HC Tatran Stupava - staršie žiačky Autor: Lucia Obžerová

Víťazstvo starších žiačok v Senci

Staršie žiačky podali v dnešnom zápase na pôde súpera v Senci výborný výkon. Svojho protivníka jasne prevýšili a zaslúžene zvíťazili presvedčivým rozdielom 37:24. Už v prvom polčase si vytvorili solídny náskok, keď viedli 20:11. V druhej polovici zápasu pokračovali v koncentrovanom výkone a nedovolili súperovi zdramatizovať priebeh stretnutia. Konečný výsledok len potvrdzuje kvalitnú hru a jednoznačnú dominanciu našich starších žiačok počas celého zápasu. Tento skvelý výsledok na ihrisku súpera je dôkazom ich rastúcej formy a tímovej súdržnosti.

Paula Bahorecová – trénerka: „Naše dievčatá predviedli na ihrisku veľmi dobrý výkon plný odhodlania a bojovnosti. V útočnej fáze sa im darilo realizovať nacvičené kombinácie, čo sa pozitívne prejavilo na ich celkovej hre. Je evidentné, že skúsenosti nadobudnuté na turnaji v Prahe sa im vyplatili a posunuli ich schopnosti na vyššiu úroveň. Patrí im za to veľká pochvala a uznanie.

Napriek skvelému výkonu je však stále priestor na zlepšenie, najmä v obrannej činnosti. Musíme sa sústrediť na elimináciu zbytočných chýb, ktoré by mohli mať negatívny dopad na výsledok zápasu.

V nadchádzajúcom náročnom stretnutí proti Malackám bude potrebné byť maximálne koncentrovaní, keďže súper dokáže potrestať každú technickú chybu. Verím však, že ak dievčatá nadviažu na svoj dnešný výkon a budú sa naďalej zlepšovať, majú šancu uspieť aj v tomto zápase.