarilo zanechať v účastníkoch nezabudnuteľné zážitky, ale hlavne radosť z hry.

 

Kategórie

StupavaCup2018_kategorie.jpeg

 

Výsledky - ŠKOLSKÁ hala

StupavaCup2018_SKOLSKAhala VYSLEDKYturnaja.jpeg

 

Výsledky - hala PARK

 StupavaCup2018_PARKpiatok VYSLEDKY.jpeg

 

StupavaCup2018_PARKsobota_nedela VYSLEDKY.jpeg 

 

 

Tabuľky výsledkov

 

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.40.30.png

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.40.44.png

 

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.40.56.png

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.43.37.png

 

Snímka obrazovky 2018-09-05 o 17.44.15.png

 

 

Sofia Nagyová sa po jeden a pol roku vracia na hádzanárske palubovky, tento raz nie v Iuvente Michalovce, ale v drese HC Tatran Stupava.image.png
 
" Sme radi, že Sofia Nagyová sa rozhodla reštartovať hádzanársku kariéru. Táto vekom ešte mladá hráčka ma už hádzanársky toho dosť za sebou a svojho času mala kariéru dobre rozbehnutú. Sofia Nagyová hrajúca na ľavom krídle získala v Iuvente Michalovce niekoľko majstrovských titulov v doraste aj ženách. Pred tým pôsobila v HK Slovan Duslo Šaľa a vo svojom materskom klube HKM Nové Zámky, má za sebou štarty v juniorskej reprezentácii SR a objavila sa aj seniorskej reprezentácii SR. Boli sme s ňou v kontakte pol roka a sme radi, že sa rozhodla pokračovať v hádzanej práve v našom klube. Veríme, že jej hádzaná opäť zachutí a pomôže nášmu mladému družstvu žien" povedal Rudolf Draškovič ml., manažér HC TATRAN STUPAVA.
Vedeniu HC Tatran Stupava sa podarilo získať na ďalšie obdobie 4 mladých hráčov z Považskej Bystrice. S vedením Považskej Bystrice sme sa dohodli na dlhodobejšej spolupráci a veríme, že bude prospešná obom stranám.  Do Stupavy prídu brankár Marcel Adamčik, krídlo Dominik Kostelanský, spojky Martin Hutňan a Alex Rosík.
 
O nových hráčoch informuje manažér klubu Rudolf Draškovič ml.:received_2359618594057565.jpeg
 
Marcel Adamčík (vek 20 rokov) brankár.
Do družstva mužov prichádza talentovaný brankár Marcel Adamčík, ktorý je v súčasnej dobe s juniorskou reprezentáciou Slovenska na majstrovstvách EHF hráčov do 20 rokov v Čiernej Hore. Marcel sa k nám prípoji v septembri, v klube dostane priestor na chytanie a veríme, že s Patrikom Belešom vytvoria azda najlepšiu brankársku dvojičku v prvej lige. Brankársky post sme potrebovali posilniť,  keďže Lukáš Nemčovič dostal ponuku z Piešťan chytať extraligu a tým pádom by nebol k dispozícii na všetky zápasy, a Patrik Papaj bude chytať prednostne za starší dorast. Všetkým brankárom sa bude venovať Martin Kosák. S Marcelom sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci s tým, že v prípade potreby bude k dispozícii aj materskému klubu Považskej Bystrice.
 
Alexander Rosík: (vek 20 rokov) spojka.received_2359619434057481.jpeg
Alex je po ťažkej operácii kolena. Pomôžeme mu s rehabilitáciou a najskôr ho začleníme do nášho trénerského tímu k mládeži, keďže študuje trénerstvo. Po ukončení rehabilitácie, v prípade, ak mu to zdravotný stav dovolí, by sme mu radi pomohli k návratu na hádzanárske palubovky.
 
Martin Hutňan: (vek 19 rokov) spojka.
Dominik Kostelanský: (vek 19 rokov) pravé krídlo. 
Obaja hráči k nám prichádzajú predovšetkým za účelom posilnenia družstva staršieho dorastu, kde po ukončení spolupráce so Strojárom Malacky je potrebné doplniť káder, rátame s nimi však aj v kategórii mužov, aby získavali ďalšie skúsenosti. 
 
