Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

1. kolo dorasteneckej ligy: HC Tatran Stupava - Košice 25:29

Napísal(a) 
Zverejnené v Aktuality a články
pondelok, 21 september 2020 14:02
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)


Na prvý zápas sme sa veľmi tešili, lebo táto letná príprava bola trochu komplikovaná s prípravnými zápasmi. Celkovo sme cez letnú prípravu mali naplánovaných 10 zápasov a podaril sa nám odohrať iba 1 v Nových Zámkoch, čo je veľmi málo.

Pred sezónou sa mi podarilo zostaviť celkom slušné družstvo s počtom 22 hráčov. Chlapci prišli z 3 družstiev:  HC TATRAN STUPAVA st. žiaci „B“, st. žiaci “A“ a st. žiaci Malacky. Potrebujeme čas, aby sme sa zohrali. Do ligy sme vstúpili iba s 1 prípravným zápasom, čo je málo a na hre sa to odzrkadlilo. 

 

Brankári:
Michálek David mal 38 % úspešnosť zákrokov a Matúš Krištofič 23 %. Do brány išiel prvý Matúš, ale naša obrana mu nepomohla a od začiatku sa nevedel brankársky chytiť, preto som sa rozhodol pre zmenu. David mal viac zákrokov, ale ani jemu moc hráči v obrane moc nepomohli. 

 

Obrana:
Z tejto činnosti som bol najviac sklamaný, lebo hráči na ihrisku nezvládali základné veci a prehrávali individuálne súboje. Hráči Košíc hrali jednoduchú hru, ktorá nebola vôbec zložitá na bránenie, ale aj to nám robilo veľké problémy.  Najväčší problém nám robil odblok pivota a preberanie hráčov. V obrane sme narátali 11 zle vyriešených herných situácií. Zle bolo aj základné postavenie hráčov. Namiesto tlaku na útočníka sme spravili krok vzad a súper nás pretlačil. Chyby v obrane boli rozložené rovnomerne. Najviac ich však mali Tomek a Majerčík. Tento týždeň sa budeme venovať hlavne obrane a prejdeme si veci od základných obradných činností jednotlivca až po obranu 0:6 a pravidla tejto obrany. V zápase nám nepomohla ani obrana 1:5 a dve osobky. Vždy sme niekde urobili chybu a nemohli sme sa na súpera dotiahnuť. Miestami som mal pocit, že hráčom sa ani nechce brániť.

 

Útok:
V útoku sme si cez týždeň nacvičovali dve veci na súpera a v zápase sme to zahrali možno 4 krát. Streľba bola väčšinou nepripravená alebo z nevýhodných pozícií.  Najlepším strelcom s 5 gólmi bol hráč Valigurský, ktorý bol herne v pohode. Strelecky sa k nemu pridal Tomek a Spišiak. Zápas nevyšiel Živnerovi, ktorý je z formy. Potrebujeme ho dostať do pohody. V zápase robil veľa technických chýb, z čoho som bol dosť prekvapený. Maťo je veľmi perspektívny a vkladáme do neho dôveru. Veríme, že po zranení nájde opäť svoju starú dobrú tvár.  Maťo má predpoklad byť dobrý strelec, musíme spolu na tom robiť. 

 

Slovo na záver:

V zápase dostali príležitosť skoro všetci. Dosť mi tento zápas otvoril oči a vidieť na hráčoch, ktorí sa obetujú pre kolektív a premýšľajú o tom čo im hovoria tréneri, a vidieť aj takých, ktorým to je jedno. Všetko sú to dobrí chlapci a slušne vychovaní. Musíme v nich prebudiť zápal do hry, lebo miestami som sa cítil na zápase ako diktafón a opakoval tie isté veci. Tento týždeň sa budeme venovať hlavne obrane a prejdeme si znova základný systém obrany a budeme sa baviť o detailoch. V nedeľu sa ide na zápas do Trebišova.  

Čítať 212 krát Naposledy zmenené utorok, 22 september 2020 12:50

ML. DORASTENCI

október 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbližšie udalosti ML. DORCI

sobota 31.október
Ml. dorastenci: Stupava - Hlohovec
Mladší dorastenci
sobota 14.november
Ml. dorastenci: Považská Bystrica - Stupava
Mladší dorastenci
sobota 21.november
Ml. dorastenci: Stupava - Šaľa
Mladší dorastenci
sobota 28.november
Ml. dorastenci: ŠKP - Stupava
Mladší dorastenci