Ceníme si súkromie návštevníkov našej stránky. Aj preto Vás informujeme, že na tejto stránke používame cookies a iné technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu webstránky, jej zabezpečenie, analýzu návštevnosti a správania používateľov.
Spracovaniu cookies môžete zabrániť zmenou nastavenia vo Vašom internetovom prehliadači.

Aktuality ženy

Už tento víkend sa v Košiciach budú konať záverečné boje o Slovenský pohár v hádzanej. Ako mužov, tak aj žien. S radosťou musíme povedať, že budú tieto boje aj so stupavskou účasťou. Stupavské družstvo žien si ako vedúci celok 1.ligy vybojovalo postup v play-off systéme cez Zlatnú na Ostrove, ale aj cez účastníka MOL ligy, Bánovce nad Bebravou!

 

V semifinále na seba narazia tímy Iuventy Michalovce verzus ŠŠK Prešov a aktuálne tretí tím MOL ligy HK Slovan Duslo Šaľa proti našim ženám! Tento súboj začína o 14:30.

 PozvankaDomaceZapasy_2019_11tyzden_nedela_Kosice.jpg

O ambíciách Stupavy nám viac povedala predĺžená ruka trénera, Petra Olšavského, Petra Varjassiová. „Do Košíc ideme ukázať peknú hru, dodržiavať taktiku a pobiť sa o čo najlepší výsledok. Sme outsiderom, to si uvedomujeme. Naša reálna šanca na postup do finále je 1:35, ale pokiaľ žije musíme ísť za ňou ako celý kolektív“. Pri otázke, čo majú sľúbené za titul sa pousmiala a dodala: „Na túto diskusiu sme s vedením zabudli .“ Petra tiež spomenula, že v Košiciach nebudú bez fanklubu. Už teraz vieme, že do metropole východu cestujú Vičkovci, Jumbovci, Kubovičovci a možno ich doplnia aj čitatelia týchto riadkov. Veď Final Four sa nehrá s našou účasťou každý rok!

 

Text: Daniel Jančár

Pred koncom prvej časti súťaže sa podarilo vedeniu klubu zrealizovať príchody bývalých reprezentantiek Slovenska do tímu žien. Do Stupavy prichádzajú Alžbeta Polláková a Žaneta Šulcová (za slobodna Tóthová). 

" Sme radi, že sa nám podarilo s oboma hráčkami dohodnúť sa na angažmáne u nás. Boli sme v kontakte už dlhší čas. Očakávame od oboch, že prinesú do družstva skúsenosti a nášmu tímu pomôžu v predovšetkým v ťažkých zápasoch, ktoré nás čakajú v lige či Slovenskom pohári. 

Čo sa týka Žanety Šulcovej, tá naposledy hrala vo Francúzsku a bude do Stupavy dochádzať z českého Jičína, kde momentálne žije. 

Alžbeta Polláková naposledy pôsobila v zahraničí v Borusii Dortmund a po materskej dovolenke odohrala jesennú časť v druholigovej Senici. Obidve hráčky sa predstavia pred domácim publikom už túto sobotu v zápase proti tímu zo Serede." povedal manažér klubu HC TATRAN STUPAVA. 

 

Vizitky: 

 

Alžbeta Polláková 

Slovenská reprezentácia: 88 zápasov / 365 gólov 

Kluby: HC SCP Banská Bystrica Vasas Budapešť (Maďarsko) ASA Consolis Hodmezövásarhely (Maďarsko) BARABAS Veszprém (Maďarsko) IUVENTA Michalovce ŠKP Senec BVB 09 Borussia Dortmund (Nemecko) 

 

Žaneta Šulcová 

Slovenská reprezentácia: 71 zápasov / 3 góly 

Kluby : TJ Juhcelpap Štúrovo HC SCP Banska Bystrica Vasas Budapešť(Maďarsko) Bekescsaba (Maďarsko) Cdb Dijon (Francúzsko) Stella St. Maur (Francúzsko)

 
Tesne pred začiatkom sezóny sa nám podarilo získať posilu do spojkového radu. Z Rakúskeho UHC Stockerau k nám prestupuje 24 ročná bratislavská rodáčka Petra Varjassiová.
 
,,Sme radi, že sa nám Petru podarilo získať. Jedná sa o mladú hráčku, ktorá ma bohatú hádzanársku minulosť. Dlhší čas pôsobila v zahraničí, konkrétne v českom SHK Veselí na Morave, rakúskom UHC Stockerau a maďarskom Epitoku. Petra je navyše v širšej nominácii reprezentačného družstva žien. Pevne veríme, že so Sofiou Nagyovou, Natáliou Szökeovou, Kristínou Kupkovičovou prinesie do družstva skúsenosti a pokoj a všetky potiahnu naše mladé družstvo v ťažkých zápasoch. S Petrou sme si dohodli spoluprácu na 1 rok. Petra okrem hrania za naše ženy, bude pôsobiť aj ako trénerka pri mládeži."  povedal Rudolf Draškovič ml., manažér HC TATRAN STUPAVA.
 
 
40380028_281226179384002_5707814749572431872_n.jpg     40451718_550513975378172_5202538441635528704_n.jpg

Zápas tretieho družstva s predposledným mal podľa papierových predpokladov priniesť jasný a hladký priebeh v prospech našich žien. Lenže šport je krásny aj tým, že nám prináša neočakávané udalosti, ktoré postavia všetky predpoklady naruby.

Možno ste sa aj vy pri obrazovkách niekedy stretli s tým, že hokejový tím Kanady nabitý hviezdami a superhviezdami NHL v prvom či druhom zápase na šampionáte hrá s outsiderom turnaja ešte 5 minút pred koncom nerozhodne. Čím to býva, keď v závere turnaja potom hrá o zlato?

Prispôsobenie. Prispôsobenie svojej hernej úrovne na latku súpera. Niečím podobným si prešli naše ženy v sobotu. Súperky, ktoré mali od nás odchádzať s prídelom prehry aspoň o desať gólov, boli zrazu súperkami, ktoré bojovali do samotného záveru o body. S miernou nad sazkou si dovolím povedať, že za stavu 16:9 v náš prospech nik v hale nepredpokladal dramatický záver a aj z hráčok som mal v danom momente pocit, že ešte poriadne neprepotili ani dresy. V závere polčasu prišla na naše baby deka, dva dvojminútové tresty a súperky boli razom na dostrel. Nepomohol ani timeout minútu pred koncom polčasu a ani polčasová prestávka na reštart našej hry, ktorou sa baby prezentovali na začiatku zápasu. V 33 minúte bolo vyrovnané na 16:16 a v 38 minúte sme prvýkrát prehrávali. Zlá konštelácia, čin iný jav spôsobil, že práve dnes to viacerým klasickým oporám tímu nešlo tak výrazne ako sme u nich zvyknutí. Úžasnou vecou však na kolektívnych športoch je tím. Nejde jedným, potiahnu druhé. Tak tomu bolo práve teraz. O trochu však jedna predsa len vyčnievala. V prvom polčase hrala viacmennej len v útoku a do obrany striedala, ale v druhom dejstve neschádzala z palubovky, Vanesa Valachová. Táto na pohľad v civilnom živote „barbiena“ je na ihrisku levom. Za víkendové nasadenie najmä v obrane si zaslúži jednotku s hviezdičkou. Čítanie hry, zdvojovanie, včasný štart proti súperke. Skvelé!

Blížil sa záver stretnutia a skóre bolo v 52 minúte vyrovnané. Hlasné povzbudzovanie vtedy rozprúdili naše „bufetárky“, ku ktorým sa pridal nejeden fanúšik v hale a na ihrisku tá najzodpovednejšia. „Kubo“, alebo ak chcete Kristína Kupkovičová, zachovala v závere chladnú hlavu a bola rozdielovou hráčkou pre zisk dvoch bodov. V samom závere si pripísala z posledných štyroch gólov dva a k tomu pridala aj dve získané lopty v obrane.

Po tejto výhre sú naše baby na famóznom druhom mieste, ale hráčky Interu majú dva zápasy k dobru. Poďme však trochu nohami na zem a pozrime sa do minulosti. Pred pár rokmi prišla Zuzka Kalmárová s chuťou a odhodlaním postaviť ženský tím Stupavy. Podarilo sa jej to a začali hrať druhú slovenskú ligu. Pred dvomi rokmi si vybojovali postup do prvej ligy žien. A práve takto pred rokom sa pohybovali na priečkach, ktoré sú na hrane zostupu späť do druhej ligy. Dnes, ako som už vyššie spomenul, bojujú o historicky prvú medailu stupavskej ženskej hádzanej v prvej lige. Nebuďme preto smutní, či už my fanúšikovia alebo hráčky z toho, že Sereď nedostala o desať, ale pozerajme sa i na to, aký kus cesty naše ženy za tak krátky čas už prešli. Pred babami klobúk dole!