Slovo na záver:
received_2333467983339293.jpeg
 
Sme radi, že k nám prichádzajú štyria hráči z Považskej Bystrice a pevne veríme, že budú posilami nášho klubu. Chalani majú možnosť trocha zmeniť prostredie, pracovať na sebe a pokúsiť sa zvládnuť prechod do mužskej kategórie. Aj v súťaži 1. ligy mužov sa hrajú kvalitné zápasy a táto súťaž je podľa môjho názoru vhodnou na prechod dorastencov do kategórie mužov a pre najviac talentovaných na následný prechod do extraligy alebo do zahraničia. V minulosti sa to v našom drese podarilo napríklad aj odchovancovi Považskej Bystrice Alexandrovi Markovičovi, ktorý po sezónach v 1. lige, ktoré odohral v HC TATRAN STUAVA zamieril naspäť domov do Považskej Bystrice, kde potom úspešne pôsobil v Československej súťaži HIL.
Do HC Tatran Stupava prichádza členka širšieho kádra reprezentácie Natália Szökeová z klubu HK AS Trenčín. Natália bude pôsobiť pod vedením trénera Petra Olšavského v družstve žien HC TATRAN STUPAVA.10360470_10204024292630569_4377512356206968938_n.jpg
 
"Do nášho mladého družstva žien sme získali posilu v podobe krídelníčky Natálie Szökeovej. Natália je v najlepších hádzanárskych rokoch a navyše je ľaváčka. Od Natálie si sľubujeme, že svojimi  
skúsenosťami potiahne družstvo v ťažkých chvíľach a pomôže naším mladým hráčkam na ihrisku aj mimo neho. Natália hrávala za HK Slávia Partizánske, HK AS Trenčín a pôsobila aj v reprezentačnom družstve žien Slovenska. Natálii držíme palce a veríme, že sa jej bude u nás v klube páčiť" povedal Rudolf Draškovič ml., manažér HC TATRAN STUPAVA.

Jaroslav Grich posilní dorast HC Tatran Stupava

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
streda, 18 júl 2018 17:22
Do  Stupavského Tatranu mieri na hosťovanie 18 ročný pivot Jaroslav Grich z TJ Sokol Cífer. V HC Tatran Stupava bude hrať za starší dorast, ktorého trénerom je Dárius Rusnák.
 
Hovorí manažér  klubu Rudolf Draškovič ml.:
 
"Sme radi, že sa nám podarilo Jara získať. Jaro Grich za nás hrával v kategórii starších žiakov pred tromi rokmi a bol platným hráčom. Vtedy som bol trénerom ja a v Jarovi som videl veľký potenciál v obrane a na  pozícii pivota. Žiaľ, Jaro sa pred Majstrovstvami Slovenska nešťastne  zranil. Vtedy sme na majstrovstvách skončili druhý a verím tomu, že  keby bol Jaro hral za nás boli by sme majstrami. Jeho zdravotný stav  sa zlepšil a tak sme ho znova oslovili. Som presvedčený o tom, že ak  bude Jaro na sebe tvrdo pracovať, bude patriť medzi najlepších pivotov vo svojej kategórii. Jara u nás vítame a veríme, že znova zapadne do  kolektívu, ktorý už pozná a posunie sa vo svojej kariére ďalej."

Do HC Tatran Stupava prichádza trénerská posila

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
sobota, 16 jún 2018 15:55

V uplynulých dňoch sa začali šíriť informácie, že vedenie klubu rokuje o možnosti získania výraznej posily do už existujúceho tímu trénerov klubu. O tom koho ide sme sa dozvedeli po ukončení rokovaní. Do klubu prichádza od 1.7.2018 tréner licencie A, Peter Olšavský.hadzana_svk_repre-6564.jpg

 

Na detaily spolupráce sme sa opýtali manažéra HC Tatran Stupava, Ruda Draškoviča mladšieho. „S Petrom Olšavským sme sa dohodli na spolupráci a od sezóny 2018/2019 bude trénerom našich žien a popri tom bude mať na starosti aj staršie dorastenky. K dohode prišlo veľmi rýchlo a sme radi, že sme sa dohodli na dlhodobejšej spolupráci, nie len na jednu sezónu. Peter je momentálne v najlepších trénerských rokoch, ma bohaté skúsenosti, v poslednom období pôsobil aj ako tréner v národnom družstve žien Slovenska. Sme radi, že sme sa dohodli na podmienkach a že ho naša ponuka zaujala. Keďže sme malé mesto s pomerne veľkou hráčskou základnou, tak sa môže realizovať a od vedenia bude mať podporu na koncepčnú prácu. Krátkodobým cieľom pre najbližšiu sezónu je, aby sa mu podarilo zapracovať do družstva žien naše minuloročné bronzové dorastenky.“ 

 

V osobe Petra Olšavského HC Tatran Stupava získal trénera, ktorý má skúsenosti z MOL ligy, kde viedol TJ Sokol Poruba. Medzi jeho ďalšie trénerské zastávky patria aj kluby ako sú ŠKP Bratislava či Slávia Partizánske.

 

Trénerskú pozíciu žien preberá po trénerke Viole Gaburovej, ktorá v Stupave pôsobila tri sezóny začo jej vedenie klubu aj touto cestou chce poďakovať. 

