Medzi sedmičkami

utorok, 23 marec 2021 12:04
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Chceme vás krátkou formou informovať o dianí v klube HC TATRAN STUPAVA. Preto sme pre vás pripravili rubriku „medzi sedmičkami“. Dozviete sa, čo sa deje v klube alebo ako sa darí naším členom aj mimo klubu. Budeme vám prinášať informácie pravidelne.
Členovia nášho klubu si plnili reprezentačné povinnosti.

03_2021_vigh_repre

Ženy SR:

Náš člen vedenia a súčasne tréner Roman Vigh bol so ženskou hádzanárskou reprezentáciou, kde pôsobí ako vedúci družstva, na kvalifikačnom turnaji v Luxembursku. Hádzanárky Slovenska postúpili do druhej fázy kvalifikácie o postup na Majstrovstvá sveta žien 2021 v Španielsku. Po dvoch výhrach nad Ukrajinkami (31:28) a Izraelčankami (37:19) si poradili aj s domácimi Luxemburčankami, ktoré v Luxemburgu zdolali v nedeľu vysoko 37:17 (16:10) a s plným počtom 6 bodov sa stali víťazkami 1. skupiny. Spolu so Slovenkami postúpili do II. fázy aj Ukrajinky figurujúce so 4 bodmi na 2. mieste. Zverenky trénera Pavla Streichera splnili ako spolufavoritky cieľ a už sa môžu tešiť na aprílový dvojzápas play-off. Meno súpera sa dozvedia už v pondelok 22. marca.

Kadetky SR:

Náš tréner Peter Olšavský a hráčky Mária Štrbáňová a Nina Palušová boli s kadetskou reprezentáciou na tréningovom kempe v Púchove. Hráčky sa zišli po dlhej dobe spôsobenej aktuálnou epidemiologickou situáciu a mohli opätovne začať prípravu na tohtoročné Majstrovstvá Európy, ktoré by mali byť v auguste v Čiernej Hore. Náš tréner Peter Olšavský, ktorý pôsobí ako asistent pri družstve, krátko zhodnotil tréningový kemp: „Po takmer polročnej pauze sme absolvovali šesťdňový reprezentačný zraz kadetiek v Púchove. Venovali sme sa viac menej všeobecnej príprave. Doobedňajšie tréningy sme kombinovali kondično-silové cvičenia s individuálnou činnosťou jednotlivca a streľbou z hráčskych pozícií. Poobedňajšie tréningové jednotky sme využívali na herné činnosti, v ktorých sme trénovali najmä obranné systémy."

Vynovená posilňovňa na Zelenom dvore a nové pomôcky pre trénerov:

Každý rok investujeme peniaze z 2 % do rozvoja klubu. Časť z minuloročných peňazí sme použili na nákup nového závažia (4x5kg,4x10kg,4X15kg,4x20kg) a dvoch olympijských tyčí. Konečne si aj dospelé kategórie prídu na svoje a posilňovňa sa bude dať využiť nielen pre žiacke a dorastenecké kategórie, ale aj pre dospelých. Ďakujeme Branislavovi Lorencovi a Ľubošovi Hepnerovi za upravenie posilňovne a vyhodenie starých nepotrebných vecí. Na začiatku letnej prípravy tak bude našich všetkých hráčov čakať v posilňovni prekvapenie.

Taktiež sme nakúpili nové pomôcky pre trénerov na rozvoj koordinácie a gumených panákov, ktorých využijeme na hádzanárske tréningy. Snažíme sa získať ďalšie peniaze, aby sme nielen posilňovňu, ale aj celý areál na zelenom dvore zmodernizovali. Chceme našim hráčom každým rokom zlepšovať podmienky na trénovanie. Preto budeme radi, ak aj tento rok prispejete 2% pre náš klub.

Link na tlačivo: https://hctatranstupava.sk/index.php/klub/2percenta

03 2021 danopolak salaNaši muži v extralige:

Počas zimnej prestávky sme sa dohodli s niektorými hráčmi v kategórii mužov a umožnili im hosťovanie v extralige. Do družstva Nových Zámkov sme pustili na hosťovanie do konca sezóny Mariána Jašša, Laca Lutonského a Dominika Gricha. Náš klub sám túto možnosť ponúkol hráčom, o ktorých bol záujem, aby mali počas prvoligovej prestávky zápasovú prax a boli rozohraní na prvoligové zápasy v prípade, ak sa začne súťaž.

Daniel Polák strelil v extraligovom zápase 13 gólov.
Náš hráč Daniel Polák, ktorý je na hosťovaní v HKM SLOVAN Šaľa, strelil v domácom zápase proti MŠK Považská Bystrica 13 gólov. Dano je momentálne v extraligovej streleckej tabuľke na 6. mieste s 93 gólmi. Danovi gratulujeme

Trénerská porada:

Aj počas aktuálnej situácie máme v klube dvakrát do mesiaca trénerskú poradu. Na marcovej porade sme s trénermi preberali možnosti ako dokončíme túto sezónu. Veríme, že začiatkom apríla dostaneme usmernenie od SZH, či sa tento rok dohrajú súťaže. Ak áno, ako by sa prípadne pokračovalo alebo v akej forme by sa súťaž odohrala. Momentálne nám situácia umožňuje v klube trénovať iba individuálne a ON-LINE formou.
V rámci trénerskej porady sme sa s trénermi tiež bavili už o nasledujúcej sezóne, ktorá, ako všetci pevne veríme, bude už mať priebeh tak, ako sme boli v minulosti zvyknutí. V priebehu najbližších týždňov by sme chceli mať jasno, ktorí tréneri budú v klube pracovať a s ktorými kategóriami.

Krátke info pripravilo vedenie klubu HC TATRAN STUPAVA

Čítať 328 krát Naposledy zmenené utorok, 23 marec 2021 12:30