Zostava a góly: Kristína Balážová, Almi Yildizová, Kristína Kupkovičová 7, Vanesa Valachová 2, Veronika Rumpelová 2, Lucia Kovácsová 5, Zuzana Janšáková 1, Romana Gašpareková, Katarína Gáliková 4, Diana Kurčinová 1, Radoslava Záhumenská, Sarah Richter 4, Anna Kvasnicová, Karin Švehlová, Ivana Gašpareková 3.

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 4:1, 6:6, 16:9, 16:13 / 16:16, 19:20, 25:25, 27:27, 29:27

Excelentný match a výborný teamwork.  A keby len to. Nedeľný match žien nám toho priniesol ešte ďaleko viac.

Niečo také, ako sa dialo v túto nedeľu v našej hale, by sme si ako priaznivci športu želali vidieť v nejednom športovom stánku na Slovensku. Bánovčanky prišli k nám do Stupavy aj s podporou fanúšikov a bubnom. Našich fanúšikov doslova za prvých 15min k ničomu nepustili. Práve toto však naštartovalo Milana Jánoša „Jumba“ spoločne s Rasťom Kovácsom „Vičkom“ a vytiahli naše bubny. Súboj bol okamžite nielen na palubovke, ale i v hľadisku. Tak to má byť!

Mnohokrát rezonujú pred zápasom v kuloároch reči o rozhodcoch. Kto bude pískať, ako bude pískať atd. Inak tomu nebolo ani pred týmto dnešným zápasom a veľa pozitívnych rečí teda nebolo. Áno, po výhre sa samozrejme inak hodnotí ako po prehre, ale dnešný výkon arbitrov bol nadmieru korektný. Samozrejme, možno tam bolo pár sporných momentov a veľa trestov, ale po odlive emócií ich treba pochváliť za výborne odvedenú prácu.

Čo priniesol samotný zápas? Všetko! Úplne všetko. Ako som spomenul vyššie, výborný výkon rozhodcov a fantastickú kulisu z oboch táborov. Obe družstvá sa striedali vo vedení celý zápas a ako boli v zápase fantastické výkony jednotlivcov, tak prichádzalo i k ľahkým chybám. To však do športu patrí, a ako povedal v hľadisku sediaci Braňo Lajcha „takéto vyrovnané zápasy nemajú chybu, to ma baví viac ako výhra o desať gólov.“ A mal pravdu, veď v 47 minúte bol stav vyrovnaný! Dokonca i v 55 minúte a vtedy bol na tabuli stav 26:26!!!

Práve v poslednej päťminútovke sa rozhoduje nejeden veľký zápas vo všetkých kontaktných kolektívnych športoch. Či už je to hokej, futbal alebo spomínaná hádzaná. S ubúdajúcim časom do konca zápasu sa tlak na výsledok zväčšuje a rastie nervozita. Herná situácia, ktorá je v bežných podmienkach bezproblémová je razom hodná maturity. Inak tomu nebolo ani dnes a zvládnutých týchto päť posledných minút opäť posunulo naše ženy o stupienok vyššie ako boli včera.

Výhra 32:28 bola dielom celého kolektívu a záverečné „standing ovation“ bolo bezpochyby zaslúžené. K tradične dobre hrajúcej Kike Kupkovičovej, Lucii Kovácsovej a Anke Kvasnicovej sa pridala na pravom krídle Romana Gašpareková po odstúpení Zuzany Janšákovej. Tú veľmi nevyberavým zákrokom poslala predčasne na lavičku hráčka hostí, ktorá jej nechala pri náskoku v ceste koleno. Rovnako treba pochváliť i Sarah Richter. Naskočila až do druhého polčasu, ale výkon ktorým sa prezentovala bol perfektný. V obrane to zavrela rýchlymi a silnými nohami a v útoku mala variabilnú streľbu.

Dievčatá si zaslúžia za dnešné body absolutórium . Všetky spoločne dreli, spolu sa podpísali pod víťazstvo a naplnili tak jednu životnú múdrosť: „Môžeš mať všetko, za čo si ochotný bojovať.“

Zostava a góly: Kristína Balážová, Barbora Ďurechová, Almi Yildizová, Kristína Kupkovičová 6, Zuzana Kalmárová 4, Vanesa Valachová 2, Lucia Kovácsová 11, Simona Kubovičová, Zuzana Janšáková 2, Romana Gašpareková 3, Ema Klamová, Dominika Jančíková, Sarah Richter 4, Anna Kvasnicová, Karin Švehlová, Ivana Gašpareková.

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 3:1, 7:7, 10:7, 13:15 / 14:16, 19:16, 22:22, 26:26, 31:27, 32:28

Ešte pred súbojom žien sa v našej školskej hale hrali dva zápasy dorasteniek. Ako mladších, tak i starších. Oba zápasy priniesli kvalitné súboje so smutnými bezbodovými koncami. Treba povedať, že za predvedené výkony oboch kolektívov dorasteniek si dorastenky bod či bodíky určite zaslúžili.

O 16:30 prišiel na rad zápas žien. Baby si po minulotýždňovej prehre, ktorú si zapísali na ihrisku v Zlatnej na Ostrove chceli napraviť chuť na domácej palubovke. Hala bola plná a súboj sa mohol začať.

Hneď prvé minúty naše baby skvele zachytili a ukázali Michalovčankám, že ich tu nečaká ružová záhrada, ale boj o dva cenné body do tabuľky. Výborný nástup do zápasu bol podčiarknutý i priebežným výsledkom 7:2 a fantastickou streleckou potenciou Kristíny Kupkovičovej, ktorá z úvodných jedenástich gólov Stupavy dala päť a svoj gólový apetít naďalej v priebehu zápasu stupňovala!!

Michalovce však nie náhodou patria k dlhodobo najúspešnejším slovenským družstvám v WHIL-ke (najvyššia súťaž Česko-Slovenska), kde sa spoliehajú na svoje odchovankyne, ktoré prechádzajú ich výbermi od žiackych rokov. Aj dnes boli v kádre Iuventy kadetské reprezentantky Slovenska ako napríklad Františka Solárová či Adriána Holejová, ktoré bolo na ihrisku cítiť. Preto sa aj priebežné skóre neustále menilo a náš náskok sa pohyboval v rozmedzí od troch do piatich gólov.

Potom však v rozmedzí od 47 do 51 minúty prišla, ako povedal sediaci Miro Puškáč v hľadisku, rozhodujúca pasáž zápasu, ktorú naše baby zvládli skvele. Tieto štyri minútky vyhrali 4:1 a zasadili tak Michalovčankám definitívne KO. Zápas sa tak dohrával bez zbytočných emócií a napätých nervov.

Pochvalu si okrem celého kolektívu zaslúžia aj dve včeličky. Možno so mnou nejakí jedinci nebudú súhlasiť, že ich uprednostním pred ostatnými, ale ich prínos pre družstvo je veľmi osožný! Nie len v sobotnom zápase, ale aj v predošlých kolách musí pozorných divákov zaujať pravá krídelníčka, Zuzana Janšáková. Práve ona v sobotnom zápase dvakrát prerušila brejk súperiek excelentným spôsobom a potvrdila tak rýchle nohy a hernú intuíciu. Druhou včeličkou je ešte len sedemnásťročná Vanesa Valachová. Pivotka, ktorá nevyniká žiadnou robustnou postavou či streleckou efektivitou, ale svojou „zažratosťou“ pre hru. Je použiteľná pre osobnú obranu a schopnosť súperku rozladiť či až „nasrať“. Sú to vzácne typy pre kolektívny výsledok a dúfam, že si baby udržia hernú pokoru a rešpekt naďalej.

Zostava a góly: Kristína Balážová, Barbora Ďurechová 7, Almi Yildizová, Kristína Kupkovičová 12, Zuzana Kalmárová 1, Vanesa Valachová, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Zuzana Janšáková 3, Romana Gašpareková 1, Ema Klamová 2, Dominika Jančíková, Sarah Richter 2, Anna Kvasnicová, Karin Švehlová, Ivana Gašpareková.

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 7:2, 12:8, 9:8, 16:13, 19:15 / 23:20, 28:25, 32:26, 36:30

Ženy: HC Tatran Stupava – HKM Šurany 31:24 (14:9)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 16 október 2016 22:50

Nedá sa začať inak, ako citovať trénerku Violu Gaburovú. Len pár dní pred zápasom so Šuranmi si neodpustila povedať: „V sobotu prídu Šurany a budú si chcieť od nás odviesť dva body. Ale ja budem ťažká hus na šklbanie. Zadarmo im to nedáme!“ O hodenej rukavici do ringu nebolo teda pochýb.