 

Text: Daniel Jančár

Foto: internet

Rok ubehol ako voda a Stupava mohla opäť privítať najšpičkovejšie tímy Slovenska v kategóriách U12, U10 a U8 mix na otvorených majstrovstvách Slovenka v hádzanej a minihádzanej. Spoluorganizátorom sa okrem Stupavy stali aj Malacky, čo sa ukázalo ako veľmi dobrý krok, pretože sa tak mohli rozdeliť kategórie, skupiny, športoviská, ubytovanie, stravovanie a všetky ostatné veci s tým spojené. Organizátormi boli teda kluby HC Tatran Stupava a Strojár Malacky.

34880775_405135079986462_1535100403413155840_n.jpgČo je to ten „Open“?

Už minulý rok sme si niečo napísali o tom, čo „Open“ vlastne je, tak to trochu doplňme. Na „Open“ čiže na otvorených majstrovstvách môžu štartovať aj kluby, ktoré sú zo zahraničia. Stačí sa len prihlásiť a súťažiť v danej kategórií.

Rozdelenie na kategórie

Práve tu sa spoluorganizovanie so Strojárom Malacky ukázalo ako veľmi dobré. Hralo sa v piatich kategóriách a práve kategória U12 dievčatá sa hrala v Malackách v športovej hale Malina. Kategóriu U12 chlapci hostila Stupava v školskej hale a tri kategórie minihádzanej (U10 chlapci, U10 dievčatá a U8 mix) hostila mestská športová hala v Stupave. Spolu sa v Stupave a Malackách predstavilo 62 tímov.

Finálový duel v Maline v Malackách

V kategórií U12 dievčatása vo finálovom boji stretli dve družstvá, ktoré na seba už narazili v skupine. Dievčatá z HK Slovan Duslo Šaľa napokon aj vo finále porazili dievčatá z MHK Bytča 23:19 a po minuloročnom striebre sa stali majsterkami Slovenska u kategórií U12 dievčatá.

Finálový duel v školskej hale v Stupave35026694_405143739985596_4673425726630789120_n.jpg34793791_404495923383711_566610755911155712_n.jpg

V kategórií U12chlapcizákladnú skupinu A ovládol Tatran Prešov a rovnako si počínali v skupine B chlapci z HK Lovosice. Oba tímy sa stretli vo finále a celkom zaslúžene. Úspešnejším boli napokon hráči Tatranu Prešov, ktorí finále vyhrali 15:9 a po minuloročnom bronze sú novými majstrami Slovenska v kategórií U12 chlapci.

Mestská športová hala v Stupave videla tri finálové zápasy

Za scenáristické namixovanie, ktoré pripravila mestská športová hala v Stupave, by sa nehanbil ani kvalitný scenárista. Ako prvý prišiel na rad finálový duel v kategórií U8 mix, v ktorom sa predstavili chlapci z HC Tatran Stupava „A“ a dievčatá z MŠK Dunajská Streda „B“. V kvalitnom zápase sa napokon radovali z víťazstva dievčatá z MŠK Dunajská Streda „B“ a stali sa majsterkami Slovenska v kategórií U8 mix.

Nasledovala kategória U10 dievčatá.Možno si spomeniete ako minulý rok dievčatá z Dunajskej Stredy získali všetky kovy. Tento rok však vo finále narazilo družstvo MŠK Dunajská Streda „A“ na HK Slovan Duslo Šaľa a oba celky predviedli veľmi rýchlu a kombinačnú minihádzanú po celej šírke ihriska i s individuálnou zručnosťou. Výborný zápas nakoniec vyhrali dievčatá z HK Slovan Duslo Šaľa v pomere 16:15 a stali sa majsterkami Slovenska v kategórií U10 dievčatá.

   34963653_404785656688071_3176612860717432832_n.jpg    image.png    35066205_405385033294800_1022786782971822080_n.jpg

Posledný zápas v tejto hale patril kategórií U10 chlapci. Hala bola plná, akoby sa mal odohrať nejaký ligový šláger. Omyl bol však pravdou, na palubovku nastúpili ešte len desaťroční chlapci z HC Tatran Stupava „A“ proti chlapcom z HáO TJ Slovan Modra „A“. Stupava hrala už v tento deň druhé finále a veľmi túžila uspieť. Atmosféra bola ohlušujúca pri každom góle či zákroku brankára. Fantastický duel dopadol lepšie pre Stupavu v pomere 15:12 a tak sa chlapci z HC Tatran Stupava stali majstrami Slovenska v kategórií U10 chlapci. O tento úspech sa pričinili nasledovní hráči: Richard Stovíček, Samuel Tomkovič, Viliam Maroš, Jakub Jánoš, Filip Bubnič, Ján Rigler, Richard Stulančák, Alex Molnár a Daniel Dvoran.

