Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

3. kolo dorasteneckej ligy: HC Tatran Stupava - Slovan Modra 25:27

Napísal(a) 
Zverejnené v Aktuality a články
utorok, 29 september 2020 12:48
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

 

V treťom kole sme hostili huževnatého súpera Slovan Modra, ktorý hrá vždy rýchlú hádzanú. Slovan Modra patrí vždy medzi dlhoročných účastníkov dorasteneckej prvej ligy. Na súpera sme sa poctivo pripravovali celý týždeň.

 

 

Brankári:

Cez týždeň sme mali pohovor s Matúšom Krištofičom a mali sme spolu brankársky tréning. Matúš začal v bráne výborne a bol správne vyhecovaný. Jeho zákrokmi sme získali vlastne vedenie v úvodných 10 minútach. Nakoniec sa ale zranil a natiahol si pri zákroku zadný stehenný sval. Matúš mal úspešnosť chytených striel 31%. Potom nastúpil Dávid do rozbehnutého zápasu a dosť nás podržal. Dávid mal 51 percent chytených striel. Celkovo brankári nás tento raz podržali a patrili medzi najlepších hráčov.

 

Obrana:

V tomto sme boli doteraz najslabší ale venovali sme sa tomu celý týždeň a konečne vidieť mierny pokrok. V rámci obrane sme nacvičovali preberanie hráčov a komunikácia na ihrisku. Toto sa o dosť zlepšilo oproti Trebišovu. Určite tam boli chyby alebo vidieť zlepšenie. V tejto činnosti budeme určite pokračovať. Najviac získaných lôpt v obrane mal Valigurský, Spišiak a Geisse.

 

 

Útok: 

Pokiaľ sme hrali na postavenú obranu 0:6 hra sa nám darila. Pozitívne bolo to, že hráči sa konečne presadzovali zo vzdialených pozícii. Súper potom zmenil obranu a stále sme sa dokázali strelecky presadiť. Potom prišiel zlom a brankár hostí pochytal 4 strely po sebe a to súper využil a otočil skoré vo svoj prospech. My sme sa tým pádom dostali po tlak, robili technické chyby, ktorých bolo celkovo 24 čo je velmi vela Mali sme 10 minutovú pasáž,  kedy sme nevedeli na to reagovať. Prejavila sa nezohratosť v družstve a nedostatok skúseností v podobných zápasoch. Tu stačí niekedy zohratosť dvojíc a trojíc a situácie sa daju riešiť jednoduchšie. Na konci sa mi podarilo chlapcov upokojiť a so 6 góloveho manka sa nám podarilo v 53 minute vyrovnať. Žial prísne vylúčenie znova postavilo na nohy súpera ten využil túto možnosť a upravil skore na 27:25 vo svoj prospech. Rozhodla hlavne strelba, kde sme zo súperovho brankára urobili hviezdu zápasu. Najviac gólov 6 dal Kubovič a Živner 5 gólov.
Cez týždeň sa zameráme trochu na strelbu a precvičíme protútok aby sme nemuseli stále utočit na postavenú obranu.

 

 

Slovo na záver:

S prístupom hráčov som spokojný lebo slová si zobrali k srdcu. Na zápas boli správne namotivovaný a konečne pochopili čo od ních chceme. Celkovo do zápasu nastúpilo 14 hráčov ale použil som iba 13 hráčov. Aj to je dosť na to, že to bol tesný zápas. Snažím sa dávať šancu vačšine. Jednak kvoli skusenostiam ale aj aby mi ukázali ako vedia reagovať v zápase. Niekedy sa neda zapojiť všetkých naraz. V Nových Zámkoch dostanú šancu tí, čo menej hrali aby mi ukázali ako vedieť zabojovať o svoje miesto. Škoda výsledku ale doplatili sme na to skusenostiami. Musím byť realista lebo toto všetko potrebuje čas a v tíme okrem jedného hráča máme všetko chlapcov rok narodenia 2005 a 2006. Budeme dalej pracovať a tešíme sa na dalši progres. Štvrtok ideme do Zámkov a tam to bude tažké. Ale tešíme sa J

Čítať 72 krát Naposledy zmenené utorok, 06 október 2020 16:08

ML. DORASTENCI

október 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbližšie udalosti ML. DORCI

sobota 24.október
Ml. dorastenci: Topoľčany - Stupava
Mladší dorastenci
sobota 31.október
Ml. dorastenci: Stupava - Hlohovec
Mladší dorastenci
sobota 14.november
Ml. dorastenci: Považská Bystrica - Stupava
Mladší dorastenci
sobota 21.november
Ml. dorastenci: Stupava - Šaľa
Mladší dorastenci