Začal sa sobotný podvečer a prišiel zápas, na ktorý bola zvedavá nemalá hŕstka fanúšikov. K lídrovi prvej ligy, k nám do Stupavy, prišiel minuloročný víťaz ligy, Šurany. Pamätníci si možno ešte vylovia v pamäti, ako sme v predošlých dvoch sezónach nevedeli nájsť odpoveď na umnú, rýchlu hru Šurian a zápasy sme prehrali.

Od úvodného hvizdu sa tentoraz hrala iná partia. Vyrovnaná! Naše baby sa do súperiek zahryzli a nedovolili im ísť do vyššieho vedenia, ba dokonca naopak. V prvom polčase takmer vždy išli do vedenia naše baby a Šurany mnohokrát zachraňovala v koncovke - najmä Eva Takáčová. Od 22. min. si v bránke pripísala niekoľko výborných zákrokov Simona Kubovičová a naše baby to patrične využili v útoku. Vypracovali si štvorgólový náskok, po ktorom prišla sedmička hostiek. Tú však opäť, ako predošlú, zlikvidovala Anna Kvasnicová a súperky za to pykali ďalším gólom pred koncom prvého polčasu. Polčasový stav bol 14:9!

Nástup do druhého polčasu bol ako z rozprávky. Prvých osem minút naše baby vyhrali 7:2 a zdalo sa, že o výsledku zápasu je rozhodnuté. Potom však prišlo to, čomu sa hovorí strach z víťazstva. A nie je div, veď Šurany prišli k nám ako jasný favorit a zrazu sme ich mali na lopate. Už ich len vložiť do trúby a upiecť. Trúba bola rozohriata, mali sme deväťgólové vedenie a zrazu to nešlo. Zrejme sa babám v hlave začali víriť spomienky na predošlé prehry a teraz sú tak blízko ich dať konečne dole. Jedna chyba, druhá, tretia.... a bolo to 24:19. Zopár hlasnejších slov trénerky dodal babám potrebný pokoj v koncovke a opäť sme začali piecť. Zase sme sa vrátili do vedenia o sedem, osem gólov a diváci si žiadali pokoriť tridsaťgólovú hranicu do siete súperiek. Baby ich vypočuli a pridali v posledných sekundách zápasu aj jeden gól navyše.

Veľmi pekný herný prejav bol dnes odmenený dvomi bodmi. SKVELÉ!

Zostava a góly: Kristína Balážová, Barbora Ďurechová 4, Almi Yildizová, Kristína Kupkovičová 7, Zuzana Kalmárová 2, Vanesa Valachová, Marcela Gardoňová, Lucia Kovácsová 9, Simona Kubovičová, Zuzana Janšáková 4, Romana Gašpareková 1, Ema Klamová, Sarah Richter 3, Anna Kvasnicová, Karin Švehlová 1, Ivana Gašpareková.

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 2:3, 5:5, 9:8, 14:9 / 21:12, 24:19, 31:24

Ako hrali naše ženy v prvých troch zápasoch

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
utorok, 04 október 2016 21:46

Je nedeľa približne 22:00 a pípne mi nový e-mail s textom: „Dobrý večer pán Jančár. Vy žijete? Tretí zápas a opäť máme body. Vy nemáte žiaden komentár?“ Takýto e-mail som dostal od trénerky žien Violy Gaburovej. Moja odpoveď bola okamžitá: „Zdravím trénerka. Pozorne Vás sledujem a napíšem.“

Tak si trochu priblížme, čo sa za prvé týždne udialo v šatni žien a na palubovkách. Už prvý domáci súboj tejto sezóny priniesol zmenu. Zmenu priorít. Viola Gaburová je hlavnou trénerkou žien, ale už aj starších dorasteniek. Práve dorastenky sa stávajú plnohodnotným doplnením kádra žien. Preto napríklad v prvom domácom súboji Lucia Kovácsová nenastúpila za dorastenky, ale len za ženy. Zmysel tejto voľby bol jasný. Získať so ženami prvé body hneď v úvodnom zápase!

Tento plán sa vydaril a hráčky Topoľčian odchádzali zo Stupavy s nádielkou 37-gólov (37:21). I druhý zápas odohrali naše ženy na domácej palubovke a hostili Nesvady. Trénerské duo Viola Gaburová a Martin Kanda dalo opäť priestor viacerým dorastenkám a tie sa v zápase nestratili. Naše ženy poslali Nesvady domov s obdobnou 37-gólovou nádielkou (37:27)!!!

Nasledoval prvý zápas na ihrisku súperiek. Konkrétne v Seredi. Zápas nám priniesol znovu dôvod na radosť, pretože si baby pripísali ďalšie dva body do tabuľky a odchádzali zo Serede s víťazstvom (23:30). V celej minulej jesennej časti sezóny získali bodov šesť. Toľko majú teraz po troch zápasoch! Samozrejme treba hľadieť aj na kvalitu súperiek, s ktorými doteraz hrali, tie nepatria k špici ligy. Prídu tímy, ktoré viac preveria naše ženy ako po kondičnej pripravenosti, zohratosti, ale aj mentálnej odolnosti.

Trénerkin prístup je tvrdý, a ako ona sama hovorí, dnešné výsledky nie sú dielom zázraku, ale poctivej driny. Dáva možnosť sa hráčkam na palubovke herne prejaviť. Vie ich pochváliť, ale aj im patrične naložiť. Nie každá to znesie, ale možno práve jej prístup oddelí bojovníčky od dievčat, ktoré hádzanej nedávajú 100%, ako ona vyžaduje. Ale tak je to určite v každom športe, kde sa chcete postupne porovnávať s najlepšími.

Zázrak menom Viola.

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 08 máj 2016 21:39

VIOLA 1Pred sezónou sa trénerskej taktovky družstva žien ujala Viola Gaburová. Nastúpila do ťažkej pozície, veľmi ťažkej. Stupavské ženy sa mali premiérovo predstaviť v 1.lige a cieľ či skôr sen, ktorý im bol vytýčený bol takmer z ríše scifi. Udržať prvú ligu. Pre Violu to však nebol sen, ale výzva. Dokázať sebe, ľudom čo ju do Stupavy pritiahli, fanclubu, mestu a hlavne samotným hráčkam, že keď pôjdu za ňou, tak sa môžu tešiť z historického výsledku.

Spôsoby.
Violine spôsoby neboli a nie sú vôbec oku lahodivé. Jej tréningy a coaching počas zápasov je tvrdý. Je náročná a veľakrát to pripomína perfektcionalizmus. Zopár hráčok to pod jej vedením v priebehu roku nevydržalo, niektoré vyradilo zranenie alebo materské povinnosti. Už po prvých tréningoch videla, že káder treba posilniť a aj vhodne doplniť z domácich dorasteniek.

Reč na vyhodnotení.
Pamätám si jej reč počas slávnostného hádzanárskeho vyhodnotenia, ako hovorila o zisku šiestich bodov po jesennej časti, a že vyhrali zopár druhých polčasov, čo dáva svetielko na konci tunela. Dnes sa zdá, že môžeme o nej hovoriť ako o dobrej vizionárke. Nezabúdajme však, že po prvých šiestich kolách tejto sezóny mali Stupavské ženy na konte nula bodov!

VIOLA 3Jarná časť sezóny.
Ako som už vyššie spomenul, káder sa bohužiaľ postupne riedil a bolo nevyhnutné zapojiť dorastenky do tímu ešte viac. Práve pre tieto teenagerky je takéto zapojenie do tímu veľmi náročné. Majú svoje obdobie vzdoru (kto ho nemal, nech mu svätožiara svieti), majú frajerov, dokončujú školy, robia si vodičáky a o väčšine dospelých si myslia, že sú k nim nespravodliví. Čo im však slúži ku cti, tak tieto stimuly začali utláčať do úzadia a začali postupne nastupovať. Je za tým práca aj ich trénera a samotnej Violy.

Nič nikomu neodpustí. Dorastenka Lucka sa nešťastne pod jej vedením na zápase zranila, čo ju vyradilo z tréningového procesu na niekoľko dní. Ďalšia dorastenka Naty na výlete v Nemecku bežala po eskalátoroch, ale Viola to brala ako moment, ako ju posunúť vyššie: „Natália, dvíhaj kolená! Poriadne!“ Obe dorastenky spoločne s ďalšou, Ivkou, s ňou cestovali do toho Nemecka aj autom. Po pár sto kilometroch povedala práve Ivi: „Chcem takto cestovať s trénerkou, s ňou je taká sranda.“ Prečo to spomínam? Práve tieto baby mali možnosť trénerku Violu spoznať ešte viac a nie je div, že práve Naty či Ivi nechýbali na súpiske žien proti Močenku. Ako nič nikomu nedaruje, tak ich vie aj podporiť.