Konečné poradie U12 chlapci:

1. Tatran Prešov 
2. HK Lovosice 
3. HC Štart Nové Zámky 
4. MŠK Kysucké Nové Mesto 
5. HK Agro Topoľčany 
6. Strojár Malacky 
7. ŠKP Bratislava 
8. HC Tatran Stupava 
9. MHC Bardejov 
10. HK Slavoj Trebišov 
11. THA Martin 
12. HáO TJ Slovan Modra

Konečné poradie U12 dievčatá:

1. HK Slovan Duslo Šaľa 
2. MHK Bytča 
3. MŠK Dunajská Streda 
4. HK AS Trenčín 
5. Strojár Malacky 
6. Handball Club Zlín 
7. HK Slávia Sereď 
8. Zlatná na Ostrove 
9. HC Tatran Stupava 
10. HáO TJ Slovan Modra 
11. ŠKP Bratislava 
12. ŠŠK SLŠ Prešov

Konečné poradie U10 chlapci:

1. HC Tatran Stupava A 
2. HáO TJ Slovan Modra A 
3. ŠKP Bratislava 
4. MHC Bardejov A 
5. Strojár Malacky A 
6. Inter ZŠ Bieloruská 
7. HKM Šaľa 
8. HC Sporta Hlohovec A 
9. MŠK Kysucké Nové Mesto 
10. HC Sporta Hlohovec B 
11. Strojár Malacky B 
12. MHC Bardejov B 
13. HC Tatran Stupava B 
14. HáO TJ Slovan Modra B

Konečné poradie U10 dievčatá:

1. HK Slovan Duslo Šaľa 
2. MŠK Dunajská Streda A 
3. HK Slávia Partizánske 
4. MŠK Dunajská Streda B 
5. HC Tatran Stupava A 
6. ŠKP Topoľčany 
7. HC Sporta Hlohovec 
8. HC Tatran Stupava B 
9. MŠK Dunajská Streda C 
10. HC Tatran Stupava C 
11. HC Tatran Stupava D 
12. Strojár Malacky

Konečné poradie U8 mix:

1. MŠK Dunajská Streda B 
2. HC Tatran Stupava A 
3. Strojár Malacky A 
4. HC Tatran Stupava B 
5. HKM Šaľa 
6. HK Slovan Duslo Šaľa 
7. ŠKH Rohožník 
8. Strojár Malacky B 
9. ŠKP Bratislava 
10. Hk Slávia Partizánske 
11. HC Tatran Stupava C 
12. MŠK Dunajská Streda A

Text:Daniel Jančár

Foto:Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová

PLAYMINIHANDBALL 2018

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
utorok, 22 máj 2018 09:36

Ako to už v máji býva, tak sa pravidelne do Stupavy sťahujú desiatky klubov zo Slovenska, Čiech a tento rok i premiérovo klub z Chorvátska. Pretože práve tento tretí májový víkend patril v Stupave Playminihandballu 2018. Jednalo sa už o jedenásty ročník a môžeme tak jedným dychom dodať, že klub HC Tatran Stupava zorganizoval najväčší minihádzanársky turnaj v strednej Európe!

Štatistiky

Keď už si dovolíme tvrdiť, že sa jedná o tak veľký turnaj, tak si to dajme do čísiel: 2 haly, 3 krajiny, 3 dni, 5 kategórií, 6 ihrísk, 13 skupín, 27 klubov, 92 družstiev, 368 zápasov a viac ako 800 minihádzanárov! A práve tento minihádzanársky „masaker“ začal už v piatok (18.5.2018) skoro ráno a trval až do nedeľného poobedia.  

IMG_0658.jpg  IMG_0010.jpg  DSC03960.jpg  DSC03990.jpg

Aktivity počas turnaja

Pre deti, bol v priebehu celého víkendu pripravený bohatý sprievodný program. Od rozdávania tričiek, cez „kinder zónu“ až po disco pre všetky deti, ktoré mali chuť a najmä energiu po náročných hracích dňoch večer na trochu tanca. Myslelo sa i na trénerov, pre ktorých bol tradične pripravený po piatkovom hracom dni seminár o „česko-slovenskej hádzanej“ a v sobotu večer zase raut v miestnej klubovni. 

Hrací systém

Hrací formát bol overený z minulého roku a tak i tento rok pristúpili organizátori k totožného formátu. Deti boli podľa veku narodenia rozdelené na dve vekové kategórie a na chlapcov a dievčatá. Pre prvákov a druhákov prebiehal turnaj len jednodňovo a to v sobotu v mestskej športovej hale. Deti si tak mohli dopriať rovnocenné súboje vo svojich kategóriách.

DSC01253.jpg  DSC01370.jpg    DSC02109.jpg

Niekedy je priateľstvo viac ako víťazstvá

Boli to práve deti z nášho klubu, ktoré sa samé spontánne zorganizovali pri bufetových stoloch a na finálový zápas išli fandiť družstvu RK Vučiči zo Záhrebu. Chcete vedieť prečo? Aj mňa to zaujímalo a od našich dievčat som dostal túto odpoveď: „Keď  sme my hrali u nich (v Záhrebe), tak nám tiež fandili v bojoch o medaile“.

