Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality a články

Naši starší žiaci "B" absolvovali turnaj v Českom Moste od 22.-24. 11. 2019. Po tohtoročných turnajoch v Zlíne, Hollabrunne, Plzni sa tento raz  spolu s mladšími žiakmi vybrali do Českého Mostu. Prinášame Vám  hodnotenie trénerov a výsledky z turnaja.76747508_10212091065712023_4724049385162276864_o.jpg

 

Hodnotenie trénerky Varjassiovej:

S turnajom som spokojná. Boli tam družstvá, s ktorými sa nestretávame vlige. V ľahších zápasoch si chalani vyskúšali útočné kombinácie. Silní súperi nás preverili v našich nedostatkoch. Som hlavne rada, že si všetci dostatočne zahrali a nikto sa nezranil.

 

Hodnotenie trénera Draškoviča:76601255_10212091059791875_5154454985676685312_o.jpg

V Moste sme mali zaujímavých súperov a tak sme mali možnosť vyskúšať si veci, ktorým sa tento rok venujeme. Ideálne bolo, že každý zo súperov mal iný herný štýl. Dobre sme si preverili našu obranu 0:6, 1:5 a 1:2:3. V útoku potešila hra pivotov a zábehy krídel. Žiaľ, naša slabina bola streľba z diaľky. Jediný, kto to bral na seba z diaľky, bol Samo Majerčík a sem-tam Šimon Hauskrecht a Samo Tomkovič. Na streľbe z diaľky musíme popracovať. Keďže sme mali k dispozícii 13 hráčov, tak to bol pre nás ideálny počet, lebo všetci si rovnomerne zahrali. Ďalšie plus bolo, že sme hrali so súpermi, ktorých sme nepoznali. Vždy to je spestrenie turnaja. Turnaj v Moste hodnotím celkovo pozitívne.

 

Výsledky:

HC Tatran Stupava - TJ Slavoj Děčín           20:15

HC Tatran Stupava - Bělá pod Bezdědem   19:11

HC Tatran Stupava - Lokomotiva Louny      10:18

HC Tatran Stupava - Lovosice                     8:33

HC Tatran Stupava - DHK Baník Most        17:21

 

Zápas o 3.miesto

HC Tatran Stupava - DHK Baník Most      16:24

 

Starší žiaci "B" tak obsadili v Moste konečné 4.miesto.

V dňoch 20-21.6.2018 sa chlapci zo ZŠ Stupava zúčastnili MSR základných škôl v hádzanej, ktoré boli súčasťou športovej olympiády žiakov základných škôl z celého Slovenska. Kalokagatia 2018 v Trnave. Turnaj hádzanárskych nádejí v kategórii chlapcov sa hral v prekrásnej športovej hale v Hlohovci.

ZŠ Stupava postúpila ako víťaz Bratislavského kraja.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín :

Skupina A : Prešov, Sečovce, Nové Zámky, Stupava

Skupina B: Považská Bystrica, Trnava, Banská Bystrica , ( víťaz Žilinského kraj nepricestoval)

Na tieto majstrovstvá sme cestovali v pomerne oklieštenej zostave, keďže nám chýbali traja hráči základnej zostavy – Dobrovodský, Olšavský a Haluska. K dispozícii sme mali len dve spojky – Samuela Kovácsa a Tomáša Masára.  

Keď to objektívne budeme hodnotiť, tak naši chalani boli zaradení do skupiny s najsilnejšími družstvami na turnaji a už prienik do semifinále by bol považovaný za výborný výsledok. Chlapci sa však vypli k bojovným výkonom a postupne sme v skupine zdolali každého súpera! Chalani sa stali víťazmi skupiny „A“ a postupovali tak do semifinále z prvého miesta! Všetky tri zápasy sme odohrali, v podstate, so šiestimi hráčmi v poli: Gajarský, Kovács, Tóth, Masár, Nemček ,Slezák a v bráne skvelý Rado Harden. 

Tréner Vladimír Valachovič zhodnotili druhí hrací deň takto: „Na druhý deň nás čakal semifinálový zápas proti Trnave. Od začiatku bola vidieť naša značná prevaha a tak sa na ihrisko dostali aj mladí hráči z lavičky, ktorí mohli predviesť tiež svoje hráčske umenie. Výsledkom 17:9 v náš prospech sme si zabezpečili účasť vo finále, kde sme si zopakovali súboj s Novými Zámkami. Nedokázali sme, bohužiaľ predviesť skvelý výkon z predošlého dňa, kde sme s nimi v skupine vyhrali. Brankár súpera bol tentokrát našou najväčšou prekážkou pri ceste za víťazstvom a privádzal svojimi zákrokmi našich chlapcov do zúfalstva. Netreba zabúdať, že Nové Zámky boli od začiatku favoritom turnaja, lebo mali vo svojich radoch väčšinu hráčov s rokom narodenia 2002, ktorí hrávali už celú sezónu za mladší dorast. My sme mali z tejto vekovej kategórie len Sama Kovácsa a do brány Richarda Veltschmidta.“