VIOLA 4Violine hodnotenie po zápase s Močenkom.
Citujem z neho: „Teším sa s vami (myslené na hráčky) na posledný sezónny zápas.“ Presne! Teší sa na posledný sezónny zápas, nie na posledný ligový zápas. Pretože 1.ligu spoločne so všetkými hráčkami pre Stupavu udržala i pre ďalšiu sezónu!!!

Gratulujeme, „sekera“ Viola

Do Stupavy pricestoval druhý tím tabuľky – Iuventa Michalovce s jednoznačným cieľom – odviezť si na východ Slovenska dva body. Na ihrisko nastúpili sebavedomo – toto sebavedomie im ale dlho nevydržalo. Stupavské ženy totiž dali do hry celé srdce a od začiatku sa ujali vedenia. Tesný náskok si udržiavali takmer celý prvý polčas, nepremenené šance kompenzovali obetavým výkonom v obrane a súperky dokonale zaskočili. Po polčasovej jednogólovej strate sme čakali, či aj v druhom polčase dokážu zopakovať skvelý výkon z prvej polovice.

Dokázali. Dvomi gólmi na začiatku druhého polčasu otočila Lucia Kovácsová stav na 16:15 a znova sme si držali tesný náskok. Veľké srdce ukázali dievčatá v 23. minúte, keď súperky štvorgólovou šnúrou otočili na 22:23. Stupavčanky sa nezlomili, k dvom gólom Martiny Trochtovej pridala jeden aj Sisa Belošičová a súper už dokázal len znížiť na konečných 25:24.

Okamžite po zápase leteli všetky ruky hore a radosť a šťastie hráčok nemali konca-kraja. Zaslúžene. Keby dievčatá podali v každom zo zápasov takýto koncentrovaný výkon, boli by určite v tabuľke oveľa vyššie.

Tešila sa aj trénerka Viola Gaburová: “Dnes boli dievčatá hádzanársky odmenené. Výbornou obranou zaskočili súpera, ktorý nás zrejme podcenil. Zúročili sme všetku drinu, ktorú sme do toho od začiatku sezóny dali. Výborným tímovým výkonom sme napriek streleckým chybám dokázali poraziť súpera zvučného mena. Pomohla nám hlavne koncentrovaná obrana. Náš kredit rastie a verím, že si už súperi nebudú do Stupavy chodiť po lacné body.“

Zostava a góly Stupavy: Balážová, Kupkovičová 4, Lisalová, Kovácsová 7, Kaláberová, Havlová, Klamová, Tučnovičová 3, Kurčinová 2, Janšáková 4, Trochtová 4, Belošičová 1

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 9:7, 9:10, 11:10, 11:11, 12:11, 12:13, 14:13, 14:15 / 15:15, 18:15, 18:16, 19:16, 19:18, 20:18, 20:19, 22:19, 22:23, 25:23, 25:24

Ženy: HC Sporta Hlohovec – HC Tatran Stupava 29:23 (13:13)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
pondelok, 16 november 2015 20:55

Ženy nastúpili v Hlohovci proti domácej Sporte a odohrali dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom polčase hrali s oduševnením a bili sa o každú loptu. Stav bol tesný, a aj keď im Hlohovčanky šesťgólovou šnúrou medzi štvrtou a desiatou minútou odskočili na 7:3, naše dievčatá to nevzdávali a do konca polčasu vyrovnali.

V druhom polčase akoby nastúpiliný tím – chýbala nám iskra a odskočenie súperiek sme už nevedeli zlikvidovať. Ten si päťgólový náskok v pohode držal celý polčas a dotiahol zápas do víťazného konca.

Rozdielne výkony mrzeli aj trénerku Violu Gaburovú: „Po solídnom polčase sme v druhej časti hrali veľmi profesorsky. Dievčatá pôsobili unaveným dojmom a stále nám chýbal jeden krok – či už v obrane alebo v útoku. Chýbala nám chuť pobiť sa o výsledok a keď k tomu strelecky zlyhali naše krídla, o výsledku bolo rozhodnuté. Verím, že ďalšie zápasy už budeme doťahovať do konca.“

Zostava a góly Stupavy: Balážová, Kupkovičová 11, Lisalová 1, Kaláberová 1, Jurigová, Havlová, Straková 1, Klamová, Tučnovičová 4, Gáliková, Kurčínová 5, Švehlová, Trochtová

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 1:0,1:2, 2:2, 2:3, 7:3, 7:5, 9:5, 9:7, 10:7, 10:8, 11:8, 11:9, 12:9, 12:10, 12:11, 13:11, 13:13 / 15:13, 15:14, 17:14, 17:15, 18:15, 18:16,19:16, 19:17, 22:17, 22:18, 23:18, 23:19, 24:19, 24:20, 25:20, 25:21, 26:21, 26:23, 29:23

Stupavské ženy cestovali vo svojej neľahkej ceste náročnou prvou ligou do Bratislavy,kde sa stretli s Interom. Naše do zápasu nastúpili výborne, súperky zaskočili a udržiavali si tesné vedenie. Hoci uprostred polčasu nám súperky „oskočili“ na štyri góly, dokázali sme pred koncom polčasu znížiť na rozdiel gólu. Záver polčasu ale lepšie zvládli Bratislavčanky a do šatní šli s trojgólovým náskokom.

Prvú polovicu druhého dejstva sme ešte dokázali držať krok so súperom, ten ale našim zjavne už uťahaným dievčatám ušiel a odstup si pohodlne udržal až do konca.

Trénerka Viola Gaborová povedala o zápase: "Ženy, opäť posilnené piatimi dorastenkami, ale bez hráčok Senca podali v celku zaujímavý a sľubný výkon. V prvom polčase hrali bez rešpektu, s nasadením chuťou a polčasový výsledok nenasvedčoval, že sme nováčikom súťaže. Druhý polčas poznačila únava a vyťaženosť hráčok v obranných systémoch 1+5 či 2+4. Tie uberali našim hráčkam sily, dorky pritom absolvovali doobeda svoj zápas. Určite sme sa na ihrisku nestratili, ale ubúdanie síl, individuálne chyby, jednoduché straty lôpt, a herné skúsenosti nás stáli lepší výsledok.Perspektíva nášho družstva žien urobila opäť krok vpred. Ďakujem dorastenkám, že ženám pomáhajú - o rok budú už aj oni ligistky v družstve žien."

Zostava a góly Stupavy: Kristína Kupkovičová 12, Marcela Gardoňová 1, Linda Lisalová, Lucia Kovácsová, Vanessa Kaláberová, Nikola Jurigová 3, Lucia Havlová, Karin Švehlová 1, Martina Trochtová, Vanesa Raffasederová 4, Romana Gašpareková 1, Ivana Gašpareková 4

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 7:6, 7:7, 10:7, 10:8, 12:8, 12:10, 13:10, 13:11, 14:11,14:13, 16:13 / 16:14, 18:14, 18:15, 19:15, 19:16, 20:16, 20:17, 21:17, 21:18, 22:18, 23:19, 27:19, 27:22, 28:22, 28:23, 29:23, 29:24, 31:24, 31:25, 35:25, 35:26

Ženy Stupavy ako posledné počas víkendu privítali košické súperky. Po víťazstve mladších aj starších dorasteniek sme čakali, ako si s touto vysoko nasadenou latkou poradia.

Začiatok im nevyšiel celkom podľa predstáv, vedenia sa ujal súper, ale až do stavu 5:6 sme sa ho držali. Potom sa bohužiaľ začala prejavovať nezohratosť nášho tímu, strácali sme lopty a v útoku boli dievčatá málo nebezpečné. Keď navyše nevedeli nájsť recept na ubránenie vysokej košickej spojky severského pôvodu, súper sa nám začal vzďaľovať. Polčas sme prehrali o 5 gólov a boli sme zvedaví, či v šatni nájdeme recept na súperky.

Bohužiaľ ani prestávka dievčatám nepomohla a aj v druhom polčase pokračovali vo výkone plnom chýb a nepremenených príležitostí. Košičanky si tak zo Stupavy s prehľadom odniesli oba body.