Veni, vidi, vici

Možno to bolo tým povzbudzovaním, možno ich dlhou cestou na Slovensko, ale bezpochyby aj ich športovou kvalitou. Reč je o Rukometnej škole Vučiči, ktorá sa premiérovo predstavila na Playminihandballe a v zmysle talianskeho „Veni, vidi, vici“ aj hrala. Chlapci, ročník narodenia 2007/2008, vyhrali svoju kategóriu, keď v napínavom finále zdolali chlapcov z THA Martin. O ostatnom poradí sa môžete dočítať na konci článku.  

Resumé z pohľadu usporiadateľského mesta 

Samotná Stupava opäť nezískala najcennejšiu trofej ani tento rok, ale bronz chlapcov narodených v roku 2009/2010 bol určite iskričkou nádeje a výsledku práce, ktorá sa v Stupave deje a dala tak odkaz, že nastavený smer je určite správny.

DSC04134.jpg  IMG_0815.jpg  IMG_0809.jpg

Poďakovanie

Poďakovanie patrí najmä organizačnému tímu, všetkým dobrovoľníkom z radov rodičov, taktiež starším hráčom a hráčkam z domáceho klubu HC Tatran Stupava, všetkým trénerom, Mástskemu potravinovému spolku, mestu Stupava, škole kpt. Jána Nálepku, reklamným partnerovom A4ka, Hamé a Garden life. Bez ich pomoci by sme neboli schopní zastrešiť najväčší minihádzanársky turnaj v strednej Európe.

Konečné poradie po kategóriách

Kategoria A1 - chlapci nar. 2007-2008

1.RK Vučiči (HR) 2. THA Martin "A" (SK) 3. MŠK Kysucké Nové Mesto "A" (SK) 4. TJ Sokol Velké Meziříčí (CZ) 5. Strojár Malacky "A" (SK) 6. Strojár Malacky "B" (SK) 7. HC Tatran Stupava "A" (SK) 8. Házená Velká Bystřice (CZ) 9. HK Kúpele Bojnice (SK) 10. HaO Slovan Modra "A" (SK) 11. TJ Sl. Slavia Uherské Hradiště (CZ) 12. SK Kuřim (CZ) 13. INTER ZŠ Bieloruská (SK) 14. SPORT CLUB Senec (SK) 15. ŠKP Bratislava (SK) 16. THA Martin "B" (SK) 17. Házená Legata Hustopeče "A" (CZ) 18. HBC Trnava (SK) 19. HKM Šaľa (SK) 20. HC Tatran Stupava "C" (SK) 21. HC Tatran Stupava "B" (SK) 22. HaO Slovan Modra "B" (SK) 23. Házená Legata Hustopeče "B" (CZ) 24. Sokol Cífer (SK) 25. Sokol Sokolnice (CZ) 26. HC Tatran Stupava "D" (SK) 27. HC Tatran Stupava "E" (SK) 28. HK Ivanka pri Dunaji (SK) 29. MŠK Kysucké Nové Mesto "B" (SK) 30. Strojár Malacky "C" (SK)

          DSC01665.jpg   DSC01653.jpg 

          

Kategoria A2 - dievčatá nar. 2007-2008

1.MŠK Dunajská Streda "A" (SK) 2. HK Slovan Duslo Šaľa "B" (SK) 3. MŠK Dunajská Streda "B" (SK) 4. HC Tatran Stupava "A" (SK) 5. Házená Velká Bystřice (CZ) 6. HK Slovan Duslo Šaľa "C" (SK) 7. MŠO Štúrovo (SK) 8. HK Slovan Duslo Šaľa "A" (SK) 9. HC Tatran Stupava "B" (SK) 10. Strojár Malacky (SK) 11. ŠKP Bratislava (SK) 12. Sokol Cífer "B" (SK) 13. RK Vučiči (HR) 14. HC Tatran Stupava "C" (SK) 15. Iuventa Michalovce "B" (SK) 16. HC Tatran Stupava "F" (SK) 17. HC Tatran Stupava "D" (SK) 18. Sokol Cífer "A" (SK) 19. SHK Rohožník (SK) 20. Iuventa Michalovce "A" (SK) 21. HC Tatran Stupava "E" (SK)

