MLADÉ HÁDZANÁRKY HC TATRAN STUPAVA ZÍSKALI 2500 EUR!

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality a články
štvrtok, 04 február 2021 10:56
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Keď spoločnosť Niké v júni predstavila projekt Fond pre budúcnosť športu a sympatický Dominik Greif vyzýval z televíznej reklamy mladých športovcov, aby sa zapojili, Lucia a Zara neváhali ani chvíľu. Žiačky športovej triedy vtedajšej 7.B stupavskej základnej školy, hráčky HC Tatran Stupava. Keďže v tom čase už na Slovensku šarapatil koronavírus a žiaci na druhom stupni sa vzdelávali dištančne, navyše, športové kluby so značnými alebo úplnými obmedzeniami, bolo jasné, že ako tím spoločné video nenatočia. Dievčatá však tento zdanlivý problém vyriešili po svojom – na zhotovenie videa použili platformové aplikácie. Zmobilizovali ostatné spoluhráčky a vyzvali ich, aby každá nahrala krátke video, ako prijíma a odovzdáva loptu ďalej. Potom dve hlavné aktérky tieto videá zostrihali, spojili do jedného celku, nahrali k nemu zopár viet, pripojili fotografie, hudbu a odoslali spoločnosti Niké. Po zverejnení videa mohla svojím hlasom podporiť dievčatá aj verejnosť (mnohí z vás tak aj urobili, za čo vám ďakujeme). Konečné slovo však mala komisia spoločnosti Niké, ktorá sa zhodla na tom, že tieto dievčatá si ich podporu zaslúžia. Tím dnes už starších žiačok HC Tatran Stupava tak získal finančnú podporu vo výške 2500 eur! Tento grant by chceli použiť na intenzívne spoločné sústredenie, keď to podmienky dovolia. Zatiaľ dievčatá trénujú individuálne v domácom prostredí, ich video-tréningy zbierajú a vyhodnocujú tréneri Veronika Rumpelová a Ľuboš Hepner.

Vieme, že aktuálna situácia nepraje nikomu. O to viac nás teší, že spoločnosť Niké prišla s myšlienkou zriadiť Fond pre budúcnosť športu, prostredníctvom ktorého podporuje perspektívnych amatérskych športovcov a športové kluby postihnuté uzatvorením športovísk a obmedzením osobného kontaktu športovcov so svojimi trénermi.

ĎAKUJEME.

Video mladých hádzanárok si môžete pozrieť na https://nikefondsportu.sk/video/hc-tatran-stupava/.

Čítať 197 krát Naposledy zmenené štvrtok, 04 február 2021 11:16

STARŠIE ŽIAČKY