Trénerka Viola Gaburová hodnotila zápas takto:
„Zápas bol pre naše dievčatá ťažký, pretože im zatiaľ chýba väčšia zohranosť a herná prax. Napriek tomu sme mali šancu zvíťaziť, ak by sme využili našu rýchlosť, taktické myslenie a boli úspešné v koncovke. Bohužiaľ, koncovka bola dnes našou slabinou a pripravila nás o možnosť nejaký ten bodík získať. S kolektívom zatiaľ pracujeme krátky čas, ale zlepšenie je badateľné, verím, že naše výsledky ešte len prídu. Pozitívom je, že do kolektívu dobre zapadajú aj „požičané“ dorastenky. Potrebujeme, aby sa našla líderka, ktorá dievčatá poženie vpred a prebudí v nich dravosť a zdravú drzosť. Keď prestaneme hrať zakríknuto, súperky sa majú na čo tešiť.“

Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Kristína Kupkovičová 8, Marcela Gardoňová, Lucia Kovácsová 2, Stanislava Kováčová 4, Vanessa Kaláberová 1, Nikola Jurigová 2, Lucia Havlová, Martina Trochtová 1, Vanesa Raffasederová 6, Katarína Tučnovičová, Katarína Gáliková, Diana Kurčinová, Karin Švehlová

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:10, 7:10, 7:11, 8:11, 8:13, 9:13, 9:15, 10:15, 10:17, 11:17, 11:18, 12:18, 12:19, 13:19, 14:19 / 14:20, 15:20, 15:21, 17:21, 17:22, 18:22, 18:23, 19:23, 19:26, 20:26, 20:27, 22:27, 22:29, 23:29, 24:29, 24:30, 25:30, 25:32

Ženy: HC Tatran Stupava - JSG Bánovce n.B. 24:28 (8:16)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
utorok, 22 september 2015 11:20

Ženy odohrali svoj prvý zápas v 1. lige proti Bánovciam. Nastúpili s veľkým odhodlaním, ale bola na nich vidieť nevyhratosť a nezohratosť. Trápili sa hlavne v prvom polčase, ktorý prehrali vysoko 8:16.

V druhom polčase "zapli", akoby dostali chuť do hry. Vyhrali ho 16:12, na zvrat to ale nestačilo, takže Bánovčanky si od nás odvážajú cenné dva body.

Trénerka Stupavy Viola Gaburová po zápase hodnotila:
"Do zápasu sme nastúpili "nemastne-neslane", chýbalo nám odhodlanie. Dostávali sme lacné góly a nepremieňali brejky. Aj vďaka výbornému publiku sa dievčatá v druhom polčase nakopli a som rada, že ukázali morálnu silu a dokázali ho vyhrať. Škoda, že sme nemali dostatok času, za zlepšený bojovný druhý polčas by sme si aspoň bod zaslúžili. Ak zlepšíme aj streľbu z diaľky, máme v ďalších zápasoch šancu dosiahnuť lepšie výsledky."

Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Kristína Kupkovičová 12, Marcela Gardoňová 5, Linda Lisalová 1, Jana Polláková, Simona Belošičová, Lucia Kovácsová, Patrícia Kupkovičová, Stanislava Kováčová 3, Vanessa Kaláberová, Nikola Jurigová 1, Lucia Havlová, Karin Švehlová 1, Martina Trochtová 1

Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda

Priebeh: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:8, 6:8, 6:9, 7:9, 7:14, 8:14, 8:16 / 10:16, 10:17, 12:17, 12:18, 13:18, 13:19, 16:19, 16:21, 17:21, 17:23, 19:23, 19:25, 21:25, 21:26, 22:26, 22:27, 23:27, 23:28, 24:28 

Stupavčanky u lídra II.ligy bodovo naprázdno. Domáci diváci v Šuranoch si mohli až v 40-ej minúte zápasu vydýchnuť a uvoľnene ďalej povzbudzovať svoje družstvo, nakoľko veľmi úzkemu hráčskemu kádru Stupavy už dochádzali fyzické sily. No do toho momentu boli veľmi vyrovnaným súperom lídrovi ligy. Dievčatá znova podali bojovný výkon. Strelecky sa darilo Kupkovičovej a presadili sa skoro všetky hráčky. Najväčším problémom bola obrana, na ktorej musíme aj naďalej pracovať a v útočnej fáze sa ukázal ako veľký problém dodržiavanie taktických pokynov jednotlivca. Kvalitný a veľmi pohľadný, až do 40.min aj napínavý predposledný zápas sezóny si vyšla odkontrolovať dvojica skúsených rozhodcov (Sivák-Oťapka).

Posledný zápas sezóny odohrajú ženy v nedeľu o 18.00 v Stupave.

 

Zostava a góly: Balážová 0, Kupkovičová 10, Švehlová 0, Lisalová 6, Pollaková 0, Dulanská 0, Belošičová 1, Kováčová 6, Havlová 0, Klamová 2, Trochtová 0
Tréner: Vigh, ZVD: Kanda

Ženy: HC Tatran Stupava - ŠKH Detva 26:24 (15:12)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 12 apríl 2015 16:10

Stupavské ženy hrali doma proti Detve. Obidva tímy nastúpili s poloprázdnou lavičkou, takže sa zápas hraný vo vysokom tempe očakávať nedal. Napriek tomu nielen súper, ale aj naše dievčatá zvolili predsa len príliš vlažné tempo. Úvod Stupavčankám vyšiel, viedli 4:1. Potom hrali pasívnejšie, nevedeli sa presadiťv útoku  a dovolili dievčatám spod Poľany, aby sa na ne dotiahli. V priebehu zápasu sa naše dievčatá neodpútali viac ako na 4-5 gólov, súper sa vždy vďaka našim ľahko strateným loptám do zápasu vrátil. Presne to isté sa stalo aj v záverečných minútach – šesťgólový náskok Detvanky stiahli na konečných 26:24 a boli sme nakoniec radi, že už zápas skončil a že sme dva body ustrážili.

Hrajúca trénerka Zuzka Kalmárová o zápase povedala:
"Nastúpili sme v oklieštenej zostave a tak museli hrať všetky hráčky naplno. Som rada, že sme to zvládli, hoci ma mrzia technické chyby. Bolo ich veľa na oboch stranách, no u nás vždy prišli v nevhodných momentoch, keď sme mohli súperky definitívne zlomiť."

Zostava a góly Stupavy: Balážová, Kupkovičová 7, Kalmárová 1, Gardoňová 1, Lisalová 7, Belošičová, Kováčová 3, Klamová, Švehlová 4, Trochtová 4

Tréneri: Martin Kanda, Zuzana Kalmárová

Priebeh: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, timeout Stupava, 7:6, 7:7, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9, 11:9, 11:10, 13:10, 13:11, timeout Detva, 14:11, 14:12, 15:12 / 15:13, 17:13, 17:14, 18:14, 18:15, 19:15, timeout Detva, 19:17, 22:17, 22:18, 23:18, 23:19, 25:19, 25:22, 26:22, 26:24

Ženy Stupavy odohrali na súperovom ihrisku zápas s družstvom Družstevník Lehnice. Po vyrovnanom zápase nakoniec ťahali za kratší koniec domáce, keď naše dievčatá vyhrali o jediný gól 25:24.

Tréner Martin Kanda zápas komentoval takto:
"Získali sme dva body priemerným výkonom s priemerným súperom. Cestovali sme s veľmi úzkym kádrom, našťastie naše dievčatá v závere zabojovali o víťazstvo a vyhrali."

Zostava a góly Stupavy: Balážová, K. Kupkovičová 8, Švehlová 1, Gardoňová 6, Lisalová 3, Dulanská, Kováčová 5, Havlová, Klamová 1, Trochtová 1

Tréneri: Martin Kanda, Zuzana Kalmárová

Priebeh: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:8, 6:8, 6:9, 7:9, 7:10, 8:10, 8:11, 9:11, 9:12, 10:12, 10:13, 11:13, 13:13, 13:15 / 13:17, 14:17, 14:18, 16:18, 16:19, 18:19, 18:21, 18:22, 20:22, 20:23, 21:23, 21:24, 22:24, 22:25, 24:25

Ženy: N. Zámky - Stupava 19:28 (9:17)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 15 marec 2015 21:26

Tím žien vycestoval do Nových Zámkov s ambíciou priviezť dva body. Sústredeným výkonom nenechali Stupavčanky nič na náhodu a už v prvom polčase si pripravili dostatočný náskok. Aj v druhom polčase boli naše dievčatá lepším družstvom a po zásluhe si očakávané dva body priviezli. Škoda len, že okrem dvoch bodov si priviezli aj zlomenú nohu...

Zostava a góly Stupavy: Balážová, K. Kupkovičová 5, Švehlová, Lisalová 8, Dulanská, Belošičová 1, Kováčová 4, Havlová, Klamová, P. Kupkovičová 6, Trochtová 4

Tréner: Martin Kanda

 

Ženy: Stupava - Revúca 20:18 (11:9)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
pondelok, 09 marec 2015 23:02

Stupavské ženy nastúpili v domácom zápase proti Revúcej. Oba polčasy mali podobný priebeh - Stupavčanky dokázali Revúcej "poodskočiť", na konci polčasov sa ale skóre vyrovnávalo a naše boli nakoniec rady, že zápas dotiahli do víťazného dvojgólového konca.