          DSC01758.jpg   DSC01770.jpg

Kategoria B - mix nar. 2009-2010

1. * TJ SOKOL Kostelec na Hané (CZ) 2. * MŠK Dunajská Streda "A" (SK) 3. * HC Tatran Stupava "A" (SK) 4. * Házená Velká Bystřice (CZ) 5. * RK Vučiči (HR) 6. * HK Kúpele Bojnice (SK) 7. * SK Kuřim (CZ) 8. * Sokol Sokolnice (CZ) 9. * TJ Sokol Velké Meziříčí (CZ) 10. * THA Martin (SK) 11. * SPORT CLUB Senec (SK) 12. * SHK Rohožník (SK) 13. * ŠKP Bratislava (SK) 14. * Strojár Malacky "A" (SK) 15. * Tj Jiskra Havlíčkův Brod (CZ) 16. * Strojár Malacky "B" (SK) 17. * HKM Šaľa (SK) 18. * HC Tatran Stupava "C" (SK) 19. * HC Tatran Stupava "B" (SK) 20. * MŠK Dunajská Streda "B" (SK)

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová 

Brutálne Ovce v Prahe na PRAHA HANDBALL CUP 2018

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality
štvrtok, 05 apríl 2018 13:24

Tento ročník sme sa opäť zúčastnili veľkého turnaja PRAHA HANDBALL CUP, ktorý sa konal v hlavnom meste Praha. Počas veľkonočných sviatkov  bola Praha prázdnejšia ako po iný čas, ale zato sa do Prahy nahrnuli hádzanári z 25 krajín. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 628 družstiev.

29790465_1851413694889862_3286518168143024676_n-2.jpg

Tento rok Brutálne Ovečky štartovali v kategórii mladších žiakov (ročník narodenia 2005/2006).

Prinášame vám prehľad výsledkov a krátke komentáre trénera:

 

Zápasy základnej skupiny:

PIATOK 30. 3.

SKKP Handball Brno - HC Tatran Stupava 24:6

Náš prvý súper na turnaji bolo družstvo z Brna, ktoré vzbudzovalo rešpekt výškovou prevahou na ich strane. Prvý zápas sme hrali 8:15 a z našej strany to bol nešťastný zápas. Bolo vidieť, že chalani sú akýsi neprebudení a Brňáci vzbudzovali rešpekt. Po zápase som musel chlapcov upozorniť, že sme sem neprišli na výlet ale aj niečo ukázať :)

HC Tatran Stupava - Sokol Šťáhlavy 12:13

Sokol Štáhlavy je družstvo z Plzenského regiónu. Nikdy som o tomto súperovi nepočul ale ich družstvo ma príjemne prekvapilo. Celý zápas viedli a pri konci sme ich doťahovali. Škoda, že náš silný tlak pri konci nepriniesol remízu ale prehru o jeden gól. Na chalanoch bola vidieť bojovnosť, tak s týmto zápasom som bol veľmi spokojný.

Lions Hostivice - HC Tatran Stupava 9:13

Lions Hostivice je novovzniknutý klub z Prahy, ktorý hrá sympatickú hádzanú. Proti tomto súperovi nám vyšla obrana a chalani bojovali a hrali sme peknú hádzanú. Toto víťazstvo nás posilnilo a dodalo elán do ďaľších zápasov.

HC Tatran Stupava - ASD Pallamano Palazzolo 7:14

Pallamano Palazzolo, zápas proti Talianom nám vôbec nevyšiel a ani rozhodcovi. Na tento zápas najradšej zabudnúť, aj keď sme mali na víťazstvo. Potešilo aspoň, že chalani bojovali do konca. Po tomto zápase sme boli dosť unavený, keďže sme v piatok o ôsmej hodine ráno nielen odomykali halu ale sme ju aj o desiatej večer zamykali :)

 

SOBOTA 31. 3.

image.pngUnion West Wien - HC Tatran Stupava 17:6

V sobotu ráno sme si zahrali proti pohyblivým Rakúšanom, ktorí hrali peknú hádzanú s dobrou obranou 1:2:3 , cez ktorú sa ťažko presadzovalo.

HC Tatran Stupava -  Pepino SKP Frýdek-Místek 8:16

Zápas proti Frýdku Místku bol veľmi ťažký. Prvý polčas sme ešte ako tak držali krok, ale v druhom polčase sa prejavila fyzická prevaha súpera. Hádzanári z Frýdku Místku boli veľmi vysokí a nájst recept na 0:6 bolo veľmi ťažké, aj keď sa nám to niekedy podarilo.

 

PLAY OFF skupiny ,,B":

NEDEĽA 1. 4.

HC Tatran Stupava - Sokol Kostelec nad Labem 29:2

Prvý zápas v skupine ,,B" sme hrali PLAY OFF systémom. Z 32 družstiev v tejto skupine sme dostali Sokol Kostelec nad Labem, s ktorým sme si schuti zahrali. Bolo vidieť, že súper hádzanú na veľké ihrisko nehrá dlho, tak dostali šancu chalani z lavičky a nesklamali. Tento zápas nám padol vhod aby si všetci zahrali.

HC Tatran Stupava - TJ TŽ Třínec 16:7

Ďaľší zápas vo vyraďovacích bojoch nás čakali Ocelari z Třínca. Našou aktivitou v obrane a v útoku sme porazili oceliarskeho draka a tento zápas dopadol v náš prospech. Súper bol na našej úrovni a naši chalani boli lepšie motivovaní a zápas si na ihrisku užili.