Vlado pokračoval celkovým zhrnutím sezóny: „Som rád, že sa chalani po sklamaní z výsledkov na majstrovstvách starších žiakov v Prešove, dokázali zmobilizovať a na konci sezóny sme zaknihovali skvelý úspech, nielen pre Stupavu a jej základnú školu, ale aj pre naše mesto a hádzanársky klub HC Tatran Stupava.“

Nezabúdajme, že ako obyvatelia Stupavy si neraz zahundreme na developerov, potraviny, dopravu či školu. Áno, hundreme aj na našu školu, že deťom hrozila dvojzmenná prevádzka, že deťom nestačí súčasná kapacita školskej jedálne, že sa v okolí školy dá ťažko parkovať. Áno, všetci hundroši, máte pravdu. Avšak pomalými a postupnými krokmi sa tieto veci spojené so školou zlepšujú, tak ako jej reprezentanti. Či už sú to športovci, riešitelia olympiád alebo iní žiaci. Pracujme spolu, ako títo chlapci, ktorí reprezentovali naše mesto, našu školu a dosiahli fantastický športový úspech. Skúsme spolupracovať a nehundrať.

Chalani, sme na vás hrdí!!! 

Honor najlepšieho hráča turnaja si odviezol Samuel Kovács zo Stupavy.

Hráči ZŠ kpt. Jána Nálepku, ktorí hájili farby Stupavy:

Brankári: Rado Harden , Richard Veltschmidt

Hráči v poli: Samuel Kovács, Marek Tóth, Tomáš Masár, Filip Slezák, Alex Gajarský, Matej Nemček, Jakub Pír, Jakub Jánoš, Martin Živnér a Lukáš Mackovič

Tréneri: Vladimír Valachovič, Svetozár Prokeš

Text: Daniel Jančár

V piatok 21.10.2016 bolo na programe majstrovstiev bratislavského kraja v kategórii starších žiakov záhorácke derby. V školskej športovej hale sme privítali Strojár Malacky.

V zápase od začiatku dominovali naši chlapci vďaka dobrej obrane a rýchlym gólom z protiútokov. Rýchlo sme získali kontrolu nad zápasom a súper nemal proti nám žiadnu šancu uspieť. Aj zásluhou spoľahlivých výkonov našich brankárov gólový rozdiel stále narastal z čoho pramenil aj polčasový výsledok 16:5 v náš prospech.

V druhom polčase sme pokračovali v rýchlej hre a spoľahlivej obrane. V zápase dostali priestor všetci hráči a derby sa nakoniec skončilo vysokým víťazstvom nášho družstva 28:10.

Zostava a góly:
brankári: R.Harden, E.Malec, R.Veltschmidt
hráči: M.Haluska, M.Prochazka 1, M.Hlava, S.Kovacs 7, M.Mikula, M.Dobrovodsky 10, M.Toth 3, J.Pír, P.Gaži 6, F.Slezák 1

Tréner: Vladimír Valachovič

V utorok 20.9. v neobvyklom čase o 18:45 sme odohrali v školskej hale prvý domáci zápas majstrovstiev bratislavského kraja proti favoritovi ŠKP A Bratislava. Aj napriek tomu, že sme počas prázdnin toho spoločne veľa nenatrénovali, odohrali sme dobré stretnutie. Družstvo ŠKP bolo celý čas vo vedení, ale dokázali sme sa v priebehu druhého polčasu dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov a znervózniť dovtedy suverénnu hru ŠKP. Avšak ako by sa naši chlapci zľakli príležitosti a za stavu 16:18 sme zahodili niekoľko vyložených gólových šancí. A tiež straty lopty zlými prihrávkami opäť postavili ŠKP na nohy a z rýchlych protiútokov nám dávali lacné góly.

Najväčšou prekážkou bol súperov brankár, ktorý dokázal chytať aj naše stopercentné gólové šance. Naopak naši brankári tentokrát ťahali za kratší koniec a púšťali niekedy ozaj chytateľné strely. Verím že po prázdninách konečne začneme trénovať v plnom zložení a naša hra sa bude časom len zlepšovať. Máme stále na čom pracovať.

Zostava a góly Stupavy:

Brankári: R.Harden, R.Veltschmid, E.Malec
Hráči: M. Procházka 1, S. Kovács 6/2, M. Dobrovodský 7, M. Tóth, M. Nemček, J. Pír, T. Masár 5, P. Gaži 1, F. Slezák

Tréner: Vladimír Valachovič

STARŠÍ ŽIACI

jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbližšie udalosti STŽCI

Žiadne udalosti