Za zmienku určite stojí, že skóre druhého polčasu otvárala Patrícia Kupkovičová, ktorá sa v drese Stupavy vrátila k súťažnej hádzanej po 7 rokoch.

Zostava a góly Stupavy: Balážová, K. Kupkovičová 7, Švehlová, Gardoňová 5, Lisalová, Dulanská, Belošičová 1, Kováčová 4, Havlová, Klamová 1, P. Kupkovičová 2, Trochtová

Priebeh: 3:0, 3:1, 5:1, 5:4, 8:4, 8:8, 9:8, 9:9, 11:9  /  13:9, 13:10, 14:10, 14:11, 16:11, 16:14, 19:14, 19+:16, 20:16, 20:18

Ženy: Senica - Stupava 25:23 (11:11)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 30 november 2014 21:05

Ženy nastúpili na svoj posledný zápas jesennej časti proti priemernému družstvu Senice. Išli tam s cieľom priviezť dva body, nakoniec sa ale museli vrátiť bez bodu.

V chladnom počasí pôsobili aj stupavské ženy veľmi chladne a zamrznuto, nedokázali sa skoncentrovať a robili množstvo chýb. Skoncentrovať sa dokázali len na pár minút a vtedy súpera jednoznačne prevýšili a peknými hernými kombináciami sa na neho doťahovali.

Prvý polčas sme nakoniec dokázali aspoň remizovať, koncentrácia nám ale v druhom polčase nevydržala, Senica nám odskočila na dva-tri góly a už sme ju nedokázali dotiahnuť.

Trénerka Zuzka Kalmárová vidí príčiny prehry hlavne v psychike:
"Zakončenie jesennej časti som si predstavovala inak. Dnes nám chýbalo srdiečko, nebolo cítiť kolektívny duch. Nezabojovali sme jedna za druhú, vyrobili sme množstvo nepresností a dievčatá neplnili taktické pokyny."

Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Kristína Kupkovičová 5, Zuzana Kalmárová 5, Marcela Gardoňová 2, Linda Lisalová 2, Simona Belošičová, Sabina Štefíková 4, Stanislava Kováčová 5, Lucia Havlová, Karin Švehlová, Martina Trochtová

Tréneri: Zuzana Kalmárová, Martin Kanda

Priebeh: 4:0, timeout Stupava, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 6:7, timeout Senica, 7:7, 7:9, 10:9, 10:10, 11:10, 11:11  /  11:13, 14:13, timeout Stupava, 14:14, 15:14, 15:15, 16:15, 16:17, 18:17, 18:18, 20:18, 20:19, 21:19, 21:20, 22:20, 22:22, 23:22, timeout Senica, 24:22, 24:23, 25:23

201411123 surany2V Stupavskej hale sa dnes hral mimoriadne zaujímavý zápas žien - v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke 2. ligy sa stretli dva doposiaľ neporazené tímy - Šurany a domáca Stupava. Za vynikajúcej diváckej kulisy sa začal súboj v svižnom tempe, útoky sa rýchlo striedali a do stavu 6:6 bol priebeh veľmi vyrovnaný. Potom stupavské dievčatá zahodili niekoľko vyložených šancí, Šuranom sa darila streľba spoza obrany, vymietli snáď všetky rožky našej brány a šesťgólovou šnúrou nám ušli na 6:12. Stupavčanky sa ale nevzdali a do prestávky skorigovali aspoň na 8:13.

Nástup do druhého polčasu nám nevyšiel úplne podľa predstáv, v prvých minútach pridali Šurany dva ďalšie góly, potom sa ale obraz hry zmenil. Stupavčanky dokázali nájsť "skulinky" v súperovej obrane, vybojovali sme niekoľko sedmičiek (škoda, že nie všetky sa podarilo premeniť) a začali sme Šurany doťahovať. V 16. minúte bol rozdiel len troch gólov, ale niekoľkými ľahko stratenými loptami sme prišli o šancu zdramatizovať záver. Šurany nás už rutinérsky podržali ďalej od brány a na prvom mieste tabuľky ostávajú ony.

Za ocenenie určite stojí, že sa naše dievčatá nevzdávali až do konca, publikum ich hnalo a videli sme kvalitný dramatický súboj, ktorý na záver ocenili fanúšikovia obidvoch tímov, ktorí vytvotili búrlivú, ale korektnú kulisu zápasu.

201411123 surany3Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Kristína Kupkovičová 5, Zuzana Kalmárová 2, Marcela Gardoňová 2, Linda Lisalová 1, Jana Polláková, Simona Belošičová, Sabina Štefíková 3, Stanislava Kováčová 4, Lucia Havlová, Zuzana Rychtárechová 3, Karin Švehlová, Martina Trochtová 1, Ida Prokop, Michaela Rychtárechová

Tréner: Martin Kanda

Priebeh: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:12, 7:12, 7:13, 8:13  /  8:15, 11:15, 11:17, 12:17, 12:18, 15:18, 15:19, 16:19, 16:20, 16:21, 17:21, 17:23, 18:23, 18:24, 20:24, 20:25, 21:25, 21:26

 

Ženy: Kolárovo - Stupava 24:28 (11:14)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
pondelok, 10 november 2014 12:44

Stupavské ženy tentokrát cestovali do Kolárova. Ich ambíciou bolo priviezť dva body, potrebné pre udržanie sa na čele tabuľly. Sťažené to mali viacpočetnou maródkou.

 Na stiesnenej ploche neštandardných rozmerov hrali dievčatá prvý polčas akoby so zviazanými rukami, aj dve nové nové posily sa s kolektívom len zohrávali. Zlomovým bol záver prvého polčasu, keď sme Kolárovu dokázali odskočiť na rozdiel troch gólov.

V druhom polčase predviedli dievčatá ukážkovú bojovnosť, gól po góle sa domácim vzďaľovali a nedovolili im zápas príliš zdramatizovať. Súboj dotiahli do víťazného konca, štvorgólové víťazstvo si zaslúžili.

Zostava a góly Stupavy: Zuzana Kalmárová 3, Marcela Gardoňová 1, Linda Lisalová 6, Simona Belošičová, Stanislava Kováčová 3, Lucia Havlová, Karin Švehlová 1, Martina Trochtová 1, Ema Klammová, Kristína Kupkovičová 8, Jana Polláková, Sabina Štefíková 5

Tréneri: Zuzana Kalmárová, Martin Kanda

 

Stupavské ženy privítali doma tím Dunajskej Stredy. Jednoznačne ho prevýšili a zaslúžene zvíťazili. Škoda len, že nedokázali ubrániť viac akcií súpera a dostali relatívne veľa gólov. Držíme im palce, aby si vedúcu priečku ligy udržiavali aj naďalej.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Zuzana Kalmárová 7, Lucia Kostková, Linda Lisalová 2, Simona Belošičová, Stanislava Kováčová 3, Lucia Havlová, Zuzana Rychtárechová 5, Karin Švehlová 1, Martina Trochtová 2, Ema Klammová, Ida Prokop, Kristína Kupkovičová 8, Polláková,

Tréner: Martin Kanda

Priebeh: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4, 7:5, 8:5, 8:6, 10:6, 10:7, 11:7, 11:8, 16:8, 16:9, 17:9  /  17:10, 20:10, 20:13, 21:12, 21:13, 22:13, 22:14, 23:14, 23:16, 24:16, 24:17, 26:17, 26:18, 27:18, 27:19, 28:19, 29:19, 29:20, 29:21, 31:21, 31:23

Ženy: Detva - Stupava 22:36 (11:17)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
sobota, 25 október 2014 20:18

Ženy Stupavy cestovali do Detvy, aby pod Poľanou potvrdili vynikajúce výsledky, ktoré doteraz v lige dosiahli. Boli sme zvedaví, ako urputne budú Detvanky odolávať.

Začiatok zápasu bol celkom vyrovnaný, veď po 15 minútach bolo 8:8. Potom ale naše zavelili do útoku a po siedmich minútach už bolo 8:14. Naše nepoľavili a dohrali polčas do výborných 11:17.

V druhom polčase pôsobila Detva odovzdaným dojmom, naše dievčatá naopak podali mimoriadne kolektívny výkon a viedli až o 18 gólov. Na konci síce Detvanky výsledok mierne skorigovali, ale bolo to v momente, keď bol zápas dávno definitívne rozhodnuté a naše dievčatá mohli oslavovať ďalší zápas do série ich doterajšej neporazenosti.