TSV Wendelstein - HC Tatran Stupava 18:6

Zápas proti Nemcom bol už zápas z posledných síl. Tu sme doplatili na úzku lavičku a únavu z predchádzajúcich zápasov.29594565_1980299748886457_8984879770805478830_n-2.jpg

 

Celkový komentár trénera Rudolfa Draškoviča ml. k PHC 2018:

"Som spokojný s turnajom a ako chalani na ňom hrali. Bolo vidieť zlepšenie a načerpanie nových skúseností. Samovi Majerčíkovi sa vrátila strelecká forma spred zranenia a výkonnostne vyskočili veľmi vysoko Viliam Maroš a Samo Tomkovič, ktoým turnaj parádne vyšiel. Spokojný som aj s oboma pivotmi Lachkovičom a Stovíčkom. Taktiež v obrane s  Filipom Angerom a Matúšom Hauskrechtom. V obrane boli lídri, ale musia pridať v útoku. Ďalší chalani mali menšiu minutáž, ale na ihrisku nesklamali. Škoda zranenia Martina Prochádzku a neúčasti Šimona Vargončíka, Hakiho Yilmaza a Tadeáša Ferenčíka, ktorí sa turnaja nemohli zúčastniť. S turnajom som veľmi spokojný aj keď bol veľmi náročný. Chalani máju nové skúsenosti a zážitky, ktoré nás posunú vpred. Ďaľšia previerka bude v júni - majstrovstvá Slovenska v Stupave."

Vďaka pozvaniu z hádzanárskej školy RŠ Vučići zo Záhrebu vycestovalo 21 štvrtákov z Golden Teamu na víkendový turnaj do hlavného mesta Chorvátska. Bol to pre naše deti „prvý naozajstný“ medzinárodný turnaj,  ktorého sa zúčastnilo viac ako 50  družstiev z Chorvátska, Bosny a Hercegoviny, Slovinska a Čiernej Hory. Odohrali sme celkovo 25 náročných zápasov, proti silným súperom. V prvom rade nám išlo o  medzinárodnú konfrontáciu našich detí s poprednými klubmi a hádzanárskymi školami z krajín bývalej Juhoslávie. Po turnaji môžeme konštatovať, že sme sa v tejto konkurencii nestratili a zanechali sme v Chorvátsku dobrý dojem. S viacerými tímami sme nadviazali komunikáciu a pozvali ich ku nám do Stupavy.  Veríme, že takáto spolupráca prinesie v budúcnosti svoje ovocie a pomôže nám ďalej hádzanársky rásť...

Najviac sa na turnaji darilo nášmu družstvu dievčat (ročník 2008), ktoré po piatich výhrach a jednej prehre skončili v skupine na fantastickom druhom mieste. V semifinále porazili  družstvo RŠ Vučići Zagreb a vo finále len tesne podľahli družstvu z hádzanárskej školy RK RŠ Karlovac (9 : 11).

Zagreb 3.jpg

Domov sa deti, tréneri a rodičovský fanklub vrátili v nedeľu pred polnocou veľmi unavení, ale s obrovskými zážitkami a novými hádzanárskymi skúsenosťami. S hádzanárskou školou RŠ Vučići ZAGREB bude naša spolupráca pokračovať účasťou ich družstiev na našom turnaji PLAYMINIHANDBALL 2018 v máji budúceho roku a plánujeme aj spoločné tréningy, či tréningové kempy. Všetci veríme, že naša účasť na takomto turnaji je len začiatkom spolupráce s hádzanárskou veľmocou, akou je krajina olympijských víťazov - Chorvátsko.

Zagreb 4.jpg     Zagreb 5.jpg

Text: Sveťo Prokeš ml. 

 

Zvyčajne sa so slovným spojením 11 dní a 10 nocí stretávame v katalógoch cestovných kancelárií, keď sa obzeráme po tom, kam by sme mohli v lete vyraziť na dovolenku. Teraz však nebude reč o slnkom zaliatych plážach, ale o potom prepotených tričkách.

Býva úplnou pravidelnosťou v klube HC Tatran Stupava, že prezident klubu, Ján Papaj, v rámci pondelkovej trénerskej porady oznámi trénerom o tom, kde a kedy hrá ktorá kategória. Pozrime sa teda spolu, ako 11 dní a 10 nocí vyzeralo v číslach a logistických údajoch v našom klube.

Poďme od stredy 8.11, keď mladšie žiačky „A“ a staršie žiačky vycestovali do Senice, kde hrali dohrávané zápasy svojej súťaže. Stupava-Senica-Stupava = 144km.