 

Zostava a góly Stupavy: Balážová, Trochtová 3, Klamová 2, Kupkovičová 8, Rychtárechová 8, Kalmárová 6, Prokop, Lisalová 5, Kováčová 4, Belošičová, Havlová

Tréner: Martin Kanda

Priebeh: 0:3, 1:3, 1:4. 3:4, 3:5, 5:5, 5:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:14, 10:14, 10:16, 11:16, 11:17  /  11:19, 12:19, 12:24, 13:24, 13:31, 14:31, 14:32, 15:32, 15:33, 17:33, 17:34, 20:34, 20:35, 22:35, 22:36

Ženy: HC Tatran Stupava - Medik Martin 29:18 (12:11)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
streda, 22 október 2014 22:33

Ani dnešný upršaný večer a severský vietor nám neprivial premožiteľa. Družstvo Medik Martin, zložené komplet z nórskych hráčok (len náhradná brankárka mala slovenské meno) nás v prvom polčase poriadne mrazilo. Dievčatá akoby mali skrehnuté prsty, strácali aj ľahké lopty, nepremieňali tutovky... Polčas sme vyhrali o jediný gól.

V druhom polčase šiel najprv Martin do vedenia, ale potom sa vietor aj obraz hry otočil. Po príchode ešte nie úplne uzdravenej Zuzky Rychtarechovej sa dievčatá ujali iniciatívy a v úseku od 15. do 29. minúty nedovolili súperkám streliť ani jediný gól. Stupavská hádzaná tak opäť zažila víťazný večer.

Zostava a góly Stupavy: Balážová, Kupkovičová 5, Kalmárová 8, Kostková, Lisalová 8, Dulanská, Belošičová, Kováčová 4, Havlová, Rychtárechová 1, Klamová, Švehlová, Trochtová 3, Prokop

Tréner: Martin Kanda

Priebeh: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 8:5, 8:7, 9:7, 9:9, 11:9, 11:10, 11:11, 12:11 / 12:13, 13:13, 15:13, 15:14, 19:14, 19:15, 20:15, 20:16, 21:16, 21:17, 28:17, 28:18, 29:18

20141019 lehnice1Stupavské ženy narazili na zdatného súpera - družstvo Lehníc. Išlo o súboj druhého a piateho tímu tabuľky, čo sľubovalo napínavý zápas. V tomto ohľade nemohol nikoho sklamať - bol od začiatku až do konca mimoriadne dramatický.

Naše začali dobre - dokázali sa presadiť zo spojok, ubrániť súpera a viedli sme 5:2. Potom prišiel nepochopiteľný strelecký výpadok, ani obrana nepracovala, ako mala a keď 5 minút pred koncom druhého polčasu prehrávali o 4 góly, vyzeralo to s nimi zle. V závere polčasu ale našli stratenú streleckú mušku, navyše dokázali zastavovať lehnické útoky a polčas dotiahli na 11:11.

Druhý polčas sme opäť začali dobre, ale tímy sa naťahovali o každý gól. V druhej polovici polčasu nám Lehnice ušli na dvojgólový rozdiel a museli sme ich doťahovať. V závere zápasu to vyzeralo, že zopakujeme skvelý výkon zo záveru prvého polčasu - dotiahli sme sa a išli do vedenia. Tridsaťšesť sekúnd pred klaksónom Lehnice vyrovnali a my sme si zobrali oddychový čas. Bohužiaľ sa nám zjavne nepodarilo splniť to, čo tréneri naordinovali, lebo 5 sekúnd pred koncom sme o loptu prišli a nakoniec môžeme byť radi, že súper neskóroval a uhrali sme remízu.

20141019 lehnice3Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Linda Lisalová 1, Simona Belošičová, Stanislava Kováčová 5, Lucia Havlová, Zuzana Rychtárechová 4, Karin Švehlová, Martina Trochtová, Lucia Dulanská, Ema Klammová, Ida Prokop, Kristína Kupkovičová 12

Tréneri: Zuzana Kalmárová, Martin Kanda

Priebeh: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:7, 7:7, 7:11, 11:11 / 12:11, 12:12, 13:12, 13:13, 14:13, 14:14, 15:14, 15:16, 16:16, 16:18, 18:18, 18:20, 19:20, 19:21, 22:21, 22:22

Ženy: Topoľníky - Stupava 25:34 (12:16)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 05 október 2014 17:34

Ani tretí súper dostatočne nepreveril stupavské družstvo žien a tie si spolu s pekným výsledkom 25:34 odviezli domov aj dva body.

Úplne také jednoduché to ale nebolo, lebo naše brankárky cesta do Topoľníkov dosť unavila a hráčky museli obranný múr úplne zatmeliť, čo sa im našťastie aj podarilo a obetavými obrannými zákrokmi už v zárodku prerušovali útočne snahy súperiek.

Zostava a góly Stupavy: Balážová, Kalmárová 3, Kupkovičová 6, Lisalová 4, Belošičová 4, Kováčová 4, Havlová, Rychtárechová 9, Klamová, Švehlová 3, Trochtová 4

Trénerka: Zuzana Kalmárová

Priebeh: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:6, 4:7, 6:7, 6:8, 8:8, 8:12, 9:12, 9:13, 10:13, 10:14, 11:14, 11:15, 12:15, 12:16 / 14:16, 14:23, 16:23, 16:25, 20:25, 20:26, 21:26, 21:28, 22:28, 22:29, 23:29, 23:31, 24:31, 24:33, 25:33, 25:34

Ženy: HC Tatran STUPAVA - HKŽ Nové Zámky 39:21 (19:9)

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 28 september 2014 10:27

zeny 27914 novezamky3Na prvý domáci zápas nastúpili stupavské ženy proti súperkám z Nových Zámkov. Od prvých minút sa hrala rýchla a pekná hádzaná. Domáce si vybudovali mierny náskok avšak húževnaté súperky s nimi držali krok. Avšak už po 15tich minútach sa začala prejavovať lepšia fyzická pripravenosť stupavských dievčat. Vďaka sérii získaných lôpt, či už po dobrom zákroku brankárky alebo ziskom v obrane a rýchlych protiútokov začal rozdiel skóre narastať až na polčasových 19:9.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, súperky sa snažili využívať svoje skúsenosti avšak "stupavčanky majú nabehané" čo aj patrične využívali a postupne zvyšovali rozdiel skóre až na konečných 17gólov. Zaplnená hala ich hnala celý zápas dopredu a baby si túto atmosféru užívali a hádzanou bavili tak ako seba tak aj stupavských fanúšikov.

Góly a zostava: Balážová 0; Kalmárová 10; Kupkovičová 6; Lisalová 7; Belošičová 1; Kováčová 5; Havlová 0; Rychtárechová 7; Klamová 0; Švehlová 1; Trochotvá 2; Prokop 0
Tréner: Vigh, ZVD: Kanda

Priebeh: 0:1; 4:1; 4:3; 6:3;6:4; 8:4;8:5; 12:5; 12:7; 17:7;17:8; 19:8; 19:9 / 22:9;22:11;23:11;23:13;25:13; 25:14; 30:14; 30:15; 31:15; 31:16; 35:16; 36:17; 36:18; 37:19;38:19; 38:21; 39:21

zeny 27914 novezamky1

Ženy - vstup do sezóny 2014/2015

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
piatok, 01 august 2014 21:03

Rozhovor s trénerkou žien Zuzkou Kalmárovou o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojná s jej priebehom?

Príprava novovzniknutého družstva žien začala vstupnými testami 30.7.2014 a prvý tréning sa uskutočnil 4.8.2014. S priebehom prípravy som spokojná, podarilo sa nám postupne dať dokopy dostatočne široký káder dievčat, ktoré absolvovali letnú prípravu takmer na 100%. Nie len dochádzka, ale aj prístup k tréningom a nasadenie boli vynikajúce. Počas prípravného obdobia sme odohrali 4 priateľské zápasy a zopár ich ešte máme v pláne. V Ivančiciach bola naša premiéra, žiaľ dvakrát sme domácim ženám podľahli. Doma sme v rámci tréningu nastúpili proti našim Veteránkam, ktoré sa nám podarilo poraziť a v poslednom zápase sme privítali na domácej palubovke extraligového súpera ŠKP Piccard Senec, s ktorým sme po vyrovnanej partii prehrali 26:33. Do začiatku súťaže nám zostávajú ešte 2 týždne, ktoré chceme venovať najmä hernému tréningu a máme v pláne ešte odohrať minimálne 3 prípravné zápasy.

 

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Keďže toto družstvo má pred sebou len svoju prvú sezónu vznikalo úplne nanovo. Základom bolo sedem mladých dievčat, vekom ešte staršie dorastenky, ktoré sme postupne doplnili hráčkami z Bratislavy a okolia. Väčšina z nich boli bývalé hádzanárky, ktoré mali chuť hrať, ale nemali kde. Oslovili sme ich a teraz hrajú za Stupavu. V súčasnosti je v kádri 16 hráčok, ktoré sa pripravujú na nadchádzajúcu sezónu.