V piatok 10.11 mladšie žiačky „A“ hostili Inter Bratislava, mladšie žiačky „B“  Malacky a staršie žiačky ŠKP „B“. Mladší žiac

i „B“ a starší žiaci vycestovali do Bratislavy, kde odohrali svoje zápasy s ŠKP Bratislava. Stupava-Bratislava-Stupava = 50km.

V sobotu 11.11 vycestovali muži na svoj ligový zápas do Martina. Stupava-Martin-Stupava = 500km. V rovnaký deň odohrali svoj ligový zápas doma i ženy a to proti Košiciam.

 

Snímka obrazovky 2017-11-25 o 17.30.47.jpg  Snímka obrazovky 2017-11-25 o 17.32.00.jpg  Snímka obrazovky 2017-11-25 o 17.32.37.jpg

V nedeľu 12.11 hrali svoje zápasy mladší i starší dorastenci zhodne v Modre. Stupava-Modra-Stupava = 79km. Mladšie žiačky „A“ a staršie žiačky odohrali svoje zápasy v maďarskej lige v Gyori. Stupava-Gyor-Stupava = 191km. Okrem toho minihádzanári cestovali na viedenskú ligu  do Viedne. Stupava-Viedeň-Stupava = 188km.

Po tomto zápasovom kolotoči by v prímorskom letovisku mohol nasledovať nejaký fakultatívny výlet po pamiatkach, či výlet za dobrodružstvom na ťavách do púšte  alebo návšteva neďalekého aquaparku. Tu však prišlo na pranie dresov, dotankovanie áut a na všetky ostatné veci potrebné k ďalším zápasom.

V piatok 17.11 vycestovali mladší i starší dorastenci do Topoľčian na svoje ligové zápasy. Stupava-Topoľčany-Stupava 256km.

24008544_10210694047810794_302949161_n.jpg  24093713_10210694047690791_1844063470_o.jpg  Snímka obrazovky 2017-11-25 o 17.34.12.jpg

Najrušnejším dňom bola sobota, 18.11. Mladší i starší žiaci odohrali zápasy v považskej lige a za svojimi súpermi vycestovali do Bojníc. Stupava-Bojnice-Stupava = 404km. Mladšie a staršie dorastenky hostili hráčky Šale v Malackách. Od skorého rána sa v Stupave hralo ďalšie kolo záhoráckej ligy v minihádzanej, kde sa zúčastnilo 24 družstiev, z toho 13 stupavských. V podvečerných hodinách hala patrila mužom, ktorí hostili Piešťany a aby nebolo málo, tak naše ženy odohrali svoj ligový zápas v Močenku. Stupava-Močenok-Stupava = 202km.

Dovolenka je za nami a môžeme bilancovať. Fotky pri mori – žiadne. Magnetky na chladničku – žiadne. Do čokoládova opálená pleť – nie. Dovolenková láska – nie. Tak čo nám vôbec táto dovolenka priniesla? Žiacke kategórie – 13 zápasov, Dorastenecké kategórie – 6 zápasov, Muži – 2 zápasy, Ženy – 2 zápasy, zorganizovanie turnaja s 24 tímami a zbieranie skúseností v lige vo Viedni. Okrem toho naše autá, či prenajatý autobus, najazdili celkovo 2014km a naše fotografky vytriedili 1920 fotografií, nafotených ich bolo omnoho viac.

Kilometrov sme najazdili ako keby sme boli na Makarskej riviére, pasy sme tiež potrebovali, ale využili sme ich úplne inak. Športovo.

Aj takto vyzerá „dovolenka“ v HC Tatran Stupava

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová

Občianske združenie HC TATRAN STUPAVA, o.z spúšťa registráciu členstva.

Členstvo v občianskom združení sa uzatvára na obdobie jedného roka a prináša výhody a bonusy (napr. zľavy MIMA SPORT 5%, HAKI KEBAB 5%, nákup v klubovom FAN shope 5%)

Postup pri získaní členstva:

 1. Stiahnuť prihlášku Riadny clen prihlaska, vytlačiť, podpísať a oskenovanú poslať buď na email alebo vhodiť do poštovej schránky na Mariánskej 37, v Stupave.
 2. Zaplatiť ročný poplatok v sume 10,- Euro na účet:

                        Bankové spojenie: Slovenská sporiteľňa, a. s.

                        Názov účtu: HC Tatran Stupava

                        Číslo účtu: 5031303533/0900

                        IBAN: SK94 0900 0000 0050 3130 3533

                        Variabilný symbol: dátum narodenia

                         Poznámka: Clenstvo OZ a Meno a Priezvisko budúceho člena

Po prijatí prihlášky a zaplatení poplatku bude následne vydaný preukaz člena.

Vzhľad preukazu:

ozHCTatranStupava_1.jpg         ozHCTatranStupava_2.jpg

 

 

Stanovy k nahliadnutiu. 

Kalendár

jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbližšie udalosti KLUB

Žiadne udalosti