 

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

Našim hlavným cieľom je stabilizácia družstva a výkonnostný rast najmä mladých hráčok. Chceli by sme odohrať vyrovnané zápasy a bojovať o popredné miesta v tabuľke. Bola by som veľmi rada, ak by sa nám už v prvej sezóne podarilo postúpiť do 1. ligy.

Ženy zohrali dramatický zápas s Hodonínom

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
sobota, 13 september 2014 21:23

Dnes nastúpili ženy na posledný prípravný zápas pred novou sezónou proti Hodonínu. V zápase na domácom ihrisku podľahli súperkám najtesnejším rozdielom 31:32. Skóre zápasu sa menilo raz na jednu, raz na druhú stranu, v závere Stupavčanky takmer dotiahli štvorgólovú stratu.

"Dnes sme doplatili hlavne na oklieštenú zostavu, v ktorej sme nastúpili. Chýbalo viacero hráčok a tak sme v kritických chvíľach nemohli prestriedať a trošku sa vydýchať. K záveru stretnutia nám už dosť ubúdali sily. V zápase sme urobili veľa chýb v obrane, v útoku sme nepremenili viaceré šance a naše technické chyby súperky trestali rýchlymi protiútokmi. Musím však dievčatá pochváliť, že aj za nepriaznivého stavu bojovali až do konca a uhrali slušný výsledok aj v takejto zostave, " povedala po zápase trénerka Zuzana Kalmárová.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Ema Klamová, Zuzana Rychtárechová 5, Karin Švehlová 1, Zuzana Kalmárová 5, Stanislava Kováčová 11, Simona Belošičová, Monika Drinková, Linda Lisalová 5, Martina Trochtová 4, Lucia Havlová 

Trénerka: Zuzana Kalmárová

 Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:6, 8:6, 8:8, 11:8, 11:10, 12:10, 12:11, 13:11, 13:14, 16:14, prestávka, 16:15, 17:15, 17:17, 18:17, 18:18, 19:18, 19:21, 21:21, 21:22, 23:22, 23:23, 23:25, 24:25, 24:26, 25:26, 25:27, 26:27, 26:29, 27:29, 27:31, 28:31, 28:32, 31:32

Ženy: Prvý zápas pred domácim publikom

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
nedeľa, 07 september 2014 20:47

Novovzniknuté družstvo žien sa v stredu 3.9.2014 po prvý krát predstavilo pred domácim publikom, keď si v priateľskom prípravnom zápase zmeralo sily s extraligovým družstvom ŠKP Piccard Senec. Mal to byť zápas Dávida s Goliášom, keďže stupavské ženy sú nováčikom v 2. lige, ale domáce dievčatá ukázali bojovnosť, chuť hrať a v neposlednom rade aj kvalitné výkony a s extraligistom odohrali vyrovnaný zápas.
Domáce nastúpili do zápasu s veľkým nasadením. Základom bola dobre fungujúca obrana, z ktorej mohli dievčatá vyrážať do rýchlych protiútokov, prípadne do druhej vlny a aj preto zo začiatku viedli. V priebehu prvého polčasu sa však stav vyrovnával a zostal nerozhodný (13:13) až do polčasovej prestávky, čo odzrkadľuje vyrovnanosť oboch celkov. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hostkám a domáce už ťažšie doťahovali vzniknutý náskok súpera. Stupavské ženy sa však nevzdávali a potrápili svoje protivníčky až do konca a odohrali kvalitný zápas s konečný výsledkom 26:33


Na to ako hodnotia herný výkon v prípravnom zápase proti ŠKP Senec a pocity z takmer plného hľadiska na prvom domácom zápase sme sa spýtali priamo hráčok HC Tatran Stupava: 


Martina TrochtováMartina Trochtová (pivotka) nastúpila na zápas po niekoľkoročnej odmlke. Ako sa ti hralo? Čo hovoríš na domáci fanklub?


„Hralo sa mi veľmi dobre, aj keď si myslím, že minimálne u mňa je ešte veľa priestoru na zlepšenie a na mnohých veciach ešte musím popracovať. Veľmi sa mi páči atmosféra v tíme a aj atmosféra v celom klube. Bola som veľmi milo prekvapená počtom divákov, ktorí sa na nás prišli pozrieť. Myslím, že nebudem hovoriť len za seba keď poviem, že v momentoch, keď nás už opúšťali fyzické sily nám pohľad na tribúnu plnú fanúšikov v zelenom pomohol ísť ďalej a vydať zo seba maximum. Vzhľadom k tomu, že sme ako družstvo vznikli len pred mesiacom a niektoré z nás dlhšiu dobu nehrali, som s našim stredajším výkonom veľmi spokojná aj napriek tomu, že ešte je toho dosť, na čom musíme aj ako jednotlivci aj ako celé družstvo popracovať.“

 


Stanka KováčováZápas ohodnotila aj spojka Stanka Kováčová: „Výkon proti Sencu hodnotím pozitívne, aj keď sme urobili veľké množstvo chýb. Je vidieť veľký pokrok, ktorý sme od začiatku prípravy spravili. Dovolím si tvrdiť, že sme boli vyrovnaným súperom ŠKP Piccard Senec, čomu nasvedčoval aj polčasový výsledok 13:13. Mám taký dojem, že ak takýmito výkonmi budeme pokračovať aj naďalej, v lige budeme ťažkým sústom pre každého nášho súpera.


Diváci v Stupave ma milo prekvapili. Nečakala som, že na náš zápas ich príde až tak veľa. Po celý čas nám hlasno fandili a tlieskali. Bolo to milé. Teším sa už na ligu a na povestnú zelenú kulisu.“

 


ďakovačkaA aká bola reakcia divákov a fanúšikov HC Tatran Stupava?


„Bol som prekvapený koľko hráčok máme. Dievčatá držali krok so súperom. Takisto sa mi páčil individuálny výkon niektorých stupavských hráčok a zapojenie mladých. Chýbala ešte kompletná spolupráca, ale spolupráca dvojičiek bola fajn.“


„Na stupavských ženách bolo vidieť odhodlanie i radosť z hry a svojim prvým zápasom na domácej pôde určite prilákali divákov na svoje ďalšie zápasy, na ktoré sa už teraz tešíme.“

A na záver slová trénerky a hráčky Zuzany Kalmárovej: „V mene celého kolektívu chcem poďakovať fanúšikom za ich podporu, boli ďalším hráčom v našom družstve a verím, že si nájdu cestu do haly aj na ďalšie zápasy.“

 

Ženy: Prípravný dvojzápas v Ivančiciach

Napísal(a)
Zverejnené v Aktuality ženy
streda, 20 august 2014 07:02

V sobotu 16.8.2014 absovovali ženy HC Tatran Stupava v Ivančiciach svoj prvý priateľský dvojzápas v novodobej histórii ženského družstva. Naše ženy nastúpili dvakrát proti domácim z Ivančíc. Zaujímavosťou tohto dvojzápasu bolo, že pre obidva celky to bol historicky prvý oficiálny zápas, ktorým oba tímy zahájili novú éru ženskej hádzanej v oboch mestách.

Dievčatá začali svoj prvý zápas vo vysokom tempe a aj vďaka dobre fungujúcej obrane držali krok so svojimi súperkami a podarilo sa im uhrať prijateľný polčasový výsledok 10:12. Po vyrovnanej partii v prvom polčase im však súper odskočil na rozdiel viacerých gólov a technicky dobre disponované hráčky Ivančíc ich predčili kombinačnou hrou. Takto sa Ivančice tešili z prvej výhry.

Na druhý zápas nastúpili Stupavčanky bez krajnej spojky Lindy Lísalovej , ale s o to väčším odhodlaním prehru oplatiť. Obrana opäť fungovala bez väčších problémov, ale dievčatá sa tentokrát strelecky trápili, čo súperky oplácali rýchlymi protiútokmi.

„Aj napriek dvom prehrám mám z dvojzápasu dobrý pocit. V niektorých fázach hry ma dievčatá milo prekvapili a som spokojná s predvedenou hrou, najmä v prvom polčase prvého zápasu. Sme ešte len na začiatku prípravy, pred zápasom sme mali za sebou len 6 tréningových jednotiek, prevažne kondičného charakteru, a zápas nám ukázal, že družstvo má potenciál, len s ním treba naďalej pracovať. Výsledok nepovažujem za dôležitý. Zápas pre nás bol ďalším tréningom kondičných schopností, hráčky si vyskúšali viacero herných pozícií a práve zmena na postoch sa odzrkadlila aj na výsledkoch. Vďaka dvojzápasu sme sa však mohli spoznať bližšie medzi sebou a postupne budovať kolektív,“ povedala po zápase trénerka žien Zuzana Kalmárová.

 

ŽENY

jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najbližšie udalosti ŽENY

Žiadne udalosti